PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2012-05-05
Artykuł: Jan Giemza

grafika + muzyka
relaksuje
przeciętna
nudna
zbyt droga
INFORMACJE
Gatunek: Puzzle
Licencja: shareware
Data wydania: 2009
Pobrań: 64
Producent: NICALIS
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

NightSky

NightSky NightSky NightSky
OCEŃ

 

NightSky to dobra gra. Chyba. Może i nie. Już dawno produkcja nie wywoływała we mnie równie sprzecznych emocji.

 

Meh.

 

To szczególny przypadek. Niby wszystko jest tu na swoim miejscu. Klimatyczna grafika przywodzi na myśl Contre Jour i już na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tłumu 8-bitowo-podobnych indyków. Razem z muzyką tworzy spójną, całkiem interesującą oprawę dla zagadek.

 

Niestety, właśnie z nimi jest pewien problem.

 

Przejmujemy kontrolę nad sferą (kto grał w Portal 2, ten wie). Toczymy się przez 10 rozbudowanych poziomów, wykorzystując swoje moce – przyspieszenie, spowolnienie, antygrawitację itp. – aby przedostać się w trudno dostępne rejony. Pokonanie przeszkód wymaga zręczności i pomysłowości, ale jeśli standardowe wyzwania okażą się niewystarczające, zawsze można zmierzyć się z ich podkręconymi wersjami.

 

Szkoda tylko, że rozgrywka bardzo szybko staje się zwyczajnie nudna. Projekty poziomów nie urzekają pomysłowością, a możliwości sfery nie zostały należycie wykorzystane. Znam wiele flashówek, które są bardziej złożone. Na dodatek cienka jak sik komara fabuła nie motywuje do mozolnego toczenia kulki przez mroczny, smutny świat.

 

Żeby jednak wydać uczciwy osąd, posadziłem przed NightSky drugą osobę i okazało się, że wady to... zalety. "Nudne" stało się "relaksujące", a "brak złożoności" stał się "przystępnością". 

 

Dlatego nie mogę wam powiedzieć "olejcie NightSky", bo być może części z was przypadnie ona do gustu (w końcu średnia ocen na Metacritic dobiła niemal do 80%!). Z drugiej strony: to według mnie zbyt prosta, przeciętna gra, by z czystym sumieniem ją polecić – zwłaszcza przy cenie 9,99€. 

 

Dlatego salomonowy wyrok może być tylko jeden: zagrajcie, ale tylko jeśli należycie do fanów gatunku i właśnie wyhaczyliście gdzieś promocję. W przeciwnym wypadku: najlepszą w historii grą o toczeniu kulki pozostaje Ballance  i to ją polecam.


Może Ci się spodobają

Where's My Water? 2 Magic Inlay Jigsaw Mania 2
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 1):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-05-05 20:16:07
Grałem w nią jakiś czas temu. Całkiem fajna, lubię takie gierki gdzie fizyka gra główną rolę. Ale jakoś nie mam ochoty do niej wracać. Ale za pierwszym razem grało mi się całkiem przyjemnie :)

1