PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
2
Pobierz:
Dodany: 2011-07-04
Artykuł: FreeMan09

Oprawa artystyczna
Zdecydowanie za krótka!
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 50
Wymagania sprzętowe:
Procesor 2.0 GHz/Pamięć 2GB RAM/Win7,Vista,XP
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

The Cat and the Coup

The Cat and the Coup The Cat and the Coup The Cat and the Coup
OCEŃ
FILM

Dzisiejszą propozycję bardzo trudno jest sklasyfikować. The Cat and the Coup - to tak naprawdę prosta (i bardzo krótka) gra zręcznościowo – logiczna, przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z życia niejakiego - Mohammada Mossadegha. Większość z czytających ten tekst osób, zapewne nie kojarzy tego pana, ale zdradzę wam, że jest to pierwszy demokratycznie wybrany premier Iranu. Więcej szczegółowych informacji na temat tej postaci dowiecie się - włączając grę i odpływając w jej świecie.

 

Produkcja jest bardzo zwariowana - dominują tutaj wszelakie surrealistyczne wizje, które przedstawiają w pewien nietypowy sposób fakty, dotyczące wyżej wymienionej postaci historycznej. Jako gracz wcielamy się w kota omawianego bohatera, i wykonując przeróżne czynności, cofamy się stopniowo w czasie, wraz z duchem – Mossadegha (towarzyszy nam na okrągło podczas zabawy). Produkcja na swój sposób jest dosyć kuriozalna, ale w pewnym sensie ma też urok, sprawiający, że nie wiemy czego się do końca spodziewać  – bo wydarzyć może się praktycznie wszystko.

 

Zadania jakie wykonujemy wcielając się w kota - są różne… i bardzo dziwne. Polegają głównie na wpłynięcie na otaczające nas otoczenie w taki sposób, aby coś się wydarzyło. Dla przykładu - musimy sprawić aby dany przedmiot wypadł z pomieszczenia, lub np. spowodować by duch Mossadegha, zrobił jakąś czynność. Ogólnie zadania jakie trzeba wykonać wymagają chwilowego zastanowienia, ale jest ich w gruncie rzeczy bardzo mało, co jak wspomniałem wcześniej sprawia, że przejście gry wymaga naprawdę niewiele czasu.


 

Wizja artystyczna, to chyba najjaśniejszy punkt tej produkcji, umiejętnie pokazujący odmienność The Cat and the Coup. Osoby szukające standardowej rozgrywki, będą na pewno zawiedzone, jednak ludzie chcący odkryć pewne nowatorskie rozwiązania zarówno w kwestii przekazu fabuły, jaki i samej rozgrywki – powinny być na swój sposób zadowolone. Oprawa dźwiękowa wprawia w nostalgiczny nastrój i buduje bardzo fajny klimat, który naprawdę trudno będzie podrobić.


Tytuł prezentuje raczej w formie ciekawostki, niż pełnoprawnej gry. Produkcja dostępna jest także na Steamie (ja pobierałem właśnie z tej platformy), tak więc ludzie, którzy mają go zainstalowanego na dysku – mogą spróbować dodać The Cat and the Coup do biblioteki i szybko sprawdzić tytuł w akcji. Resztę osób zapraszam do pobierania gry z oficjalnej strony, gdzie znajdziecie także wersje na komputery Mac. Jak dla mnie tylko +2/5.

 

PS. Naciskając na przycisk – „Film” (pod trzema obrazkami na górze) możecie odtworzyć szybki i gorący komentarz audio, który nagrałem zaraz po przejściu gry. Mam nadzieje, że wam się spodoba :P


Może Ci się spodobają

Igneous Teenage Lawnmower Pac Maniac
KOMENTARZE

Wynik działania (8 + 7):

Regulamin
Gość: