PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
3
Pobierz:
Dodany: 2011-12-04
Artykuł: FreeMan09

Prosta aczkolwiek ciekawa fabuła
Klimat
Oprawa audiowizualna
Mała ilość samej rozgrywki
Więcej gadania, niż grania... :)
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 151
Producent: Dane Krams
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Egress: The Test of STS-417

Egress: The Test of STS-417 Egress: The Test of STS-417 Egress: The Test of STS-417
OCEŃ

Dzisiejsza propozycja, to tytuł przygodowy zrealizowany w konwencji science-fiction, w którym jako komandor musimy wykazać się niesamowitą odwagą w walce z tajemniczymi obcymi, mającymi w stosunku do nas - niecne zamiary.

Akcja przenosi nas w kosmos, gdzie jako dowódca zespołu astronautów - wykonujemy prace nad naprawą sondy międzyplanetarnej. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem, gdyż podczas reperacji zostajemy zaatakowani przez tajemniczą siłę. Po przebudzeniu nasz bohater budzi się na zupełnie nieznanej planecie, natomiast jego kolega z zespołu - Jacobs, został najprawdopodobniej uprowadzony. Fabuła pomimo swojej prostoty umiejętnie buduje klimat i stanowi według mnie zaletę tytułu.

Widok w grze opiera się na oglądaniu statycznych planszy, widzianych z kasku naszego astronauty. Brakuje tutaj trochę dynamiki, aczkolwiek pewne przejścia fabularne prezentują się naprawdę okazale. Sterowanie to natomiast zupełny standard, jak przystało na produkcję przygodową - wszelakie czynności wykonujemy tradycyjnie przy użyciu myszki.

 


 

Największy zarzut jaki mogę postawić tej produkcji, to - mała ilość czystej rozgrywki. Większość czasu jaki spędzimy przy tym tytule, opierać się będzie na czytaniu dialogów i oglądaniu krótkich przerywników, posuwających fabułę do przodu. Autorzy mogliby również stworzyć bardziej skomplikowane zadania, gdyż przez to, że są one dosyć proste - gra wydaje się stosunkowo krótka.

Styl artystyczny zasługuje na pochwałę. Wszystkie plansze prezentują się naprawdę ładnie, aczkolwiek uważam, że powinno się na nich znajdować więcej elementów, co niewątpliwie uatrakcyjniłoby rozgrywkę. Dźwięk również jest bardzo klimatyczny i odpowiednio buduje nastrój samej gry.

Egress: The Test of STS-417 to interesujący tytuł, który w pewnym stopniu powinien zadowolić wielbicieli produkcji przygodowych. Jak dla mnie gra zasługuje na ocenę -3/5.


Może Ci się spodobają

Ikachan The Burger Flipper Professor Neely & The Death Ray of Doom
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 10):

Regulamin
Gość: