PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Scorpion
2
Pobierz:
Dodany: 2008-02-17
Artykuł: Scorpion

ciekawy pomysł
brak dzwięku
prosta grafika
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: GNU/GPL
Data wydania: 2005
Pobrań: 313
Producent: Dan Alcantar
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Blokish

Blokish Blokish Blokish
OCEŃ
 Niektórzy widząc screeny z tej produkcji pomyślą pewnie, że jest to jakaś nowa ciekawa odmiana tetrisa. Jednak Blokish pod względem zasad ma bardzo mało wspólnego z tą klasyczną grą. Jest to po prostu logiczna rozrywka, gdzie aby wygrać będziemy musieli użyć naszych szarych komórek.

 Zasady gry nie są zbyt skomplikowane, trzeba na zmianę układać klocki dostępne z prawej strony w taki sposób, aby kwadraciki tego samego koloru stykały się jedynie swoimi rogami (nie mogą się stykać ściankami). Możemy je układać jedynie w polach oznaczonych kropkami. Każdy gracz rozpoczyna zabawę z minusowym dorobkiem punktowym, by je zdobyć należy układać na planszy klocki. Jeśli uda nam się wykorzystać wszystkie kwadraciki , otrzymamy dodatkowe 15 punktów. Gra kończy się wtedy gdy na planszy braknie miejsca i nigdzie nie można będzie już wcisnąć żadnego elementu lub gdy gracze wykorzystają wszystkie swoje kwadraciki.

 W Blokish możemy zagrać zarówno z komputerem jak i żywym przeciwnikiem przy jednym blaszaku. Szkoda, że autorzy gry nie pokusili się o stworzenie opcji, w której moglibyśmy się zmierzyć z przeciwnikami z całego świata.

 Grafika jest dwuwymiarowa i prosta. Nie usłyszymy tutaj niestety żadnych dźwięków i muzyki. Gdyby nasza rozgrywka się przedłużyła, w każdym momencie możemy zapisać stan gry. Sterujemy wyłącznie za pomocą myszki, lewym przyciskiem przenosimy klocki na planszę, natomiast naciskając prawy- obracamy dany element o 90 stopni.

 Uważam, że Blokish to interesująca produkcja, która na pewno zainteresuje wszystkich fanów gier logicznych.

Może Ci się spodobają

Hidden Expedition: Everest Świstakowy Kłopot Ball Droppings
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 5):

Regulamin
Gość:
victor12
+0
2009-03-22 14:45:56
srednia gra dam 3

1