PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
5
Pobierz:
Dodany: 2010-12-24
Artykuł: Eugen

elementy RPG (umiejętności, questy)
mnóstwo akcji
różnorodność broni
czasem bonusy zostają w ścianie
zdarzają się awarie wyświetlania gry
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 1069
Producent: Paul Schneider
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

GunGirl 2

GunGirl 2 GunGirl 2 GunGirl 2
OCEŃ
FILM
Od czasu do czasu ożywa w mojej głowie myśl, że nie wszystkie darmowe produkcje muszą trącać amatorszczyzną i być za krótkie. Zdarza się, a dziś jest wybitnie taki dzień, że uruchamiam grę i jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką ktoś włożył, żeby gracze na całym świecie mieli co robić. GunGirl 2 to platformówka na najwyższym poziomie niezależności, a w poniższym tekście postaram się udowodnić tę tezę.

Sytuacja, w jakiej przyjdzie nam się znaleźć jest niezwykle prawdopodobna. Oto nasz bohater idzie spać, by następnego dnia obudzić się w świecie opanowanym przez żywe trupy i rozmaite monstra z piekła rodem. Rad nie rad musi chwycić za broń i zrobić porządek, bo najwyraźniej Amerykańscy Marines, Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty i Lotny Patrol Katechetyczny już dawno polegli. Tutaj nie wystarczy iść w prawo, zbierając po drodze dopalacze i rozmaite bonusy, żeby uratować ludzkość. Po pierwsze, prowadzona postać, na wzór RPG, potrafi rozwijać różnorodne umiejętności, zdobywać coraz lepsze bronie oraz możliwości. Odkrywane lokacje mogą być z początku niedostępne, ale po wykonaniu kilku zadań stają otworem. Paul Schneider stworzył potężny świat połączony ze sobą stacjami metra i wrotami do innego wymiaru. Przemieszczanie się między nimi do klucz do pomyślnego zakończenia rozgrywki.

W niektórych lokacjach istnieje możliwość zabicia wszystkiego co się rusza, by podróżować bezpiecznie. Niestety w większości miejsc martwe kreatury odradzają się, by masowo zajmować prawie każdą półkę. A już na pewno pojawią się na nowo, gdy opuści się daną planszę i powróci do niej za chwilę. Wrogów jest kilkanaście odmian różniących się nie tylko używaną bronią i taktyką, ale także wytrzymałością na obrażenia. Jedyny plus niekończącej się armii umarlaków jest taki, że prawie zawsze coś z nich wypada gdy wreszcie umierają. Czym takim mogą nas obdarować? Amunicja, apteczki, pieniądze do wykorzystania w kilku automatach oraz literki G. To właśnie one pozwalają na zwiększenie poziomu broni, a więć siły ognia i szybkostrzelności, czasem dodając unikatowy rodzaj strzału. Jest też druga strona medalu. Każda utrata energii, np. przy dotknięciu nieżywego, to zmniejszenie G-Power.

Po pewnym czasie normalny poziom trudności okaże się zbyt prosty. Na szczęście autor pomyślał o dwóch poważniejszych wyzwaniach, z czego to najwyższe, dostępne jest dopiero po ukończeniu gry. Przygotowano również kilka innych ciekawostek, które należy odblokować. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że doskonale przedłuża to żywotność GunGirl 2, chociaż ukończenie gry zajmuje dobre kilka godzin i to tylko wtedy, gdy znamy już rozkład plansz i wiemy gdzie pójść. Bez tego, można przy niej spędzić cały dzień i nie dotrzeć do końca.

Platformowe strzelanki, głównie za sprawą szybkiej akcji, są atrakcyjnym gatunkiem gier. Gdy dorzucimy do tego rozwijanie postaci, rozwiązywanie questów oraz rozbudowany świat gry, wychodzi znakomity wynik. I wynik ten ma swoje odzwierciedlenie w wystawionej przeze mnie ocenie. Pojawienie się jej w serwisie w takim dniu to nie przypadek. Co może być bowiem bardziej świątecznego od hordy martwych zombie, które już nigdy nie zagrożą Świętom? Nawet Grinch się chowa.

Może Ci się spodobają

Sprint - King of the Jungle Neo-Sonic 3 Revelations Another World
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-01-01 14:44:17
Jak otworzyc gre jak jest ten gun girl 2 z tym obrazkiem z babka gościem i zombiakami , jakim klawiszem otworzyć menu ?!
Gość
+0
2011-04-26 17:46:11
Tak Haker.
Gość
+0
2011-04-15 19:27:14
folder z muzyką trzeba oddzielnie wypakować do nowego folderu razem z grą !
Gość
+0
2011-04-15 18:42:55
zajefajna strzelanka
Gość
+0
2011-03-31 10:24:20
Ten niżej komentarz ja pisałem.Dodam jeszcze,że pierwsze tytułowe plansze(przed grą)wchodzą leciutko przycinając i dopiero jak nacisnę klawisz strzału(mam Ctrl),to pokazuje się menu gry.Wcześniej była muza i menu samo się pokazywało,tzn. bez pomocy klawisza.
Gość
+0
2011-03-23 11:43:02
Gram na netboku.Wcześniej miałem muzyke na początku i w samej grze,a teraz nie mam.Przywróciłem komputer do wcześniejszego stanu i zainstalowałem gre jeszcze raz i od tej pory nie ma muzy.W ustawieniach gry jest wszystko ok.,tzn.dźwięki gry i muzykę mam na 100,a mimo to muzy nie ma.Już nie wiem co mam robić.Mam zainstalowane kodeki do xp.Netbok Acer emachines.
nazgut
+0
2011-02-10 11:59:04
gra strasznie wciąga ;)
waaldii
+0
2011-01-18 09:45:20
Fajne:) Chodzi o to, że pokazuje się na samej górze:P Można zobaczyć fajne recki naprawdę szybko
Gość
+0
2010-12-26 12:45:27
Pomogło.Dzięki.Wesołych Świąt.
Mike
+0
2010-12-26 11:41:58
Rozpakuj go w innym folderze (najlepiej przez siebie utworzonego) niż w Program Files, by zmiany zostały wprowadzone.

BTW, czy ktoś przeszedł najtrudniejszy poziom tylko z 2HP? Bo jak na razie to tylko ja jedyny, a wcale nie jest to trudne ;)

1 2 Następna