PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
2
Pobierz:
Dodany: 2011-05-02
Artykuł: Kola256

Coś nowego
Można grać w kilka osób
Niejasne zasady - bez zapoznania się z instrukcją
Po japońsku
Archaiczne wykonanie
Niska grywalność
INFORMACJE
Gatunek: Sportowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2002
Pobrań: 144
Producent: ABA Games
Wymagania sprzętowe:
Bardzo niskie
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Japońska wersja językowa Japoński
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Masashikun Hi!

Masashikun Hi! Masashikun Hi!
OCEŃ

 

Od razu muszę zaznaczyć: Masashikun Hi! nie przypadnie do gustu każdemu fanowi gier sportowych, przede wszystkim za sprawą wersji językowej (japońska) i nie do końca jasnym zasadom. Owe zasady zamieszczam poniżej i zalecam zapoznanie się z nimi przed podjęciem próby uruchomienia tego cuda, inaczej macie małe szanse na ruszenie z miejsca. Zajmijmy się jednak sprawami ogólnymi. Masashikun Hi! jest zbiorem pięciu zakręconych dyscyplin olimpijskich (pięciobojem), w którym za ukończenie poszczególnych konkurencji otrzymujemy punkty i o zwycięstwie w całym pięcioboju decyduje suma punktów uzyskanych ze wszystkich etapów. Gra została stworzona przez ABA Games, które odpowiada m.in. za takie tytuły, jak Tumiki Fighters, czy Torus Trooper.

 

Poniżej, zgodnie z obietnicą, zamieszczam instrukcję do każdej z konkurencji:

 

Etap I: Biegi (Kakenukero)

Poruszaj energicznie myszą w prawo i w lewo, aby nabrać prędkości. Klikaj lewym przyciskiem myszy, aby skoczyć nad przepaścią lub skoczyć z góry.

 

Etap II: Skok Wzwyż (Tobibako)

Poruszaj energicznie myszą, aby nabrać prędkości. Gdy zobaczysz strzałkę, kliknij nad nią lewym przyciskiem myszy, aby wyskoczyć w górę. Jeśli wyskoczysz w prawidłowym momencie, zacznie się obok ciebie tworzyć mur. Gdy zaczniesz minimalnie opadać, wciśnij lewy przycisk myszy, aby mur przestał się powiększać, następnie ponownie naciśnij lewy przycisk myszy, aby mur przeskoczyć. Otrzymasz punkty za tę wysokość, nad jaką udało ci się przeskoczyć mur.

 

Etap III: Przeciąganie Liny (Ooka)

Jesteś zawodnikiem po lewej stronie. Przeciągnij postać znajdującą się pomiędzy zawodnikami na swoją stronę. Aby to zrobić, przeciągnij mysz w lewą stronę i kliknij lewym przyciskiem myszy, aby pociągnąć postać w swoim kierunku. Kontynuuj zadanie aż przeciągniesz postać na swoją stronę, w miejsce oznaczone strzałką. Im mniej czasu ci to zajmie, tym więcej uzyskasz punktów.

 

Etap IV: Rzut (Hitonage)

Przesuwaj energicznie mysz, aby nabrać rotacji. Wciśnij lewy przycisk myszy, gdy postać, którą masz rzucić, znajdzie się po prawej stronie. Im dalej zdołasz ją rzucić, tym więcej otrzymasz punktów.

 

Etap V: Skoki na Trampolinie (Fire)

Poruszaj myszą, aby nabrać prędkości. Wyskocz z klifu na trampolinę i zaczekaj, aż się rozciągnie. Następnie kliknij lewym przyciskiem myszy, aby wybić się w górę i odbijaj się jak długo tylko zdołasz, poruszając przy tym myszą.

 

 Masashikun Hi! nie jest grą o wysokim wskaźniku grywalności. Jest to jednak tytuł dobry do krótkiej zabawy w dwie osoby przy jednym komputerze. Za sprawą tabeli rekordów możemy porównywać wyniki nasze i współgraczy. Również grając samemu, możemy liczyć na odrobinę przyjemności z próby pobicia własnych wyników. Mimo wszystko Masashikun Hi! jest tytułem na krótką przerwę i próżno liczyć w nim na więcej niż 15 minut gry na sesję, bo po tym czasie zwyczajnie gra nam się nudzi. O sferze audiowizualnej nie da się powiedzieć zbyt wiele dobrego, ale taki już urok gier tego producenta. Jeśli nie zraża was wygląd gry, japońskie napisy, jeśli przechylicie głowę do tyłu i przymkniecie jedno oko, to z pewnością dobrze spędzicie kilka minut przy Masashikun Hi!. Wielkość instalatora jest na tyle mała, że grę warto pobrać w ciemno, a nuż wam się spodoba.


Może Ci się spodobają

ORF-Ski Challenge 2009 Sensational Soccer Rocky
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 7):

Regulamin
Gość: