PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
3
Pobierz:
Dodany: 2012-05-05
Artykuł: Jan Giemza

strzelamy do zombie!
elementy RPG
duży wybór narzędzi zagłady
brak multi!!!
grafika jak za starych dobrych czasów
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: shareware
Data wydania: 2009
Pobrań: 545
Producent: Sigma Team
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Zombie Shooter 2

Zombie Shooter 2 Zombie Shooter 2 Zombie Shooter 2
OCEŃ

 

Do premiery Diablo III cierpimy na deficyt bezmózgich naparzanek. Dlatego postanowiliśmy odkopać całkiem sympatyczną produkcję studia Sigma-Team, w której co prawda nie kosimy sługusów piekieł, ale i tak jest wesoło.

 

Gdyby wykazać się wyrozumiałością, Zombie Shooter 2 można sklasyfikować jako action-RPG. Na początku wybieramy postać, określamy jej charakterystyki, a nawet wybieramy perk: regenerację zdrowia, szybsze zdobywanie doświadczenia lub inny w tym stylu. Za zarobione pieniądze możemy kupować lepszą broń i pancerz: w sumie twórcy przygotowali kilkadziesiąt narzędzi zagłady. Jeśli przypadkowo nagle zostaniemy bez amunicji, zawsze można liczyć na siłę zaciśniętych pięści. Zadbano także o questy i ukryte lokacje.

 

Nie dajcie się jednak zwieść: może i Zombie Shooter 2 wygląda jak Fallout, ale te dwie produkcje dzieli przepaść wielka jak posąg Jezusa w Świebodzinie. O ile tam pierwsze skrzypce grała fabuła i taktyczna walka, tak tutaj po prostu przemy przed siebie, szybko naciskając lewy przycisk myszy i prując ołowiem do wylewających się ze wszystkich krawędzi ekranu zombiaków.

 

Nie traktujcie tego jak zarzut: zabawa jest przednia. Zwłaszcza gdy dla urozmaicenia rozgrywki dwie nogi zamieniamy na cztery kółka, a pozostawionymi przez nas niedobitkami zajmuje się sterowany sztuczną inteligencją towarzysz. Wybuchy są efektowne, poziom trudności nieźle wyważony i aż trudno się oderwać!

 

…przez jakieś 30 minut. Niestety (albo i stety) Zombie Shooter 2 łatwiej strawić, jeśli jest przyjmowany w małych dawkach. Na przykład po wyjątkowo podłym dniu w szkole, gdy mocą wyobraźni możesz zamienić zombiaka w panią od polskiego. A jeśli znudzi ci się kampania, pozostaje zawsze klasyczny tryb survival, w którym trzeba po prostu jak najdłużej wytrzymać na placu boju.

 

W tego typu grze kompletnym nieporozumieniem jest dla mnie brak porządnego multiplayera albo chociaż przyzwoitej kooperacji. Produkcja, która ma doskonały potencjał na partyjkę z kumplem (zobaczcie, jaką karierę zrobiło Dead Island i Left 4 Dead!), w single'u nie może naprawdę rozwinąć skrzydeł. Wielka szkoda.

 

Mimo to, istnieje spora szansa, że skrót do Zombie Shooter 2 zajmie na jakiś czas wygodne miejsce na twoim pulpicie. Wypróbuj demo, a potem zapoluj na okazję, bo oficjalna cena na poziomie 70 zł to niestety trzy razy za dużo.


Może Ci się spodobają

Bugs Attack Lost Ship V4 Crimsonland
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 5):

Regulamin
Gość:
Scrufi
+0
2012-05-07 14:03:03
Silnik od Alien Shooter, w stylu Sigmy
Gość
+0
2012-05-07 12:23:17
Jest wiele promocji na steamach i innych promocjach gier indie. Dosyć często grę można wyhaczyć nawet za dolara :) A grę POLECAM!
Gość
+0
2012-05-06 11:34:36
szkoda ze tylko demo jest za free

1