PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
5
Pobierz:
Dodany: 2012-12-17
Artykuł: FreeMan09

Dynamika zabawy
Dobrze pomyślany system zapisu
Różnorodność etapów
Umiejętne wplecenie elementów logicznych
Rewelacyjna oprawa dźwiękowa
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 505
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Celestial Mechanica

Celestial Mechanica Celestial Mechanica Celestial Mechanica
OCEŃ

Dzisiejsza propozycja to przyjemna produkcja platformowa z drobnymi elementami logicznymi, w której przyjdzie nam pokierować sympatycznym stworkiem. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu unikatowych mocy naszego bohatera, będziemy w stanie sprawnie poruszać się po planszy, i odpowiednio eliminować napotkanych przeciwników.

 

Fabuła gry przenosi nas do odległej przyszłości, w której to po latach wojen i nadużyć spowodowanych przez człowieka – Ziemia chyli się ku upadkowi. Na szczęście dzięki pomocy tajemniczych niebiańskich istot udaje się ocalić planetę i ustawić nad nią  „parasol ochronny”. Po 100 latach względnego spokoju, jako jeden z przedstawicieli niebiańskiej rasy, znów musimy wkroczyć do akcji by obalić  złego króla - chcącego zachwiać równowagę we wszechświecie.

 

Ciekawym motywem w grze, jest stopniowe odkrywanie umiejętności naszej postaci. Wraz z postępem w zabawie będziemy zdobywać dodatkowe zdolności, które znacznie urozmaicą rozgrywkę. Mowa tu m.in. o możliwości podwójnego skoku, chodzeniu po ścianach, przesuwaniu przedmiotów, czy chwytaniu pocisków. Tego typu system nadaje grze dynamiki, a także zachęca do dalszej gry.

 

Ogromną zaletą tytułu jest stałe zapisywanie naszych postępów, przez co produkcja nie jest w jakiś duży stopniu frustrująca, w szczególności że w grze można zginąć na wiele sposobów (m.in. poprzez: kontakt ze złymi żołnierzami, wpadnięcie na kolce, zetknięcie się ze specjalnymi energetycznymi kulami). Same fragmenty platformowe potrafią być niekiedy dosyć trudne, jednak po kilku próbach przejścia - praktycznie każdy etap jest do pokonania.

 

Celestial Mechanica to udany tytuł przy którym można się naprawdę dobrze bawić. Bardzo fajnie zrealizowane elementy platformowe (dobry design poziomów, oraz dynamika),sprawiły że gra jest naprawdę godna uwagi. Jak dla mnie tytuł zasługuje na ocenę -5/5. 


Może Ci się spodobają

Puddle Santa Claus in Trouble Tiny and Big: Grandpa?s Leftovers
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-02-04 19:18:52
No jak chcesz to możesz kupić w Desurze
Gość
+0
2013-01-27 17:57:48
Skoro gra jest darmowa to dlaczego na Desurze można ją kupić za 3,69 euro. Trochę tego nie rozumiem.
FreeMan09
+0
2012-12-22 19:14:54
Musisz wcisnąć strzałkę w górę. W późniejszym etapie gry zyskujesz umiejętność podwójnego skoku poprzez, szybkie dwukrotne wciśnięcie strzałki w górę
Gość
+0
2012-12-22 16:58:53
czym się podskakuje??

1