PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2012-03-26
Artykuł: FreeMan09

Ogromna ilość poziomów
Różnorodność poszczególnych etapów
Ładna grafika
Innowacyjność w porównaniu do poprzednich odsłon
Aspekt rywalizacji w postaci zdobywanych gwiazdek
Płatna wersja PC
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2012
Pobrań: 202
Producent: Rovio
Wymagania sprzętowe:
512RAM, Procesor 1GHz
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Angry Birds Space

Angry Birds Space Angry Birds Space Angry Birds Space
OCEŃ

Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że jedną z najpopularniejszych gier na świecie, będzie tytuł polegający na wystrzeliwaniu ptaków z procy - to na pewno bym mu nie uwierzył. Angry Birds to seria gier, która zrewolucjonizowała świat elektronicznej rozrywki i udowodniła, że na gameingowym rynku nawet najmniejsze studia developerskie - mogą osiągać sukcesy. Twórcy „Wściekłych Ptaków” doskonale zdają sobie sprawę, że aby utrzymać użytkowników przy swojej marce, muszą wprowadzać pewne innowacje w samej rozgrywce.  Całe szczęście studio Rovio nie osiadło na laurach i już teraz raczy nas zupełnie nowym projektem, jakim jest - Angry Birds Space.

 
Fabuła kontynuuje idee zaczerpniętą z poprzednich odsłon gry. Po raz kolejny złe świnie porwały jaja naszych ptaków, a te w pogodni za złodziejami – wskoczyły w portal przenoszący je w kosmos. Opowieść przedstawiona została w formie bardzo ładnego komiksu, którego karty odkrywamy odblokowując kolejne etapy produkcji. Nie ma co ukrywać, że sama historia jest bardzo prosta, a jej powstanie to chyba bardziej zabieg marketingowy, niż mająca jakiś większy sens opowieść.
 
Ogólne zasady rozgrywki pozostały takie same. Nadal głównym zadaniem jest wystrzelenie z procy ptaków w taki sposób, by zniszczyły doszczętnie zielone prosiaki, a przy okazji dokonały jak największej destrukcji na planszy. Wraz z postępem w zabawie odblokowujemy coraz to nowe „jednostki” - posiadające unikatowe zdolności. Pojawiają się tutaj ptaki potrafiące - wybuchnąć, rozstrzępić się na kila mniejszych części, zamieniać bloki skalne w lód, czy dolecieć do dokładnie wskazanego przez nas miejsca.
 
Sama rozgrywka wprowadza szereg nowości w porównaniu do podstawowej wersji Angry Birds. Największa zmiana to przeniesienie akcji gry w przestrzeń kosmiczną, przez co dużą rolę w czasie zabawy zaczęła odgrywać grawitacja. Poszczególne obiekty na danych poziomach mają określone pole przyciągania - co sprawia, że aby zniszczyć świnie, musimy niekiedy wpaść w dane pole grawitacyjne, a czasem je ominąć. Dodatkowo zmieniona fizyka sprawia, że rozpadające się konstrukcje zachowują się trochę inaczej, niż miało to miejsce w „pierwszych” odsłonach tytułu. Nowości sprawiają, że gra naprawdę wciąga - a sama zabawa jest jeszcze bardziej nieszablonowa.
 
Produkcja oferuje parędziesiąt różnorodnych poziomów, w kilku odmiennych lokalizacjach. Przyznam szczerze, że do tej pory udało mi się ukończyć ponad 70 leveli i większość z nich przeszedłem za pierwszym razem - tak więc odblokowywanie kolejnych poziomów nie stanowi jakiegoś dużego problemu. Większym wyzwaniem jest zdobycie w danej lokacji maksymalnej ilości gwiazdek - gdzie  aby je uzyskać - należy przejść poziom wystrzeliwując jak najmniejszą liczbę ptaków. 
 
Nowe Angry Birds po raz kolejny zaskakuje swoją pomysłowością i innowacyjnością. Na pewno  jest to ogromny powiew świeżości dla serii, który powinien przyciągnąć zupełnie nowych odbiorców. Jeżeli posiadacie telefony z systemem iOS lub Android, to możecie ściągnąć tytuł już teraz i to zupełnie za darmo. Niestety sprawa wygląda dużo gorzej w przypadku wersji PCtowej, gdzie za free można wypróbować jedynie demo. Jak dla mnie gra zasługuje na ocenę -5/5.

Może Ci się spodobają

Lisa: Lotnicza Załoga LVS Gold Miner: Vegas
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 4):

Regulamin
Gość: