PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
3
Pobierz:
Dodany: 2011-08-14
Artykuł: FreeMan09

Lekki humor
Oprawa audio-wizualna, klimatyczna dla ludzi lubiących stare gry
Oprawa audio-wizualna, dla wszystkich innych osób
Dosyć krótka
Animacje
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 138
Producent: Björn Ludwig
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Chance Of The Dead

Chance Of The Dead Chance Of The Dead Chance Of The Dead
OCEŃ

Dzisiejsza propozycja powinna zadowolić wszystkich miłośników gier retro, gdyż zrealizowana została w takiej właśnie konwencji. Ta oldschoolowa produkcja przygodowa - pozwoli nam po części powrócić do przeszłości i przypomnieć sobie, jak gry prezentowały się w pierwszej połowie lat 90-tych.

Fabuła jest dosyć zwariowana, rozpoczyna się w momencie gdy nasza bohaterka (nastoletnia zombie) wychodzi z grobu – co brzmi pewnie dosyć dziwnie. Otóż, wcielając się w tą tajemniczą postać, rozpoczynamy przygodę, której celem będzie dokończenie pewnych spraw, zapoczątkowanych przed śmiercią (zdradzę tutaj, że chodzi o rzeczy związane z kulinariami). Historia jest dość krótka (z przegadanymi przerywnikami - około godzina zabawy), aczkolwiek w pewnym stopniu warto ją przeżyć – w szczególności jeżeli lubicie stare gry.

Mechanika zabawy - została oparta o bardzo klasyczne rozwiązania, jakie w dzisiejszych czasach - praktycznie już nie występują. Mianowicie, wydając polecenia naszej bohaterce, musimy poprzez zaznaczenie odpowiedniego przycisku wskazać, jaką czynność chcemy na danym elemencie wykonać. Wprowadzenie tego typu mechaniki - podwyższa w niewątpliwy sposób poziom trudności, ale dodaje też pewnego urozmaicenia rozgrywce. Z drugiej jednak strony, taki styl zabawy może, niektórych zniechęcić - w szczególności tych, lubiących w przygotówkach klikać  - na wszystkim i po wszystkim.

 


 

Gra posiada odczuwalne mankamenty. Jednym z bardziej zauważalnych jest - szybkość poruszania się głównej bohaterki. W sumie dobrze, że lokacji na jakich działamy jest mało (ogólnie 4), bo  - nie jest to w, aż tak dużym stopniu irytujące. Oprócz tego, doskonale zdaje sobie sprawę, że grafika i muzyka, może być,  dla niektórych osób - nie do przełknięcia, (w szczególności tych wychowanych na nowszych grach) - tak więc to również należy uznać to za wadę. Ogólnie pojęte animację także nie zachwycają – powinny być zrealizowane lepiej.

Omawiany tytuł jest dla mnie dosyć przeciętny. Poniekąd starszym graczom może zaoferować swoisty powrót do przeszłości, kiedy to produkcje z podobną stylistyką były w modzie, i w pewien sposób zaspokoić brak tego typu gier w obecnych czasach. Jak dla mnie jest to tytuł na -3/5.

 


Może Ci się spodobają

I Was a Vegas Showgirl 1812: Serce Zimy The Path
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 9):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-08-14 06:52:13
jak dla mnie zbyt "retro"
chociaz lubie klasyczne przygodówki ale DOBRE przygodowki a nie takie o - sama konwencja- jakosci zero...

1