PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
5
Pobierz:
Dodany: 2010-12-24
Artykuł: Eugen

elementy RPG (umiejętności, questy)
mnóstwo akcji
różnorodność broni
czasem bonusy zostają w ścianie
zdarzają się awarie wyświetlania gry
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2010
Pobrań: 1076
Producent: Paul Schneider
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

GunGirl 2

GunGirl 2 GunGirl 2 GunGirl 2
OCEŃ
FILM
Od czasu do czasu ożywa w mojej głowie myśl, że nie wszystkie darmowe produkcje muszą trącać amatorszczyzną i być za krótkie. Zdarza się, a dziś jest wybitnie taki dzień, że uruchamiam grę i jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką ktoś włożył, żeby gracze na całym świecie mieli co robić. GunGirl 2 to platformówka na najwyższym poziomie niezależności, a w poniższym tekście postaram się udowodnić tę tezę.

Sytuacja, w jakiej przyjdzie nam się znaleźć jest niezwykle prawdopodobna. Oto nasz bohater idzie spać, by następnego dnia obudzić się w świecie opanowanym przez żywe trupy i rozmaite monstra z piekła rodem. Rad nie rad musi chwycić za broń i zrobić porządek, bo najwyraźniej Amerykańscy Marines, Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty i Lotny Patrol Katechetyczny już dawno polegli. Tutaj nie wystarczy iść w prawo, zbierając po drodze dopalacze i rozmaite bonusy, żeby uratować ludzkość. Po pierwsze, prowadzona postać, na wzór RPG, potrafi rozwijać różnorodne umiejętności, zdobywać coraz lepsze bronie oraz możliwości. Odkrywane lokacje mogą być z początku niedostępne, ale po wykonaniu kilku zadań stają otworem. Paul Schneider stworzył potężny świat połączony ze sobą stacjami metra i wrotami do innego wymiaru. Przemieszczanie się między nimi do klucz do pomyślnego zakończenia rozgrywki.

W niektórych lokacjach istnieje możliwość zabicia wszystkiego co się rusza, by podróżować bezpiecznie. Niestety w większości miejsc martwe kreatury odradzają się, by masowo zajmować prawie każdą półkę. A już na pewno pojawią się na nowo, gdy opuści się daną planszę i powróci do niej za chwilę. Wrogów jest kilkanaście odmian różniących się nie tylko używaną bronią i taktyką, ale także wytrzymałością na obrażenia. Jedyny plus niekończącej się armii umarlaków jest taki, że prawie zawsze coś z nich wypada gdy wreszcie umierają. Czym takim mogą nas obdarować? Amunicja, apteczki, pieniądze do wykorzystania w kilku automatach oraz literki G. To właśnie one pozwalają na zwiększenie poziomu broni, a więć siły ognia i szybkostrzelności, czasem dodając unikatowy rodzaj strzału. Jest też druga strona medalu. Każda utrata energii, np. przy dotknięciu nieżywego, to zmniejszenie G-Power.

Po pewnym czasie normalny poziom trudności okaże się zbyt prosty. Na szczęście autor pomyślał o dwóch poważniejszych wyzwaniach, z czego to najwyższe, dostępne jest dopiero po ukończeniu gry. Przygotowano również kilka innych ciekawostek, które należy odblokować. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że doskonale przedłuża to żywotność GunGirl 2, chociaż ukończenie gry zajmuje dobre kilka godzin i to tylko wtedy, gdy znamy już rozkład plansz i wiemy gdzie pójść. Bez tego, można przy niej spędzić cały dzień i nie dotrzeć do końca.

Platformowe strzelanki, głównie za sprawą szybkiej akcji, są atrakcyjnym gatunkiem gier. Gdy dorzucimy do tego rozwijanie postaci, rozwiązywanie questów oraz rozbudowany świat gry, wychodzi znakomity wynik. I wynik ten ma swoje odzwierciedlenie w wystawionej przeze mnie ocenie. Pojawienie się jej w serwisie w takim dniu to nie przypadek. Co może być bowiem bardziej świątecznego od hordy martwych zombie, które już nigdy nie zagrożą Świętom? Nawet Grinch się chowa.

Może Ci się spodobają

Rayman Adventures The Human Trait Echo the Mouse - Cheesy Capers
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-01-01 14:44:17
Jak otworzyc gre jak jest ten gun girl 2 z tym obrazkiem z babka gościem i zombiakami , jakim klawiszem otworzyć menu ?!
Gość
+0
2011-04-26 17:46:11
Tak Haker.
Gość
+0
2011-04-15 19:27:14
folder z muzyką trzeba oddzielnie wypakować do nowego folderu razem z grą !
Gość
+0
2011-04-15 18:42:55
zajefajna strzelanka
Gość
+0
2011-03-31 10:24:20
Ten niżej komentarz ja pisałem.Dodam jeszcze,że pierwsze tytułowe plansze(przed grą)wchodzą leciutko przycinając i dopiero jak nacisnę klawisz strzału(mam Ctrl),to pokazuje się menu gry.Wcześniej była muza i menu samo się pokazywało,tzn. bez pomocy klawisza.
Gość
+0
2011-03-23 11:43:02
Gram na netboku.Wcześniej miałem muzyke na początku i w samej grze,a teraz nie mam.Przywróciłem komputer do wcześniejszego stanu i zainstalowałem gre jeszcze raz i od tej pory nie ma muzy.W ustawieniach gry jest wszystko ok.,tzn.dźwięki gry i muzykę mam na 100,a mimo to muzy nie ma.Już nie wiem co mam robić.Mam zainstalowane kodeki do xp.Netbok Acer emachines.
nazgut
+0
2011-02-10 11:59:04
gra strasznie wciąga ;)
waaldii
+0
2011-01-18 09:45:20
Fajne:) Chodzi o to, że pokazuje się na samej górze:P Można zobaczyć fajne recki naprawdę szybko
Gość
+0
2010-12-26 12:45:27
Pomogło.Dzięki.Wesołych Świąt.
Mike
+0
2010-12-26 11:41:58
Rozpakuj go w innym folderze (najlepiej przez siebie utworzonego) niż w Program Files, by zmiany zostały wprowadzone.

BTW, czy ktoś przeszedł najtrudniejszy poziom tylko z 2HP? Bo jak na razie to tylko ja jedyny, a wcale nie jest to trudne ;)

1 2 Następna