PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2011-09-11
Artykuł: FreeMan09

Oprawa graficzna
Oprawa audio
Ciekawy pomysł na rozgrywkę
Ciekawe zagadki
Klimat
Niezbyt długa
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 293
Producent: Team Twisted
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Broken Dimensions

Broken Dimensions Broken Dimensions Broken Dimensions
OCEŃ

Chłopiec w przebraniu kurczaka podróżujący po mrocznych lochach. Tak najprościej można opisać dzisiejszą propozycję. Broken Dimensions to swoista gra logiczno-zręcznościowa, która pozwoli wszystkim chętnym wykazać się ogólnie pojętą - orientacją w przestrzeni.

Założenia gry opierają się na pokonywaniu kolejnych pomieszczeń (należy dotrzeć do przejścia, lub je odblokować), w których czeka na nas pewna zagadka logiczna związana z elementami grawitacji. Cały myk polega na tym, że nasz bohater obdarzony jest specjalną mocą pozwalającą mu zmieniać przyciąganie ziemskie. Najprościej jego moce można zobrazować tak, że w ciągu kilku kliknięć - świat gry może obrócić się (dosłownie) o 180 stopni, co nieraz może przyprawić o zawrót głowy :).

Tytuł cechuje się dosyć mrocznym klimatem, pogłębiającym się wraz z postępem w zabawie. Praktycznie podczas całej rozgrywki towarzyszyć nam będzie - upiorna kobieta, która poniekąd komentuje wydarzenia na planszy (z czasem jej wypowiedzi są coraz bardziej mroczne). Oprócz tego przytłaczającą atmosferę podkreśla muzyka (bardzo dobrze wykonana) oraz koncepcja artystyczna poziomów (gdzieniegdzie pojawi się np. krew na ścianach).

 Zagadki w grze są naprawdę udanie zrealizowane. W produkcji przyjdzie nam się zmierzyć z licznymi łamigłówkami, wymagającymi od nas (przede wszystkim) pewnego zmysłu przestrzennego. Znajdziemy tutaj zadania polegające na - przestawianiu skrzynek, umiejętnym zahaczaniu o siebie obiektów, czy przewidywaniu pewnych zachowań związanych z grawitacją. Ogólnie zagadki bardzo mi się podobały i myślę, że pomysł na nie, jak i sposób ich realizacji – jest naprawdę godny uwagi.

Oprawa graficzna wygląda naprawdę dobrze. Mamy tutaj do czynienia z pełnym 3D, które prezentuje wysoki poziom jak na darmową produkcję. Do mechaniki gry również nie mam zbyt wielu zarzutów (zdarzają się oczywiście drobne bugi z przenikaniem), jedyne co mi się bardziej nie spodobało to animacja śmierci postaci. Wszelakie audio stoi na odpowiednim poziomie, i idealnie wpasowuje się w koncepcję tytułu.

Omawiana gra w swoich założeniach jest bardzo oryginalna, przez co po części wciąga w swój świat. Tytuł posiada dobrą oprawę audiowizualną, a także szereg ciekawych pomysłów na rozgrywkę. Szkoda jedynie, że tak szybko się kończy. Jak dla mnie -5/5.


Może Ci się spodobają

One More Time Wubly Mr. Pratt
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-09-14 13:06:15
Świetna gra, świetny mroczny klimat, całkiem ciekawe zagadki logiczno-fizyczno-wymiarowe, i duch tej kobiety, wzdrygam się na samą myśl o niej.
FreeMan09
+0
2011-09-11 10:16:16
Ciekawostka: Jest to recenzja numer 2000 dodana do serwisu - VictoryGames.pl :)

1