PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
4
Pobierz:
Dodany: 2009-10-26
Artykuł: Kola256

Solidne wykonanie
Atmosfera
Gra mogłaby być dłuższa...
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2007
Pobrań: 851
Producent: Nevosoft
Dystrybutor: Dreamgames
Wymagania sprzętowe:
Procesor 600 MHz, pamięć 128 MB
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Magic Academy

Magic Academy Magic Academy Magic Academy
OCEŃ
Akcja dzisiejszej gry dzieje się w bliżej niezidentyfikowanej szkole magii i czarodziejstwa. Wcielamy się w postać Anny, nowo przyjętej uczennicy. Poza zgłębianiem tajemnych sztuk, na bohaterkę czeka również rozwikłanie niezwykle istotnej zagadki. Otóż starsza siostra Anny, Irena, zaginęła w murach uczelni w poprzednim roku szkolnym. Ponieważ nikomu dotąd nie udało się odnaleźć Ireny, nasza bohaterka postanawia podjąć poszukiwanie, wierząc, że siostra nadal żyje. Czy podejmiesz wyzwanie i pomożesz Annie odszukać jej siostrę?

 Magic Academy jest tytułem nastawionym na rozgrywkę typu „ukryte obiekty”, choć nie brakuje tu drobnych przerywników w postaci różnej maści układanek. Głównym zadaniem gracza jest odnalezienie przedmiotów umieszczonych na liście (składającej się z nazw lub obrysów kształtów), bądź też zebranie wszystkich rzeczy danego typu z planszy (np. kartek). Cała rozgrywka podzielona jest na 21 dużych etapów, z których każdy (z wyjątkiem ostatniego - epilogu) składa się z czterech poziomów. Każdy etap odbywa się w innym miejscu szkoły: odwiedzimy gabinety profesorów, obserwatorium astronomiczne, czy szklarnię. Każdy z poziomów danego etapu cechuje różnorodność celów rozgrywki, co zresztą wychodzi grze na plus, gdyż powoduje, że nie jesteśmy przytłoczeni, czy znudzeni cały czas takim samym przebiegiem zabawy.

 Pod względem audiowizualnym Magic Academy prezentuje się naprawdę dobrze. Jest jedną z nielicznych gier casual posiadających atmosferę, specyficzny klimat, który czuć na każdym etapie zabawy. Muzyka przypominająca tę z filmów o Harrym Potterze, nadaje grze ton tajemniczości i dzięki temu zachęca do odkrycia tajemnicy fabuły. Graficznie tytuł również prezentuje się bardzo przyzwoicie, widać, że twórcy z góry wiedzieli czego wymagać od gry i ściśle realizowali swój zamysł.

 Na rynku dostępnych jest wiele gier typu „ukryte obiekty”, ale większość z nich nie różni się między sobą, prezentując płaską fabułę i miałką rozgrywkę. Obiektywnie muszę przyznać, że Magic Academy należy do tych lepszych, może nie idealnych, ale mające w sobie nutkę tego czegoś, czego szukamy w casualach. Może jest to odrobina innowacyjności może wspomniana wcześniej specyficzna atmosfera, w każdym razie polecam pobranie Magic Academy nie dlatego, że jest ona dostępna w sprzedaży w pełnej polskiej wersji językowej (kolejny plus), ale że jest to tytuł wart wypróbowania. Zresztą każdy człowiek ma swój gust, najlepiej samemu spróbować. Zapewniam jednak, że przy Magic Academy będziecie się dobrze bawić.

Może Ci się spodobają

Super Kulki Stoneloops of Jurassica Lemmis
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-09-30 18:52:16
poza kupnem gdzie mozna zdobyc cala gre bo jest super

[Może kiedyś będzie do wygrania w jakimś naszym konkursie albo plebiscycie na grę miesiąca. Jak na razie mamy sponsorów gier, a konkursów nie ma kto robić... - Kola256]

Gość
+0
2007-05-16 16:42:55
Czemu tylko demo?

1