Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

5star Gomoku

5star Gomoku 5star Gomoku 5star Gomoku
OCEŃ
5star Gomoku jest grą logiczną polegającą na ułożeniu obok siebie pięciu pionków tego samego koloru w taki sposób, aby nie było między nimi przerwy w pionie, w poziomie lub po przekątnej. Walczymy na planszy o wymiarach 15x15, a nasze piony ustawiamy na zmianę z przeciwnikiem.  Grać możemy zarówno z komputerem jak i człowiekiem siedzącym obok nas. Z naszym „blaszakiem” będziemy mogli rozegrać partie na jednym z pięciu poziomów trudności. Twórcy udostępnili nam kilka serwerów, dzięki którym możemy zmierzyć się z ludźmi ze świata.  Z prawej strony ekranu znajduje się pasek informujący o zdobytych punktach, pozostałym czasie oraz naszych szansach na zwycięstwo. Przed rozpoczęciem partii wybieramy ilość minut, w których każdy z graczy będzie musiał się zastanowić nad wszystkimi swoimi ruchami. Gdy jednemu z zawodników skończy się czas, przegrywa rywalizację. W opcjach możemy również wybrać rozgrywkę bez tego utrudnienia. W panelu bocznym znajduje się informacja o szansach na wygraną. Im więcej pionków tego samego koloru obok siebie, tym większy jest pasek zwycięstwa danego gracza.  Po zakończeniu partii - w przypadku gdy zdobędziemy odpowiednią ilość punktów, możemy zostać wpisani do tabeli rekordów na naszym komputerze lub dostajemy się do rankingu światowego.  Grę cechuje prosta dwuwymiarowa grafika. Muzyka to natomiast cztery przyjemne utwory zapisane w formacie midi.   5star Gomoku jest przyjemną produkcją, która jednak bardzo szybko się nudzi. Pomimo tego jeśli jesteś fanem gier logicznych, to na pewno przykuje cię do monitora na dłuższą chwilę.