PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
3
Pobierz:
Dodany: 2011-11-04
Artykuł: Kola256

Klimat Harry'ego Pottera :)
Humor
Dobry voice acting
Zabawa w czasie rzeczywistym
Wymaga w miarę dobrej znajomości języków
INFORMACJE
Gatunek: Przygodowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2006
Pobrań: 371
Producent: Crystal Shard
Wymagania sprzętowe:
Bardzo niskie
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski Niemiecka wersja językowa Niemiecki Francuska wersja językowa Francuski ,
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Warthogs

Warthogs Warthogs Warthogs
OCEŃ

Gier osadzonych w klimacie świata czarów z Harry'ego Pottera jest niewiele, dlatego należy cieszyć się z tego co mamy, a mamy dziś małą, niepozorną przygodóweczkę, stworzoną w programie Adventure Game Studio. Jest to parodia przygód bohatera kultowej serii książek J. K. Rowling, z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru ukazująca czas końcoworocznych egzaminów.

 

 Czerwiec to w Szkole Magii i Czarodziejstwa Warthogs okres egzaminów sprawdzających umiejętności nabytych przez uczniów w czasie całorocznej nauki. Jednak dla Larry'ego Lottera, imprezowicza i pijusa, już pierwszy egzamin z eliksirów okazał się być ostatnim. Skacowany, zmęczony po ostatniej imprezie Lotter wyleciał z hukiem z lochów i oznacza to dla niego konieczność powtarzania roku! Jednak w nocy odwiedza go Przeznaczenie. Larry nie może nie zdać egzaminów, bo to zablokuje wydanie kolejnej książki o jego przygodach. Cofnie się więc w czasie o jeden dzień i ponownie stanie przed obowiązkiem zdania wszystkich egzaminów. Czy mu się to uda? Z pomocą przyjaciół, Roba Greasleya i Calliop'y DeRanger, a także dzięki Twojej inteligencji, plan musi wypalić!

 

 Graficznie Warthogs prezentuje się jak wszystkie inne gry stworzone w programie AGS, a więc wizualnie jesteśmy w latach 1997 - 1998. Jest to przygodówka typu „point and click” w staro szkolnym stylu, z niezwykle intuicyjnym menu i systemem sterowania. W trakcie naszej przygody odwiedzimy miejsca znane z serii książek: dormitorium, lochy, czy bibliotekę, a także poznamy bohaterów cyklu, takich jak profesor Mumblemore. Wielką siłą tej produkcji jest voice-acting. Bez szumów, bez bełkotu, osoby podkładające głos wywiązały się świetnie ze swojego zadania, w genialny sposób oddając emocje bohaterów. Zagadki w grze nie są trudne, a wręcz intuicyjne, także Warthogs świetnie nadaje się dla początkujących amatorów przygodówek. Problem stanowić może zabawa dla osób słabo znających języki obce. Bez znajomości angielskiego czy niemieckiego nie odkryjemy w pełni zalet i humoru, ba, problematyczne będzie wykonywanie poszczególnych zadań. Tekstu i dialogów w grze jest sporo, ale nie są one nachalne i nie męczą, a i sama gra nie jest specjalnie rozbudowana.

 

 Warhogs jest przyjemnym i na swój sposób ciekawym tytułem dla miłośników świata Harry'ego Pottera. Nie prezentuje się najlepiej pod względem graficznym, ale nie musi, bo siłą Warthogs jest humor, dialogi, pomysł i bardzo dobrze przygotowany voice acting. Polecam grę osobom dobrze znającym języki obce i gustującym w grach przygodowych, a i fani Harry'ego Pottera, którzy zazwyczaj nie grają w gry komputerowe, znajdą w tym tytule sporo przyjemności.


Może Ci się spodobają

Gone Home Brain Hotel Sherlock Holmes i Pies Baskerville'ów
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 1):

Regulamin
Gość: