PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2007-04-25
Artykuł: Eugen

grywalność
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2005
Pobrań: 593
Producent: Pumpkin Games
Wymagania sprzętowe:
64 MB RAM, DirectX 7, Karta graficzna OpenGL
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Alien Abduction

Alien Abduction Alien Abduction Alien Abduction
OCEŃ
Kiedy w XXIV w. życie na Ziemi zanikło, ocalała populacja ludzka wyruszyła w gwiazdy w poszukiwaniu domu. Jedyne co dobrego ich spotkało to przeżycie ataku Obcych. Statek kolonistów rozbił się na kamiennej asteroidzie, którą nazwali "Tempus". Aby ochronić się przed kolejnymi atakami, zbudowali Barierę zasilaną energetycznymi kryształami. To właśnie one stały się głównym celem najeźdźców, żeby otworzyć sobie drogę do ataku. Jaka jest w tym Twoja rola? Zgadza się! Musisz je chronić!

 Jeżeli graliście w Defendera (tak, tego z roku 1980) to już możecie zabrać się do gry, bowiem Alien Abduction to jego remake i znakomity następca. Nieobeznanym pokrótce wytłumaczę zasady. Jako pilot futurystycznego myśliwca poruszasz się w dwie strony - lewo lub prawo - strzelając do wrogich okręcików, unikając ich pocisków, omijając miny i zbierając lepsze bronie. Ekran jest nieprzesuwny w górę lub dół, więc zgubić się nie można. Wystarczy tylko latać w jedną i drugą strzelając do wszystkiego co się rusza. Najważniejsze to nie dać ukraść kryształów. Kiedy taki mały bźdźwąg go chwyci i przeniesie go na drugą stronę, spada moc i stabilność Bariery. W praktyce odbija się to na zdobyczy punktowej. Powiększyć ją można z bonusu za zachowane kryształy i zestrzelenia. W żadnym etapie nie powinno zabraknąć celów, a począwszy od 4 trzeba będzie wykazywać się iście małpią zręcznością, żeby nie ujrzeć na ekranie napisu "destroyed". Trzy "życia" szybko się kończą, a atomówki, które niszczą wszystkich wrogów w pobliżu także nie są nieskończone.

 Autor, prócz tradycyjnej walki o punkty w kolejnych etapach, przygotował dwa warianty. Można zmierzyć się z czasem - czyli ukończyć etap jak najszybciej lub zabawić się w snajpera - im wyższa celność tym wyższa pozycja na liście najlepszych. Tak przy okazji, można je porównać z najlepszymi w sieci. Dla lubiących wyzwania, umożliwiono odblokowywanie lepszych modeli myśliwców wraz z przechodzeniem kolejnych etapów. Niestety, nie dane mi było sprawdzić, ile ich jest - chyba brakuje mi umiejętności. Dziesiątki razy próbowałem pokonać mój własny rekord, a to dowodzi jednego - Alien Abduction posiada ogromne pokłady grywalności, które każdy fan strzelanek będzie mógł długo eksploatować.

Może Ci się spodobają

Ocean Commander Alien Swarm Demon Star
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 8):

Regulamin
Gość: