PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
3
Pobierz:
Dodany: 2007-11-01
Artykuł: Medard

Hmm...nienajgorsza oprawa graficzna
Na dłuższą metę trochę nudzi
Brak tego
INFORMACJE
Gatunek: Arkanoid
Licencja: shareware
Data wydania: 2007
Pobrań: 2760
Producent: Reflexive
Wymagania sprzętowe:
CPU PII 733 MHz, 256 MB RAM,
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Ricochet Infinity

Ricochet Infinity Ricochet Infinity Ricochet Infinity
OCEŃ
Z grami komputerowymi jest jak z potrawami, zdarzają się smaczne, piękne, wręcz idealne. Niestety, nie raz posmakujemy dania całkowicie jałowego, albo za bardzo przyprawionego. Ilość tworzonych produkcji z roku na rok wzrasta, ma to miejsce praktycznie na każdej licencji i tym samym zmuszeni jesteśmy do karmienia się odgrzewanym kotletem, jednakże część programistów szuka nowych dodatków, oryginalnych rozwiązań, uatrakcyjnienia zabawy tak, aby gracze poczuli całkowicie nowy smak. Szkoda tylko, że część z nich dodaje za dużo przypraw?

 Ricochet Infinity to tytuł, który od razu kojarzy go z arkanoidem i słusznie, bo w przeciągu paru lat powstało kilka części tej serii. Zasady jako takie nie uległy zmianom, dalej odbijamy piłeczkę, by zbić wszelkiego rodzaju figury, znajdujące się na danej planszy. W przeszłości były to statyczne kwadraty, prostokąty, trójkąty etc,. dziś mamy do czynienia z bardziej rozbudowanym wachlarzem przeciwników. Mało powiedzieć, że da się widzieć malutkie statki kosmiczne, jakieś gwiazdy, meteoryty itp., gdyż największym szokiem jest powstanie z tego wszystkiego jednej, dużej postaci w stylu ruchomego robota, pojazdu, czy też wszelkiego innego mechanizmu. Oczywiście nie zabrakło klocków nie dających się rozbić, przełączników umożliwiających dostęp do reszty figur, latających naokoło kulek oraz wszelkiego rodzaju bonusów. Chwytając małe spadające przedmioty, zyskujemy magnes, dodatkowe piłeczki, rozciągnięcie platformy odbijającej, zabezpieczenie przed utratą punktów etc.

 Graficznie mamy tu do czynienia z grą raczej przeciętną, bez jakiegoś fascynującego engine, który by ?ścinał? z nóg. Oczywiście, trudno mieć obiekcje do oprawy, gdyż nie należy ona do najgorszych, jednakże jak na dzisiejsze czasy nie prezentuje się najlepiej(można wymagać więcej). Bogactwo plansz w wszelkiego rodzaju fajerwerki jest zrozumiałe, jednak ich przesyt psuje całą zabawę. Autorzy udostępnili grę w trybie off-line, gdzie mamy do czynienia ze sporą ilością plansz, dodatkowo po przejściu tej drogi, uzyskujemy dostęp do kolejnego zestawu. A jakby tego było mało, jest jeszcze możliwość gry on-line, z dostępem do dodatkowych światów. Od strony muzycznej, recenzowana produkcja stoi na przyzwoitym poziomie, jednak nie jest to na tyle zachwycające, aby przykuwać temu większą uwagę.

 Ricochet Infinity to całkiem udana produkcja z przesadą atrakcji. Pamiętam jeszcze proste arkanoidy, które cieszyły bardziej, niż ta. Autorzy chcąc stworzyć coś nowego na starych fundamentach, tak naprawdę przesadzili i przez to ich produkcja prezentuje się raczej średnio. Podsumowując: dlaczego taka niska ocena? Bo zupa była za słona?

Pełną wersję gry można kupić pod tym linkiem.

Może Ci się spodobają

Beat Ball Warkanoid II: WildLife Arkanoid 4000
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 7):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-02-10 18:15:53
To jest wersja trial. Najlepiej wejść w FileCrop'a i wpisać: Ricochet Infinity, potem kliknąć w ten plik z rozszerzeniem .exe i pobrać go. I jest pełna wersja!
Gość
+0
2008-06-04 14:45:23
+ nowy bonus "Lighting Ball"
+ pojawiają się bonusu z poprzednich serii "Lost Worlds" i "Extreme"
+ bonus Atomowy Atak sieje spustoszenie
+ doszedł ciekawy Lodowy Krąg, który ładuje się po styczności z paddlem (naszym statkiem), strzela we wszytkie strony

- wkurzający Alien, który pojawia się w każdej planszy
- kolejne nieśmiertelne murki, które przeszkadzają w grze
- nowy bonus "Probe" mnie trochę wkurza, chociaż pełni rolę spadającego Rail Balla
- nowy bonus "Sight" - porażka, laserowo wyznacza miejsce upadku kulki, ale tak się mieni we wszystkie strony, że po prostu to nie ma sensu...
- możliwość zdobywania nowych statków i kulek jest głupia, pierwsze statki, które mamy do dyspozycji są najlepsze, później zdobywamy co raz gorsze...
- długi czas po każdym levelu, zanim przejdziemy do następnego
- za dużo pierdół...

Wolałbym grę w stylu Ricochet Xtreme, tylko z dodatkowymi bonusami z Lost Worlds.
Gość
+0
2007-12-27 14:06:04
super gierka
Gość
+0
2007-11-09 11:23:12
Dla fanów arkanoid-ów pozycja obowiązkowa
Gość
+0
2007-11-02 14:05:19
No i mamy znowu odgrzany kotlet.
Gość
+0
2007-11-01 20:11:49
nigdy, ale to nigdy nie porownujcie gry do pozywienia. wystarczajaco duzo sie naczytalem na ten temat w jednym z czasopism komputerowych ("wisienka na torcie" to ich reprezentacyjne powiedzenie :-) to po prostu zle to brzmi, jak jakis "bachor" (bez obrazy Medard) nie moze zagrac w gre, ale musi ja jeszcze zjesc cala :) ale to tylko taka dygresja statystycznego czytelnika czasopism komputerowych. jesli nie jest w dobrym tonie, to pozwalam ja wykasowac :)

[Nie, nie, dla mnie to cenna uwaga. Muszę po prostu pamiętać, aby nie być głodnym w czasie pisania recenzji :PP - dop. Medard]

1