PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2011-06-07
Artykuł: Jan Giemza

TAGI
Autora: wii u, nintendo
INNE Z TEMATU

 

Następca Wii to...

 

Wii U. Nintendo zaprezentowało dziś – zgodnie z wcześniejszymi obietnicami – swoją nową konsolę. To prawdopodobnie pierwsze takie urządzenie w historii, które nadaje się zarówno do grania "stacjonarnego" jak i "przenośnego".

 

Głównym elementem Wii U jest gigantyczny kontroler z wbudowanym 6-calowym wyświetlaczem, dwiema gałkami, przyciskami i krzyżakiem. Na ekranie pojawią się dodatkowe informacje z uruchomionych gier (np. ekwipunek lub lista dialogów do wyboru), będzie też można wygodnie przeglądać internet lub po prostu grać w mniejsze tytuły z dala od konsoli. Rozgrywkę wzbogaci dodatkowo wbudowany żyroskop i kamera – o tym, jak całość sprawdza się w akcji, możecie przekonać się na poniższym filmiku:

 

 

Co być może dla tzw. prawdziwych graczy najciekawsze, na Wii U pojawiać się będą też duże tytuły z innych platform – zapowiedziano m. in. Batman: Arkham City, Battlefield 3 i Metro: Last Night. Wszystko dzięki znacznie "bogatszemu" wnętrzu konsoli, pozwalającemu na wygenerowanie grafiki zbliżonej do PS3. Zobaczcie sami:

 

 

Wii U zadebiutuje w 2012. Do tego czasu napiszemy o nim z pewnością nie raz. 


Informacje dodatkowe:
 Strona główna wydarzenia: http://www.nintendo.com


KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2011-06-14 01:29:14
Dlaczego polskie portale nie potrafią najpierw się doinformować, a dopiero potem pisać na temat nowinek... "Catch'em" tej konsoli nie jest żadna przenośność i stacjonarność w jednym. Nowy kontroller nie działa bez konsoli. Nie możemy sobie z nim iść na dwór i grać. Główny cel powstania tej konsoli to dotarcie do bardziej doświadczonych graczy gdyż przerasta ona znacznie mocą nasze stare Wii. Nowy kontroler ma pozwolić na tworzenie nowych doświadczen w czasie gry, dzięki temu, że można mieć 2 widoki na raz. W jaki sposób zostanie to wykorzystane, zależy to już tylko od developerów gier. Pozatym kontroler posaida żyroskop, czujnik ruchu i standardowe "oprzyciskowienie" - że tak to określę. Zaletą jest to że konsola jest wstecznie kompatybilna, więc nasze wiiloty, balance board oraz wszystkie gadzety do wii będą mogły z tym współpracować. Co ciekawe na pokazówce widać 1 nowy kontroler + 4 wiiloty w akcji - czyżby multi na 5 osób naraz? :D
Gość
+0
2011-06-07 22:02:43
Hmm, bardzo ciekawy pomysł. Bo z tego co widzę to otrzymujemy jednocześnie tak jakby dwie konsole - jedną przenośną, a drugą stacjonarną. Nintendo znowu przoduje jeśli chodzi o nowe rozwiązania technologiczne, zobaczymy czy pomysł się sprawdzi.

1