PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
zbysheck
4
Pobierz:
Dodany: 2008-07-18
Artykuł: zbysheck

KLIMAT!
"fabuła"
nie dla każdego
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 0
Pobrań: 637
Producent: Jonas Kyratzes
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Infinite Ocean

Infinite Ocean Infinite Ocean Infinite Ocean
OCEŃ
Czy życie ma sens? Czy po śmierci istnieje jakiś inny stan bytu? Czym jest moralność? Co czyni nas człowiekiem? Czy maszyna może mieć duszę? Recenzowana "gra" porusza takie właśnie tematy. Nie odpowiada może wprost, ale zmusza do zastanowienia się nad podobnymi problemami. Uprzedzam od razu że jeżeli akurat słoneczko świeci za oknem a ty chcesz się rozerwać przy jakiejś małej gierce, lepiej zakończ czytanie na tym akapicie, wyjdź na podwórko, a gdy już zapadnie zmrok, wakacyjna euforia ochłonie, spróbuj dopiero wtedy dać szansę tej grze, bo głównym jej plusem jest klimat. Bardzo sugestywny. Jesteś sam. W ciemnym pokoju. poza ciepłą jeszcze kawą, nie widać śladu innego człowieka. Pomieszczenie jest ponure. Depresyjne wręcz. Jedynym pozytywnym akcentem jest lampka na ścianie. Chociaż i tak nie daje dużo światła. Szybko znajdujemy sposób na wydostanie się z pierwszego pokoju. Powoli, z rozwojem gry, odkrywamy kolejne pomieszczenia, szukając haseł i wskazówek. Czytając masę wiadomości w komputerach gęsto porozstawianych w kompleksie, oprócz informacji posuwających "akcję" do przodu, napotykamy również (chociaż lepiej by było powiedzieć głównie) dzienniki osób zamieszkujących niegdyś pomieszczenia które przyszło namprzebywać, bądź ich osobiste e-maile. O ile gra jako przygodówka sprowadza się tylko do szukania kolejnych haseł, to o jej sile stanowi właśnie słowo pisane. 90% czasu gry spędzimy na czytaniu i zagłębianiu się w mroczną historię projektu badawczego którego celem było stworzyć sztuczną inteligencję. Co ciekawe sporą część wiadomości stanowią przemyślenia tejże. Oczywiście poznajemy też skrajne emocje targające poszczególnymi badaczami, programistami i innymi osobami zamieszanymi w projekt. Infinite Ocean trudno nazwać nawet grą. Niby mamy jakąś tam interakcję z otoczeniem, ale jest to raczej forma opowiedzenia pewnej historii i parę refleksji nad życiem i temu podobnymi sprawami. Jest to dzieło wyjątkowe, chociaż pewien jestem że nie pobije rekordów popularności ze względu na swoją niszowość. Gra spodoba się jedynie ludziom którzy nie boją się czytania w grze, lubią mroczno-depresyjne klimaty i potrafią trochę pokombinować, bo czasem z hasłami trzeba zrobić parę pokrętnych rzeczy. Osobiście bardzo wbiła mi się w pamięć ta niecała godzina którą poświęciłem na ukończenie Infinite Ocean. Jeśli spełniasz parę warunków które podałem wyżej, uważam że będziesz miał podobne odczucia (o ile jeszcze znasz angielski), osobom nastawionym na akcję w grze, absolutnie odradzam to małe dziełko.

Może Ci się spodobają

Botanicula Grave Spirit Moirai
KOMENTARZE

Wynik działania (9 + 9):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-02-26 19:31:38
ja dodam jeszce jeden minus
- nie do pobrania..
NightWarrior
+0
2010-08-31 10:53:11
Po pierwsze:KLIMAT.Oprócz serii Penumbra i Grave Spirit nigdy nie spotkałem się z tak gęstym,ponurym klimatem.Po drugie:fabuła-bardzo ciekawa i wciągająca jak na freeware.Przez te dwa aspekty gra wiele zyskuje w oczach fanów powyższych gier i w ogóle,horrorów.Daję 5,według mnie gra się świetnie i klimatycznie.Polecam.
zbysheck
+0
2008-07-20 18:20:20
z tego co pamiętam Sunset Over Imdahl to była oczywiście przygodówka, ale strasznie kolorowa i to na silniku RPG Makera, więc wg mnie absolutnie daleko od Infinite Ocean ;). No ale grałem koło pół godzinki i mi się znudziła, więc się kłócił nie będę =]
Szymek
+0
2008-07-19 23:31:20
Może ten komunikat wyskoczył już wcześniej, po prostu jak grę wyłączyłeś to go zobaczyłeś, uszkodzenie spójności plików mógł spowodować każdy inny program, który korzysta z dysku twardego (raczej to wina wadliwego twardziela, a nie oprogramowania).

[Przypominam po raz kolejny, że komentarze NIE SĄ czatem! - Kola256]

 

Spokojny
+0
2008-07-19 22:45:28
jak nie Szymek jak wszystko śmigało ok, a w chwili kiedy dałem na exit wyskoczył mi ten komunikat i teraz komp nie działa tak jak powinien.

P.S i nie łap mnie za literówki ok?
Szymek
+0
2008-07-19 22:18:09
Spokojny, ta gra na pewno nie spowodowała uszkodzenia spÓÓÓÓÓÓjności plików, nie ma technicznie takiej możliwości :P
Szymek
+0
2008-07-19 22:16:28
Świetna gierka, nie polecam grać w dzień, bo wtedy jest gorsza widoczność (wszystko jest ciemne). No fabuła jest troszkę ciężka, daje do myślenia, jak ktoś chce zagrać w coś równie ciężkiego, to proponuję zagrać w Sunset Over Imdahl (na mnie zrobiła równie duże wrażenie, a muszę powiedzieć, że za przygodówkami nie przepadam).
BTW: Gierkę też przeszedłem, ale nic nikomu nie podpowiem, grę trzeba przejść samemu, żeby ją docenić.
Spokojny
+0
2008-07-19 22:08:55
pięknie, pięknie przez tą perd.. gierkę uszkodziło mi kompa - po zainstalowaniu ów gry wszystko było ok, ale jak dałem na "exit" to mi wyskoczył komunikat o uszkodzeniu spujności plików...
Gość
+0
2008-07-19 14:38:12
jak otworzyć te dzrzwi proszę o pomoc pisać na gg 5934747
Gość
+0
2008-07-18 23:42:32
Skończyłem tę grę, ale ma trochę za ciężką fabułę jak dla mnie ;]

PS Ekipo VG, poprawcie skrypt oceniania gry ;]
Wyskoczyła mi pusta strona z cyferką "0"

1