PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2016-12-12
Artykuł: Jan Giemza

INNE Z TEMATU

 

Call of Duty sprzedaje się poniżej oczekiwań

 

Większość analityków nie spodziewała się, że Infinite Warfare pobije rekordy ustanowione przez swoje poprzedniczki. Jednak spadek sprzedaży okazał się dużo większy, niż zakładano.

 

Jak mówi analityk Doug Creutz: „Infinite Warfare sprzedało się o 17% gorzej, niż przewidywaliśmy. Jednak spadek rok do roku dla serii wynosi blisko 50%.”

 

Należy wziąć poprawkę, że dane dotyczą jedynie egzemplarzy fizycznych, a nie cyfrowych gry, jednak tak czy inaczej dwucyfrowy spadek sprzedaży jest w zasadzie pewny. Jak zareaguje wydawca? Prawdopodobne wydają się trzy scenariusze: albo zmniejszy budżet kolejnych części, albo przeniesie markę w nowe realia (podobnie jak zrobił to Battlefield 1), albo pozwoli graczom odpocząć rok lub dwa od Call of Duty, wzorem Ubisoftu i jego Assassin’s Creed.


Informacje dodatkowe:

KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 5):

Regulamin
Gość:
waaldii
+0
2016-12-12 22:36:14
Mogliby powrócić do korzeni. W sumie w nowożytne czasy też gra się spoko w codach, ale to że idą w stronę jetpacków, wspinaczki po ścianach i innych rzeczy to już nie jest ok, nie dość że cody są szybkie to te wszystkie "skoki" robią grę jeszcze bardziej chaotyczną.

1