PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
4
Pobierz:
Dodany: 2007-09-21
Artykuł: Medard

Świetne odwzorowanie fizyki jazdy
Multum opcji ustawień
Gra z komputerem i przez Internet
Oprawa aud
Dwa modele samochodów
Jeden tor
INFORMACJE
Gatunek: Wyścigowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 52265
Producent: 10tacle Studios
Wymagania sprzętowe:
P IV 1.8 GHz, 512 MB RAM, 64 MB VRAM, DirectX 9.0c, Windows XP oraz VISTA
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

BMW M3 Challenge

BMW M3 Challenge BMW M3 Challenge BMW M3 Challenge
OCEŃ
Każdy, kto obserwuje rynek produkcji freeware, wie, że gier wyścigowych mamy jak na lekarstwo. Z kilku dostępnych, które można zliczyć na palcach dwóch dłoni, część prezentuje poziom bardzo słaby i nie przyciąga do monitora na tyle długo, aby można było napajać się ich świetnym wykonaniem. Racer powstaje od kilku lat i zatrzymał się na wersji 0.5, Trigger zupełnie został opuszczony i prezentuje się dziś słabiutko, Final Drive: Fury to niedopracowany projekt, a Quad 2 to jakaś pomyłka. Godnymi polecenia są tylko Torcs i Trackmania Nations ESWC, ale to zbyt mało, by zadowolić maniaków prawdziwych wyścigów. Do grona tych lepszych dołącza najnowsza produkcja 10tacle Studios, wydając swój świetny projekt pod nazwą BMW M3 Challenge.

 W grze mamy możliwość wyścigu w wersji off-line oraz przez Internet. W tej pierwszej wybieramy zabawę spośród trzech dostępnych - "Open Practice", "Race Weekend" oraz "Time Trials". Najbardziej ciekawie wygląda opcja druga, która pozwala na wyścig z komputerem. Rozpoczynamy od kwalifikacji, które pozwolą na zdobycie jak najlepszego miejsca do startu. Gra bazuje na reklamie dwóch modeli BMW - M220 ZR 19, M260 ZR 18 i tyle tylko jest dostępnych (a szczerze powiedziawszy niczym one się nie różnią między sobą). Bardziej skupiono się na kolorystyce i tu mamy pełne pole do wyboru barwy swojego bolidu spośród kilkunastu możliwych. To, gdzie będziemy jeździć, także ma duże znaczenie. Niestety, autorzy udostępnili raptem tylko jeden tor, podzielony na część dłuższą i krótszą i tym gracze muszą się zadowolić. Na szczęście nie jest on tak mały, aby znudzić się po pięciu minutach zabawy.

 Największym atutem owej produkcji jest jej szczegółowość i multum dostępnych opcji. Samochód zachowuje się niesamowicie naturalnie. Prowadzi się ciężko, ale jest to równoznaczne z realnym odzwierciedleniem jazdy. Każda stłuczka choć niewidoczna gołym okiem, ma odwzorowanie w kierowaniu. Uszkodzenie choćby skrzyni biegów, prowadzi do problemów ze sterownością samochodu. Pod względem graficznym BMW M3 Challenge prezentuje się niesamowicie dobrze. Sam wyjazd z garażu, prowadzony przez człowieka z naszego zespołu to pokazuje. Modele i animacje wykonano perfekcyjnie, a możliwość wielu ustawień (resory, skrzynia biegów, włączenie ABS etc.) przybliża nas do realizmu.

 Oczywiście same konfiguracje pojazdów to nie wszystko. Program wzbogacony jest o możliwości ustawień grafiki (kilkanaście opcji), wyświetlanie danych w oknie, ustawienia kamery. Pieczołowicie odwzorowano obraz ze środka samochodu, gdzie dokładnie widać prędkościomierz, stan paliwa, zmianę biegów, a nawet dodano możliwość obrócenia widoku z oczów kierowcy w prawo, albo w lewo. Dodatkowo wyścig w nocy, umożliwia włączenie świateł - efekt jest fantastyczny! Po drodze rzecz jasna mijamy trybuny, jakieś zabudowania, drzewa itd. Choć nie prezentuje się to może tak dobrze jak reszta, zupełnie nie przeszkadza w zabawie.

 Nie zapomniano także o sferze dźwiękowej. W tle przygrywa praktycznie jedna melodia, stworzona pod gatunek prezentowany przez Schillera (muzyka elektroniczna) i choć bardzo spokojna, fantastycznie wprowadza w nastrój. Odgłosy wydobywane z naszego bolidu są realnym odzwierciedleniem rzeczywistości i zależą głównie od ustawień kamery (w środku będą odrobinę inne niż na zewnątrz). Piski opon, stłuczki itd., to podstawa, ale do tego też nie można się przyczepić - cud, miód, malina.

 Na samym początku prezentowane jest długie intro i ono pokazuje już, że BMW M3 Challenge to nie byle jaka produkcja. Możliwość gry z komputerem oraz przez Internet utwierdza w przekonaniu, że nie wydano programu za szybko. Czasami pojawiają się problemy z grą przez sieć, ale zapewne jest kwestią czasu jak zostanie to naprawione (a błędy są sporadyczne). Dla uszczęśliwienia graczy muszę także wspomnieć o sporej ilości osób z Polski, także problemów z dogadaniem się nie powinno być. Ubolewać można nad udostępnieniem tylko dwóch modeli samochodów i raptem jednego toru. Kto wie, może w przyszłości pojawi się rozbudowana aktualizacja. Polecam, bo warto zagrać, przynajmniej by się przekonać jak bardzo realne może być prowadzenie samochodu za pomocą klawiatury.

Może Ci się spodobają

STX Final Drive: Nitro TPS-speed
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 2):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-12-06 03:09:48
skurwysyny!!! jak wam kurwa gra nie pasuje to wypierdalać do izraela szukać etosu :)
Gość
+0
2011-12-29 19:42:19
ma klto cs wstawi kto linka z kąd go pobrał D:d:d:
Gość
+0
2011-08-05 16:42:19
sam naucz się pisać :D!
Gość
+0
2011-07-23 10:48:05
zanim zaczniech komentowac najpierw naucz się pisac...
Gość
+0
2011-06-26 11:18:28
to jest gówno leprze jest need for speed carbon
Gość
+0
2010-07-03 14:16:01
super gra bmw_m3_challenge
Drwal13PL
+0
2010-05-25 17:51:36
Aż taka żalowa niejest. Tylko na grafikę spójrz nieziemska jest. Dżwięki boskie. Chociarz może nie zasługuje na 1 miejsce ale to użytkownicy więc się nie wtrącam.
Mac Bad
+1
2010-05-25 16:28:28
To jest wybór użytkowników
Gość
+0
2010-05-25 15:38:10
taka gra zalowa i ma 1 miejsce lol
Gość
+0
2010-05-12 18:50:55
czy to jest demo?

1 2 3 4 5 6 7 8 Następna