PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
4
Pobierz:
Dodany: 2007-03-10
Artykuł: Medard

Niezgorsza strona muzyczna
Multum poziomów
Zróżnicowanie wrogów
Sporo
Troszkę spora instalka
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 1495
Producent: Bampusht!
Wymagania sprzętowe:
733 MHz CPU,128 MB Ram,32 MB OpenGL compliant video card (GeForce2 MX class, must have TnL)
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Silver Wings

Silver Wings Silver Wings Silver Wings
OCEŃ
Przez kilkaset lat, człowiek obserwując niebo, widział przeróżne malutkie światełka przesuwające się z wielką szybkością we wszystkie możliwe strony, które narzucały od razu pytanie na usta „co to jest?”. Czy to jakieś wyładowania elektryczne? Rządowe tajne samoloty? A może UFO? Jeżeli są to obcy, to w jakim celu przylecieli? Wkrótce ludzkość uzyska odpowiedź, niestety nie będzie ona tym, o czym każdy chciałby usłyszeć…  I tak jak można było się tego domyśleć, naszą Planetę zaatakowała obca cywilizacja. Jaki jest ich cel? Likwidacja rasy ludzkiej i zajęcie jej miejsca. Na szczęście człowiek opanował na tyle technologię, że mógł stanąć w obronie Ziemi, wykorzystując do tego najnowszą, często tajną broń. Spośród wielu śmiałków, wybrano trzech najlepszych, wśród, których znajdujesz się także i Ty. Jesteś pilotem supernowoczesnej maszyny latającej, a Twoją pierwszą misją będzie likwidacja oprawców w kosmosie, dopiero później przyjdzie czas na „czyszczenie” obszarów, znajdujących się bliżej Planety.

 Silver Wings podzielony jest na trzy epizody, w których łącznie znajduje się ponad trzydzieści poziomów. Początkowo ataku dokonują słabo opancerzone i uzbrojone, a przede wszystkim niegroźne jednostki, ale im dalej dochodzimy, tym jest trudniej. Ilość wrogich statków się zwiększa, ich zróżnicowanie także, a jakby tego było mało, na końcu każdego poziomu czeka na nas Boss. Ale nie jesteśmy na straconej pozycji, gdyż w przestrzeni kosmicznej latają specjalne przedmioty, które podnoszą pasek życia, modernizują albo dodają nową broń, naprawiają pancerz itd. Po przejściu kilku pierwszych poziomów, kończymy epizod i zaczynamy zabawę w innym miejscu – kilka kilometrów nad powierzchnią Planety i zabawa zaczyna się od nowa, jednakże o wiele trudniejsza.

 Mimo, że opisywana produkcja jest typową strzelanką, posiada kilka ciekawych dodatków. Najważniejszym jest to, że napotkamy trzydzieści różnych wrogich jednostek, a każdy z nich jest pieczołowicie wykonany. Poza tym nasz pojazd przechodzi kilkanaście różnych modernizacji, w ten sposób ulepsza się. Dodatkowo w czasie zabawy zostajemy bombardowani wręcz setkami dialogów pilota z bazą (co trudno nazwać pozytywem, ale o tym później). Nie obce także będą sekwencje wideo, pojawiające się od czasu do czasu, a jakby tego wszystkiego było mało, całość oprawiona jest w naprawdę ładną trójwymiarową grafikę. Ale nie samą wizualizacją człowiek żyje, tym samym doświadczymy przygrywającej w tle, całkiem niezłej muzyki typu techno, która faktycznie dodaje troszkę smaczku zabawie. Nie zapomniano także o zwykłych dźwiękach wybuchów, odgłosów pocisków itd., czyli wszystko jest tak jak powinno być.

 Najgorszym mankamentem tej produkcji są dialogi. Dlaczego? Zamierzeniem autorów było wprowadzenie gracza w fabułę gry i przyznać należy, że początki były obiecujące, jednakże monotonia kilkuminutowych (!!!) amatorskich rozmów, potrafi doprowadzić do białej gorączki. Osobiście jestem w stanie zrozumieć wszystko, ale jaki sens ma słuchanie większości rzeczy nieistotnych dla samej zabawy, a nawet, jeżeli coś takiego wprowadzono, to dlaczego tego nie można ominąć??? Pół biedy gdyby dialogi się odbywały (toczone są w lewym górnym okienku), a akcja by trwała, ale tak nie jest! Praktycznie przez ten czas lewitujemy stateczkiem i czekamy na zakończenie rozmów, co oznaczać będzie dopiero pojawienie się obcych! Mimo tej jakże głębokiej rysy na Silver Wings, zabawa jest naprawdę wyśmienita i choć osobiście nie jestem zwolennikiem tego gatunku, przez kilka godzin trudno było mi się oderwać od monitora. Miłej zabawy!

Może Ci się spodobają

Final Fighter Re-Mission TSteroids
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 3):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2007-03-13 18:32:32
tUR mozesz podac tytuly?
Gość
+0
2007-03-11 19:49:59
Według mnie gierka bardzo fajna, oczywiście jak na produkcję darmową. Grafika fajna, muzyka i dźwięki w porządku... chociaż nie jest to nic genialnego. Wiele rodzajów broni... a rozmowy bohaterów faktycznie przydługie... zupełnie się tego nie słucha, tylko czeka na "battle"! Niemniej jednak grze troszkę brakuje grywalności. Statek jest zbyt duży (na ekranie) - z resztą to samo tyczy się przeciwników, w rezultacie nie ma się zbyt dużego pola do popisu jeśli chodzi o uciekanie przed wrogiem. Dodatkowo podczas walki wpada się w rodzajowy komin, który pozwala bezpiecznie lecieć pomiędzy wrogimi statkami, ale w rezultacie obniżona jest niszczalność wrogów "po bokach". W rezultacie niszczy się mało przeciwników... a przez to obniżona grywalność. W tego typu strzelankach jak się nie oczyści planszy z każdego przeciwnika to spada libido!!!
Gość
+0
2007-03-11 18:59:26
Vifon być może w tych przedziałach procentowych transfer ci spadł a wówczas pobieranie mogło się automatycznie zakończyć ja tak pare razy miałem z innymi durzymi plikami.
Gość
+0
2007-03-11 18:28:37
Gra kiepska, nie warto targac. Są dużo lepsze strz
Gość
+0
2007-03-11 11:58:11
Jak pobieram to przy 30-70% (różnie) przestaje ściągać. Próbowałem już chyba 5 razy. Ma ktoś podobny problem?
Gość
+0
2007-03-10 20:58:27
Fajne i to jak!

1