PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
2
Pobierz:
Dodany: 2012-04-07
Artykuł: Jan Giemza

ciekawy pomysł
wytrwałym może się spodobać
tragiczne sterowanie
bugi
mało poziomów i trybów
nieistniejący tryb dla wielu graczy
INFORMACJE
Gatunek: Wyścigowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2011
Pobrań: 355
Producent: Digital Arrow
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

inMomentum

inMomentum inMomentum inMomentum
OCEŃ

 

Twórcy zapatrzyli się w Mirror's Edge, ale ich brak umiejętności sprawił, że inMomentum rzadko kiedy bawi – przez większość czasu po prostu irytuje.

 

Pomysł był ciekawy: wyścigi, w których nie biegniesz po płaskim torze, ale możesz skakać, odbijać się od ścian i przejąć kontrolę nad czasem, jednocześnie starając się ominąć przeszkody i przepaście. Wszystko ukazane z perspektywy pierwszej osoby, z wbudowanym trybem dla wielu graczy.

 

Strasznie żałuję, że się nie udało. Produkcja skierowana jest najwyraźniej do masochistów. Cóż, być może narażę się tutejszym hardkorom, ale nie bawią mnie gry, w których na każdą chwilę triumfu przypada pięćdziesiąt porażek. Zwłaszcza że nie do końca są one efektem niewielkich umiejętności gracza, co raczej niedoróbek twórców.

 

Po prostu w inMomentum aż roi się od irytujących bugów (przykład? czułość myszy na każdym poziomie "przestawia się" do maksimum). Sterowanie jest toporne i ciężko wyczuć, czy np. po naciśnięciu prawego przycisku postać zdąży się odbić, czy też wesoło zleci z toru. W sytuacji, gdy o sukcesie decydują setne sekundy, jest to problem całkowicie zabijający przyjemność z rozgrywki.

 

Może więc twórcy nadrabiają niedoskonałości techniczne bogactwem poziomów lub chociaż oszałamiającą grafiką? A guzik. Torów jest zaledwie kilkanaście, a wszystkie brzydkie jak noc. Tryby naliczyłem aż dwa: w jednym polujemy na wszystkie znajdźki, w drugim musimy jak najszybciej dotrzeć do linii mety. Ot, cała filozofia.

 

Wspominałem, że inMomentum ma tryb dla wielu graczy. Tyle że żadnych chętnych do grania. Dziwne?


Może Ci się spodobają

Trackmania Nations Forever F1 Legends Napkin Race
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-02-24 09:48:00
Gra bardzo przyjemna. Mimo że na screen-ach nie wygląda ciekawie, to w rzeczywistości prezentuje się bardzo ładnie. Ale najważniejsza jest sama grywalność i tu wielki plus, gra jest bardzo dynamiczna, a momentami wymaga dużej koncentracji, szybkości reakcji i spostrzegawczości, szczególnie jeżeli zależy nam na na czasie.
4/5
Gość
+0
2013-01-10 19:12:55
na screenach grafika nie wygląda tak zle jak opisał recenzent, ale dla samej grafiki nie chce mo sie sprawdzać jak sobie wyobrażam już nieraz grałem w takie toporne gry i dziękuje.

1