PAMIĘTAJ MNIE:
Pokemon Go

Patrząc mędrca szkiełkiem i okiem, Pokémon Go nie miał prawa okazać się sukcesem.

 

Zamysł jest prosty: chodzisz po okolicy z włączonym smartfonem, a na mapie co jakiś czas pojawiają się kolejne Pokémony. Musisz wówczas skierować aparat telefonu w... Czytaj więcej

1 / 3
1 / 2 lewo

Najczęściej zadawane pytania


1. Dlaczego na Victory Games nie ma gry X?
2. Czy dodacie do serwisu grę X?
3. Co to jest shareware, freeware i GNU GPL?
4. Jak pobrać grę?
5. Dlaczego gra X u mnie nie działa?
6. Skąd wziąć pełną wersję?
7. Jak przejść etap Y w grze X?
8. Znalazłem błąd na stronie. Komu go zgłosić?

1. Dlaczego na Victory Games nie ma gry X?

Mogą być różne powody. Albo jej poziom jest zbyt niski, by ją przedstawić w serwisie, albo nie zdążyliśmy jej jeszcze zrecenzować. Nasze moce przerobowe są ograniczone, dlatego jeśli uważasz, że jakaś gra powinna się pojawić na Victory Games, napisz o niej w odpowiednim dziale forum - Propozycje gier dla Victory Games.

2. Czy dodacie do serwisu grę X?

To zależy. Jeżeli uznamy, że zainteresuje jakąś grupę graczy, na pewno dodamy. Niestety, nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty.

3. Co to jest shareware, freeware i GNU GPL?

To licencje, na jakich rozprowadzane są gry lub programy komputerowe. W skrócie, shareware to gry, które pozwalają na nieograniczoną zabawę przez jakiś czas (tzw. trial, zwykle 60 minut) lub do pewnego etapu, po czym zostają zablokowane do czasu wprowadzenia kodu rejestracyjnego (dostępnego po zakupie). Cena oscyluje zwykle w granicach $20. Freeware są darmowe i można je bez ograniczeń rozpowszechniać. GNU GPL pozwala dodatkowo ingerować w kod źródłowy i dowolnie do zmieniać.

4. Jak pobrać grę?

Po lewej stronie recenzji, tuż pod oceną. Nie można przegapić.

5. Dlaczego gra X u mnie nie działa?

Mając taką informację niewiele można poradzić. Opisz dokładnie sytuację, dołącz dane dotyczące konfiguracji sprzętu komputerowego i przedstaw na forum w dziale Problemy.

6. Skąd wziąć pełną wersję?

Jeśli mowa o grze na licencji shareware, należy ją kupić. Jest to możliwe na stronie producenta i kryje się pod przyciskiem "buy" lub "order". W większości przypadków potrzebna jest karta płatnicza z możliwością dokonywania opłat przez internet. Zwykle są to karty kredytowe, za które trzeba płacić, jednak niektóre banki, np. Inteligo lub mBank posiadają w swojej ofercie darmowe odpowiedniki. Jeśli wciąż masz problem z zakupem, a twoja znajomość angielskiego nie pozwala na jego rozwiązanie, skontaktuj się z redakcją.

7. Jak przejść etap Y w grze X?

O to należy pytać na forum, gdzie przebywa najwięcej graczy znających przedmiotową grę. Jeżeli w dziale Problemy nie ma tematu poświęconego odpowiedniej grze, załóż go.

8. Znalazłem błąd na stronie. Komu go zgłosić?

Możesz napisać na forum w dziale Serwis (Strona WWW) lub skontaktuj się bezpośrednio z webmasterem korzystając z zakładki Redakcja.