PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2009-04-20
Artykuł: Eugen

widoczne różnice między bohaterami
sposób wykorzystania umiejętności
zbyt krótka
INFORMACJE
Gatunek: RPG
Licencja: GNU/GPL
Data wydania: 2009
Pobrań: 1336
Producent: Jordan Trudgett
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Ardentryst

Ardentryst Ardentryst Ardentryst
OCEŃ
Wierzcie mi, że widziałem sporo gier, które z racji rozwijania umiejętności kierowanej postaci, nazywa się eRPeGami. Większość z nich umieszcza gracza w świecie, gdzie należy wykonać wiele misji oraz pokonać watahy przeciwników. Nawet mając różną grafikę, otoczenie i klimat, gry te zdają się być do siebie podobne przez przynależność do tego samego gatunku. Dopiero po ujrzeniu Ardentryst zrozumiałem, czemu tak bardzo różni się od innych - została umieszczona tylko w dwóch wymiarach.

Choć bardziej podobna do platformówki, produkcja Jordana Trudgetta posiada mnóstwo przymiotów pozwalających zakwalifikować ją do role playing. Zaczyna się od wyboru postaci - wolimy walczącą w zwarciu czy posługującą się magią? Aby bardziej określić sposób gry wskazujemy główną broń i przypisujemy nadmiarowe punkty do czterech atrybutów. Początek może trochę ubogi, lecz pamiętajmy, że to amatorska produkcja - mamy oczekiwać grywalności a nie kilku ekranów statystyk.

Cała zabawa polega na przechodzeniu etapów eksterminując, zwykle o wiele słabszych, wrogów, zdobywaniu przedmiotów i złota. Przypomina to bardziej zwykłą grę platformową i nawet zwiększane poziomy doświadczenia niewiele to odczucie zmieniają. Interesujący jest fakt uczenia się nowych umiejętności (czary bądź ciosy), które wykorzystuje się przez skróty klawiszowe i ułatwia tym samym życie postaci, chociaż nawet jej śmierć powoduje jedynie kolejne zmartwychwstanie (bez żadnych kar). Innym wskazaniem na RPG jest  kilkanaście "misji" do wykonania, polegających w większości na zabiciu określonej liczby stworów. Jest to jeden z powodów, dla którego ten sam etap można powtarzać wiele razy. Drugim jest uzyskanie jednego z trzech kamieni, będących nagrodami za uzyskany czas ukończenia. To z kolei wpływa na sumę punktów zdobytych przez postać i wysłanych na stronę internetową, gdzie można porównać swoje osiągi z innymi.

Gra zawiera tylko trzy światy, z czego jeden dostępny jest dla pierwszej postaci, drugi dla drugiej, a trzeci jest wspólny. Chociaż samo pałowanie stworków może być przyjemne, na pewno staje się nużące po godzinie czy dwóch. Pewnym urozmaiceniem są tu przedmioty, w które warto się wyekwipować - spodnie, kapelusze, buty i tym podobne. Znaleźć je można podczas wędrówki lub kupić w jednym z kilku sklepów dostępnych po drodze. "Po drodze", ponieważ mimo częstej konieczności powtórek, gra posiada fabułę, której rozwiązanie znajduje się na końcu drugiego świata.

Zdaje się, że autor wciąż rozwija swój tytuł i niedługo "dorobi" kolejne plansze, jednak już teraz   należy traktować jako pełnowartościowy produkt. Mimo że z każdej strony bije po oczach mało profesjonalna grafika (przedmioty) to pozostałe części są całkiem przyjemne w odbiorze - szczególnie oprawa dźwiękowa - zbiór skocznych, wpadających w ucho melodyjek. Nie zmienia to faktu, że szukając prawdziwego RPG, grę Trudgetta należy obejść drugą stroną ulicy. Więcej tu zręczności niż skupienia się na rozwijaniu postaci i odgrywaniu roli. Dlatego chociaż kwalifikuję ją zgodnie z wolą autora, polecam bardziej fanom gier platformowych.

Może Ci się spodobają

Torchlight II Parallel Worlds Last Chaos
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-12-18 01:17:33
gra kotna i oczywiscie krotka chociaz ten czarnoksieznik na koncu (gdy gralem tym elfem"chlopem") zajal mi prawie 40minut i myslalem ze gra bedzie toczyc sie dalej a tu koniec:( chcialbym wiecej takich platformowek z elementami rpg!!!
Gość
+0
2010-11-03 19:08:29
233 MHz 64 MB RAM karta 8 MB Win98
Gość
+0
2010-11-03 17:26:13
NO coś tam fajna tylko że krótka !! Pozdro dla graczy DBV XD
Gość
+0
2009-06-22 21:10:35
niezła ta gra
Gość
+0
2009-05-25 23:03:25
"Przypomina to bardziej zwykłą grę plantformową i nawet zwiększane poziomy doświadczenia niewiele to odczucie zmieniają." tu jest bład.
Gra dobra. O tym ze krotka to juz wiecie
Gość
+0
2009-05-17 19:17:07
krótkie
Gość
+0
2009-05-05 15:50:59
No fajne fajne, ale długo mamy jeszcze czekać na coś nowego?!
Gość
+0
2009-05-04 12:10:10
Gra ciekawa ale....krótka!!!

1