PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
4
Pobierz:
Dodany: 2012-03-14
Artykuł: FreeMan09

Oprawa audiowizualna
Kilka różnorodnych trybów zabawy
Ciekawy system ulepszania samochodów
Ogólnie przyjemna rozwałka ;)
Monotonia zadań w trybie fabularnym
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2009
Pobrań: 514
Producent: Exor Studios
Wymagania sprzętowe:
Win XP,Vista,7/Procesor Intel Pentium 1,6/1GB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Zombie Driver

Zombie Driver Zombie Driver Zombie Driver
OCEŃ

Kilka dni temu podczas wizyty w jednym z popularnych marketów, naszła mnie ochota na poszperanie w koszyku z tanimi grami. W morzu „kaszanek” udało mi się wyłowić tytuł, który swego czasu zebrał w swojej kategorii (produkcji niezależnych) - całkiem pochlebne opinie, a nawet nagrody.  Ostatecznie postanowiłem zaryzykować i wydać niecałe 5zł na grę szczecińskiego studia, o jakże chwytliwym tytule - Zombie Driver. Czy zrobiłem słusznie? O tym dowiecie się czytając dalszą część tekstu.

 
Akcja produkcji rozgrywa się w mieście opanowanym przez krwiożercze zombie. Jako jeden z nielicznych ocalałych pomagamy wojsku w wykonywaniu prostych misji polegających głównie na eksterminacji nieumartych oraz eskorcie/transporcie - ważnych osób zlokalizowanych w okolicy. Nasz bohater najlepiej czuje się za kierownicą samochodu, więc właśnie w taki sposób będziemy przemieszczać się po udostępnionej przez twórców mapie. W trybie fabularnym mamy do dyspozycji 17 misji, które w głównej mierze sprowadzają się jednak do tego samego schematu, co po pewnym czasie zabawy - może zacząć irytować (dojedz w określone miejsce, rozwal zombiaki, weź ze sobą ocalałych ludzi i zawieź ich do bazy).
 
Pozytywnym aspektem zabawy, jest możliwość wykonywania wszelkiego rodzaju upgradów  pojazdów. Wraz z postępem rozgrywki, odblokowujemy coraz to lepsze samochody, bronie czy akcesoria, dzięki którym walka z nieumarłymi jest jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Ulepszenia możemy dokonywać za pieniądze zdobyte podczas misji, natomiast pewne dodatki otrzymamy jedynie po wykonaniu zadań dodatkowych, co w sporym stopniu urozmaica zabawę.
 
Oprócz misji fabularnych, mamy możliwość wzięcia udziału w dwóch odmiennych trybach rozgrywki. Pierwszy z nich to tak zwane - „Krwawe zawody”, w których przyjdzie nam rywalizować o medale w trzech odmiennych konkurencjach (wyścig, eliminator, przetrwanie). Trzeba przyznać, że turnieje zrealizowane zostały w sposób interesujący, choć momentami jest dosyć chaotycznie. Ciekawie prezentuje się również tryb o jakże dźwięcznej nazwie - „Rzeź”, gdzie za pomocą fury i dołączonej do niej pukawek, musimy zwalczać kolejne fale zombiaków. Dzięki tabelom rekordów, możemy dodatkowo porównywać swoje rezultaty z wynikami graczy z całego świata, co dodaje do zabawy pewnego aspektu rywalizacji.
 
Wielkie brawa należą się za grafikę. Pomimo iż poszczególne plansze składają się z tych samych elementów, to dzięki zastosowaniu odpowiedniej kompozycji świateł – umiejętnie zatuszowano braki w oprawie wizualnej, a zarazem zażegnano pewną monotonię. Jeśli chodzi o dźwięk, to gra prezentuje się pod tym względem dosyć solidnie i ogólnie wypada na plus.
 
Zombie Driver to udany tytuł, który może się podobać. Jeżeli szukacie dynamicznej produkcji zrealizowanej w świecie opanowanym przez zombie, to powinniście zainteresować się tym dziełem. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że autorzy pracują obecnie nad rozszerzoną wersją gry, która będzie przeznaczona do sieciowej dystrybucji na konsolach. Jak na razie musimy się jednak zadowolić tym co oferuje wersja na PC. Jak dla mnie gra zasługuje na ocenę 4/5.

Może Ci się spodobają

Easter Egg Hunt Atanks Updraft
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 3):

Regulamin
Gość: