PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
AdeX
5
Pobierz:
Dodany: 2006-10-17
Artykuł: AdeX

grywalność !!!
grafika
galeria
nazwiska PODOBNE do realnych
miodność
muzyka (!)
brak kariery lub pojedynczego sezonu
INFORMACJE
Gatunek: Sportowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2006
Pobrań: 7230
Producent: New Star Games
Wymagania sprzętowe:
procesor 500 mhz, 64 Mb RAM, karta graficzna 16 Mb
Dodatkowe opcje:
Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
INNE Z TEMATU

 

Sensational Soccer

Sensational Soccer Sensational Soccer Sensational Soccer
OCEŃ
Policzenie wszystkich gier na licencji freeware/shareware o tematyce piłkarskiej z pewnością przyjdzie nam z trudem. Ale już na palcach jednej ręki można wymienić DOBRE gry z tego gatunku. A jeszcze żeby połączyć to z oryginalnością...Znacie twórców New Star Soccera 3? Tak, Simon Read, ten człowiek nazywany przez niektórych geniuszem, wydał kolejną grę!

 Czym jest omawiane tutaj Sensational Soccer? Czy jest kolejnym klonem FIFY, Pro Evolution Soccera? Nie - to fantastyczna parodia tych produkcji. Wyglądem i stylem bardzo podobna do Sensible Soccera oraz Sensible World of Soccera - obie te gry swoich czasów były znakomite i są jeszcze gracze, którzy ciągle do niej powracają. Czegoż chcieć więcej?

 Czym się różni najnowsze dzieło Sireada od trzeciej edycji New Star Soccera ? Przede wszystkim - sposobem gry. W Sensational Soccer przejmujemy kontrolę nad całą drużyną, a nie jak nad pojedynczym piłkarzem. W bazie danych zostało uwzględnionych ponad 40 lig z realistycznymi statystykami, ale niestety - nie nazwiskami - autor nie wykupił licencji na używanie prawdziwych ich odpowiedników. Obszerna baza i tak powinna cieszyć się zainteresowaniem koneserów tego gatunku.

 Różni się również tzw. "sposób shareware" - czyli co i jak jest zablokowane. W NSS-ie mogliśmy zagrać 10 spotkań z naszym piłkarzem, tu mamy do dyspozycji godzinę gry. Trochę za mało, aby dobrze zapoznać się z produkcją i obejrzeć ją ze wszystkich stron - no ale cóż, dlatego wymyślili opłatę... :)

 Genialnym pomysłem było wyposażenie Sensational Soccer w 18 języków narodowych, w tym i polski. Widząc wielkie zainteresowanie dziełami New Star Games, autor zdecydował się na taki ruch - i jest to z pewnością strzał w dziesiątkę. Chociaż mam sporo zastrzeżeń do jakości tej polonizacji - sporo można poprawić, wszystko wygląda tak, jakby robił ją niedzielny kibic futbolu.

 Tryby gry? W zasadzie standard - pojedynczy mecz, liga, puchar. Brakuje mi tu całego sezonu lub jakiejś kariery - ale to w zasadzie będzie można poprawić w - mam nadzieję - kolejnej części. Poza tym drażni w oczy brak reprezentacji - a może tylko ja tego nie zauważyłem? - mamy za to znakomity edytor taktyk.

 Zupełnie nowatorską (choć spotykaną już w komercyjnych produkcjach) opcją jest Galeria. Tutaj mamy do odblokowania kilkanaście twarzy największych piłkarskich gwiazd. Za dobrą grę i zwycięstwa możemy obejrzeć wszystkie te portrety. Z pewnością stanowi to dodatkową motywację do lepszej i staranniejszej gry.

 Sam mecz niewiele się różni od tego w New Star Soccerze 3. Troszeczkę wyraźniejsze figury postaci oraz większe głowy czynią rozgrywkę naprawdę zabawną. Zdecydowanie lepiej wyglądają również trybuny, choć mogą sprawiać one problemy komputerom o słabszej konfiguracji.

 Opcje ligowe - np. trening - również wyglądają dość podobnie - wybieramy piłkarza i trenujemy go w taki sam sposób jak w NSS. Nie możemy za to trenować umiejętności fizycznych. Grać możemy klawiaturą, myszką - a nawet joystickiem.

 Cena za ten wręcz wybitny produkt jest niestety wysoka - 20 dolarów. Nowością jest refundacja kosztów, jeśli po 30 dniach uznamy, że nie zaspokoił on naszych oczekiwań. Myślę jednak, że taka sytuacja wręcz nie może mieć miejsca - Sensational Soccer to gra kompletna, nowatorska i niesamowicie grywalna.

Może Ci się spodobają

Virtual Curling blubVolley LudoBall
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-01-06 15:21:47
Sensible Soccer z 1997 roku nie jest oficjalnie darmowy.
NightWarrior
+0
2011-01-06 14:55:10
Mam dobre wspomnienia z gry w Sensible Soccera na Amigę ale Sensational Soccer mnie niemile zaskoczył.Gra wydaje mi się zbyt szybka,karkołomna.Może za dużo się nagrałem w spokojne symulacje(PES i FIFA)ale po prostu dopóki się nie przyzwyczaiłem prędkość gry mi niezmiernie przeszkadzała.Oprócz tego grało mi się nieźle ale po za tym Sensational Soccer nie ma się czym wyróżnić.Znacznie lepiej pobrać Sensible który w końcu jest darmowy a i gra się znacznie lepiej.Daję 3 bo gra mimo że niezła to spartoczyła wyzwanie jakim jest stać się pełnoprawnym klonem Sensiblego.
Gość
+0
2010-10-04 17:29:51
2/10 słabe uuuuuuuuuuuuuu 7 razy lepsze jest power soccer
Gość
+0
2010-09-23 16:22:29
głupia
Gość
+0
2009-08-10 11:15:56
fajna gierka-pisze dawid dura
Eugen
+0
2008-12-15 20:19:18
Może niektórych zainteresuje fakt, że Sensational Soccer w wersji on-line jest teraz za darmo (chociaż ma kilka braków w stosunku do wersji, która nie wymaga połączenia z internetem). Więcej informacji na stronie producenta.
Gość
+0
2007-10-29 18:31:25
Zaj***sta gierka :)

Gość
+0
2007-10-02 12:09:03
super gra
Gość
+0
2007-08-16 13:07:17
ja nic nie czytałem tylko kupiłem gazetę a tu taaka niespodzianka ;-) .W grze dodatkową motywacją jest odblokowywanie zdjęć piłkarzy (ale to nie zdjęcia tylko kolorowe podobizny)

[Wiem że nie czytałeś. Napisałem to z ironią. Powinieneś czytać "Najnowsze wieści". Jest dużo interesujących informacji. - Kola256]

Gość
+0
2007-08-15 19:35:45
pełną wersję znajdziecie w komyuter świecie niezbędniku i to po polsku!!!!

[Bardzo nam miło, że czytasz informacje w dziale "Najnowsze Wieści". - Kola256]

1 2 3 Następna