PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
4
Pobierz:
Dodany: 2010-10-01
Artykuł: Redakcja

Fabuła
Bardzo dużo opcji konfiguracyjnych
Trzy tryby zabawy
Możliwość zabawy w dwie osoby lub przez sieć
Oprawa
INFORMACJE
Gatunek: Tetris
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 471
Producent: Vertrix
Wymagania sprzętowe:
Windows ME/2000/XP/VISTA/7 DirectX 9.0
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN & Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Vertrix 3

Vertrix 3 Vertrix 3 Vertrix 3
OCEŃ
Vertrix to ciesząca się dużym uznaniem seria gier, bazujących na klasycznym tetrisie. Głównym elementem gry jest tu jednak nie tylko rywalizacja z przeciwnikiem, a wyjątkowo bogaty arsenał rozmaitych zagrań, jakie można wykorzystać przeciwko niemu, co stanowi o dużej grywalności tego tytułu. Zacznijmy jednak od początku. Jednym z największych atutów Vertrixa jest... fabuła. Tak, to tetris z fabułą, w dodatku bardzo bogatą. Vertrix to wielki turniej, w którym bierze udział dziewiętnastu bohaterów z różnych epok, a także spoza naszej planety. Każdy z nich ma odmienną historię i szczegółowo wyjaśnioną motywację, co znacznie umila grę. Jednak to, co odróżnia bohaterów przede wszystkim, to ich zdolności specjalne, czyli lista trików, jakie mogą wykorzystać podczas gry, aby pomóc sobie, lub zaszkodzić przeciwnikowi. Ich spis, jak już wspominałem, jest ogromny.

 Jednak korzystanie z nich nie jest wcale takie proste. Możemy je wykorzystać po każdych trzech "znikniętych" klockach, jednak często rezygnujemy z tego, aby nabić poziom naszego bohatera (każde dwanaście "znikniętych" klocków, których nie wykorzystaliśmy do skorzystania z mocy). Ten z graczy bowiem, który dojdzie do dziesiątego, automatycznie wygrywa rozgrywkę. Kolejne poziomy skutkują też odsłanianiem dodatkowych mocy naszej postaci. Co ciekawe, oprócz tradycyjnych układów trzech klocków, możemy osiągnąć również liczne inne, których ułożenie może zostać potraktowane nawet jako odpowiednik siedmiu tradycyjnych trójek.

 Gra oferuje trzy tryby rozgrywki - trening, turniej i multiplayer, gdyż ta produkcja jest wręcz stworzona do gry z żywym przeciwnikiem. Zdecydowanie warto potrenować najpierw dłuższy czas, aby poznać wszystkie aspekty gry, która jak na tetris jest wyjątkowo skomplikowana, ale z tego względu też bardzo ciekawa. Ze względu na bardzo ciekawą formę rywalizacji oraz dużą dawkę dobrego humoru, grę można polecić nie tylko miłośnikom gier logicznych. Z pewnością można spędzić przy niej niejedno miłe popołudnie, szczególnie jeśli towarzyszą nam znajomi, z którymi wspólna gra nabiera dodatkowych rumieńców.    

Może Ci się spodobają

Navigatris Crystal Cubes Retro Records
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-10-07 11:32:50
lol... kto by sie spodziewal ze taka kiepska grafa i muza, zabierze mi cala nocke? ;D dla mnie bomba:)

1