PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Pawcio
5
Pobierz:
Dodany: 2009-09-12
Artykuł: Pawcio

Znakomity mix kilku produkcji Nintendo
Tryb dla dwóch graczy
Świetny edytor
Mnóstwo poziomów i kampanii
Powtarzanie całego poziomu po utracie życia
INFORMACJE
Gatunek: Platformowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 5782
Producent: Andrew Spinks
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Super Mario Bros. X

Super Mario Bros. X Super Mario Bros. X Super Mario Bros. X
OCEŃ
FILM
Chyba nie ma osoby, która nie znałaby Mario. Jest to postać wręcz kultowa, które trwale odcisnęła swoje piętno na kulturze masowej. Trudno się zatem dziwić, że w tak wielkiej rzeszy fanów pojawili się ludzie potrafiący robić gry komputerowe i to na dodatek ze swoim ulubieńcem w roli głównej. Jeśli spytacie o jakość, to te dobre znajdziecie u nas, na VG. Zresztą w wielu zagranicznych serwisach traktujących o niezależnych produkcjach powstały specjalne działy poświęcone tytułom z tym przesympatycznym hydraulikiem. Dziś przyszedł czas na kolejną propozycję, która moim zdaniem jest jedną z lepszych dostępnych na rynku.

 Super Mario Bross X to swoista mieszanka wszystkich przygód najpopularniejszych przygód jakie ujrzały światło dzienne. Spotkamy więc tutaj akcenty chociażby z Super Mario Bros, Super Mario World czy Super Mario RPG. Wszystko wrzucone jest do jednego kotła dające wspaniały efekt. Tak więc nasz heros będzie mógł pluć we wrogów ognistymi kulami, łykać grzybki, ale też taranować wrogów butami bądź strzelać z armat! Zastosowanie tych wszystkich elementów w platformówce sprawdza się znakomicie, bowiem sposobów gry jest co niemiara. Jedni zdobędą liść umożliwiający fruwanie, inni zaczną śmigać po planszach na śmiesznym i słodkim dinozaurze. Przeciwnicy również są „zapożyczeni” z komercyjnych odsłon, więc nie ma co się nad nimi rozpisywać. Wydawać by się mogło, że te wszystkie udogodnienia obniżą poziom trudności, ale nic z tych rzeczy. Denerwującą sprawą jest bowiem powtarzanie etapu od początku, co przy dłuższych levelach niesamowicie męczy i denerwuje. Cały świat jest zróżnicowany co sprawia, iż nigdy się nie nudzimy. Raz pobiegamy w chmurach, kiedy indziej zagłębimy się w kanałach gdzie można przechodzić z jednej strony na drugą. Kolejnymi bardzo poważnymi zaletami są tryb dla dwóch graczy oraz potężny edytor. Daje on nam takie same możliwości, jakie mieli twórcy co sprawia, że początkowa liczna trzech kampanii może urosnąć do praktycznie nieskończonej liczby.

Grafika prezentuje się przyzwoicie. To za sprawą bardzo dobrego liftingu, jaki przeszła. Również projekty poszczególnych rund, ruch postaci i inne tego typu detale mogą się podobać. Z głośników wydobywać się będzie równie dobrze znana muzyka. Nie muszę chyba mówić jaki to plus. Każdy bowiem chyba przeskakując z platformy na platformę nucił sobie te znakomite i wesołe kawałki.

 Cóż, wierni fani Mario będą trochę zawiedzeni swoistym brakiem czegoś nowego, ale mimo tego jestem przekonany, że pobiorą tą produkcję i będą się przy niej świetnie bawić, bo ma wszystkie rzeczy za jakie pokochaliśmy włoskiego hydraulika i jego brata. 

Może Ci się spodobają

Alex the Allegator 4 Assassin Blue Ainevoltas
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 6):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2014-01-04 14:23:44
JAK SIĘ POBIERA?
Gość
+0
2013-07-22 08:36:12
Dobra gra, będę w nią grał.
Gość
+0
2013-02-05 21:55:42
jak to pobrać???
Mike
+0
2011-01-09 18:19:49
Od dawna można zapisać stan tej gry. Wystarczy, że się obada dobrze tą grę. Możliwe też, że kiedyś w starszej (pierwotnej jak już coś) wersji nie było takiej możliwości, więc takiej recenzji nie trzeba się dziwić ;)
Gość
+0
2011-01-09 14:00:27
Bardzo dobra recenzja, ale mam jedno zastrzeżenie - to, co piszecie, że po utracie życia trzeba grać ten sam poziom od początku, nie jest do końca prawdą. Przeszedłem całą grę i mogę się podzielić swoim doświadczeniem - otóż w każdym poziomie można zapisać grę. Jak chcecie zapisać ją, to musicie odnaleźć takie dwa słupki - niebieski i biały. Pomiędzy nimi jest taki cieniutki biały słupek, który krzyżuje się z tymi dwoma wyżej wymienionymi słupkami. Wystarczy na niego skoczyć i nawet jak potem się straci życie, to można zacząć od zapisu tej gry. Pozdrawiam :)
Gość
+0
2010-11-12 17:49:15
ta gra rewelka! Takiej wersji szukałem! Przypominają się czasy dzieciństwa :D
Gość
+0
2010-07-31 13:02:09
mi gra się nichcę włączyć!! pomóżcie ;)
Gość
+0
2010-07-30 15:47:09
Mam pytanie w jednym z poziomów na końcu są takie trzy wyrzutnie warzyw (:P) i za nimi stoi zielony smok. no i na tego smoka nie da sie wskoczyć ani nic bo się przegrywa. No i moje pytanie. Jak go rozwalić? czy jakos te warzywa trzeba łapać i w niego rzucac?
Gość
+0
2010-05-03 16:54:04
Gra super :) znalazłem małe ułatwienie HEHE w katalogu worlds są katalogi z poszczególnymi światami a w nich jeśli zapisze się grę powstaje plik save1.sav lub 2 lub 3.sav można notatnikiem otworzyć i w drugiej linijce jest ilość żyć po zmianie np na 99 zapisujemy plik i mamy 99 żyć w tym świecie gry :p może komuś pomoże
Gość
+0
2010-03-01 16:06:11
jeśli ktoś zna linka do pobrania mario bros 3 to podajcie bo nie moge nigdzie tej gierki ściągnąć, dzieki z góry

1 2 3 Następna