PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
4
Pobierz:
Dodany: 2007-09-21
Artykuł: Medard

Świetne odwzorowanie fizyki jazdy
Multum opcji ustawień
Gra z komputerem i przez Internet
Oprawa aud
Dwa modele samochodów
Jeden tor
INFORMACJE
Gatunek: Wyścigowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 52255
Producent: 10tacle Studios
Wymagania sprzętowe:
P IV 1.8 GHz, 512 MB RAM, 64 MB VRAM, DirectX 9.0c, Windows XP oraz VISTA
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

BMW M3 Challenge

BMW M3 Challenge BMW M3 Challenge BMW M3 Challenge
OCEŃ
Każdy, kto obserwuje rynek produkcji freeware, wie, że gier wyścigowych mamy jak na lekarstwo. Z kilku dostępnych, które można zliczyć na palcach dwóch dłoni, część prezentuje poziom bardzo słaby i nie przyciąga do monitora na tyle długo, aby można było napajać się ich świetnym wykonaniem. Racer powstaje od kilku lat i zatrzymał się na wersji 0.5, Trigger zupełnie został opuszczony i prezentuje się dziś słabiutko, Final Drive: Fury to niedopracowany projekt, a Quad 2 to jakaś pomyłka. Godnymi polecenia są tylko Torcs i Trackmania Nations ESWC, ale to zbyt mało, by zadowolić maniaków prawdziwych wyścigów. Do grona tych lepszych dołącza najnowsza produkcja 10tacle Studios, wydając swój świetny projekt pod nazwą BMW M3 Challenge.

 W grze mamy możliwość wyścigu w wersji off-line oraz przez Internet. W tej pierwszej wybieramy zabawę spośród trzech dostępnych - "Open Practice", "Race Weekend" oraz "Time Trials". Najbardziej ciekawie wygląda opcja druga, która pozwala na wyścig z komputerem. Rozpoczynamy od kwalifikacji, które pozwolą na zdobycie jak najlepszego miejsca do startu. Gra bazuje na reklamie dwóch modeli BMW - M220 ZR 19, M260 ZR 18 i tyle tylko jest dostępnych (a szczerze powiedziawszy niczym one się nie różnią między sobą). Bardziej skupiono się na kolorystyce i tu mamy pełne pole do wyboru barwy swojego bolidu spośród kilkunastu możliwych. To, gdzie będziemy jeździć, także ma duże znaczenie. Niestety, autorzy udostępnili raptem tylko jeden tor, podzielony na część dłuższą i krótszą i tym gracze muszą się zadowolić. Na szczęście nie jest on tak mały, aby znudzić się po pięciu minutach zabawy.

 Największym atutem owej produkcji jest jej szczegółowość i multum dostępnych opcji. Samochód zachowuje się niesamowicie naturalnie. Prowadzi się ciężko, ale jest to równoznaczne z realnym odzwierciedleniem jazdy. Każda stłuczka choć niewidoczna gołym okiem, ma odwzorowanie w kierowaniu. Uszkodzenie choćby skrzyni biegów, prowadzi do problemów ze sterownością samochodu. Pod względem graficznym BMW M3 Challenge prezentuje się niesamowicie dobrze. Sam wyjazd z garażu, prowadzony przez człowieka z naszego zespołu to pokazuje. Modele i animacje wykonano perfekcyjnie, a możliwość wielu ustawień (resory, skrzynia biegów, włączenie ABS etc.) przybliża nas do realizmu.

 Oczywiście same konfiguracje pojazdów to nie wszystko. Program wzbogacony jest o możliwości ustawień grafiki (kilkanaście opcji), wyświetlanie danych w oknie, ustawienia kamery. Pieczołowicie odwzorowano obraz ze środka samochodu, gdzie dokładnie widać prędkościomierz, stan paliwa, zmianę biegów, a nawet dodano możliwość obrócenia widoku z oczów kierowcy w prawo, albo w lewo. Dodatkowo wyścig w nocy, umożliwia włączenie świateł - efekt jest fantastyczny! Po drodze rzecz jasna mijamy trybuny, jakieś zabudowania, drzewa itd. Choć nie prezentuje się to może tak dobrze jak reszta, zupełnie nie przeszkadza w zabawie.

 Nie zapomniano także o sferze dźwiękowej. W tle przygrywa praktycznie jedna melodia, stworzona pod gatunek prezentowany przez Schillera (muzyka elektroniczna) i choć bardzo spokojna, fantastycznie wprowadza w nastrój. Odgłosy wydobywane z naszego bolidu są realnym odzwierciedleniem rzeczywistości i zależą głównie od ustawień kamery (w środku będą odrobinę inne niż na zewnątrz). Piski opon, stłuczki itd., to podstawa, ale do tego też nie można się przyczepić - cud, miód, malina.

 Na samym początku prezentowane jest długie intro i ono pokazuje już, że BMW M3 Challenge to nie byle jaka produkcja. Możliwość gry z komputerem oraz przez Internet utwierdza w przekonaniu, że nie wydano programu za szybko. Czasami pojawiają się problemy z grą przez sieć, ale zapewne jest kwestią czasu jak zostanie to naprawione (a błędy są sporadyczne). Dla uszczęśliwienia graczy muszę także wspomnieć o sporej ilości osób z Polski, także problemów z dogadaniem się nie powinno być. Ubolewać można nad udostępnieniem tylko dwóch modeli samochodów i raptem jednego toru. Kto wie, może w przyszłości pojawi się rozbudowana aktualizacja. Polecam, bo warto zagrać, przynajmniej by się przekonać jak bardzo realne może być prowadzenie samochodu za pomocą klawiatury.

Może Ci się spodobają

Mercedes CLC Dream Test Drive Ferrari Virtual Race Star Racing
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-12-06 03:09:48
skurwysyny!!! jak wam kurwa gra nie pasuje to wypierdalać do izraela szukać etosu :)
Gość
+0
2011-12-29 19:42:19
ma klto cs wstawi kto linka z kąd go pobrał D:d:d:
Gość
+0
2011-08-05 16:42:19
sam naucz się pisać :D!
Gość
+0
2011-07-23 10:48:05
zanim zaczniech komentowac najpierw naucz się pisac...
Gość
+0
2011-06-26 11:18:28
to jest gówno leprze jest need for speed carbon
Gość
+0
2010-07-03 14:16:01
super gra bmw_m3_challenge
Drwal13PL
+0
2010-05-25 17:51:36
Aż taka żalowa niejest. Tylko na grafikę spójrz nieziemska jest. Dżwięki boskie. Chociarz może nie zasługuje na 1 miejsce ale to użytkownicy więc się nie wtrącam.
Mac Bad
+1
2010-05-25 16:28:28
To jest wybór użytkowników
Gość
+0
2010-05-25 15:38:10
taka gra zalowa i ma 1 miejsce lol
Gość
+0
2010-05-12 18:50:55
czy to jest demo?

1 2 3 4 5 6 7 8 Następna