PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2014-06-12
Artykuł: Jan Giemza

INNE Z TEMATU

 

Niektórzy nie rozumieją, jak powstają gry

 

Iście absurdalna sytuacja: kilka tysięcy osób podpisało już petycję, w której domagają się od Ubisoftu dodania żeńskiego asasyna w Assassin’s Creed: Unity.

 

Jak piszą:

 

Jako fani Ubisoftu, wyrażamy ubolewanie, że wśród czterech protagonistów w nowym Assassin’s Creed brakuje zróżnicowania rasowego i płciowego. (…) Uważamy, że seria nie odpowiada na potrzeby swoich odbiorców.

 

I dalej w tym stylu.

 

Muszę stanąć w obronie Ubisoftu, bo uważam, że podjęli trudną, ale słuszną decyzję. Dlaczego? Przede wszystkim – płeć naprawdę nie ma takiego znaczenia. Czy możesz z ręką na sercu powiedzieć, że np. Devil May Cry lub Tomb Raider był słabszy, bo nie wcielałeś się w nim w typowego białasa? Płeć i rasa bohatera to naprawdę drugo-, a nawet trzeciorzędna kwestia.

 

Ubisoft tłumaczy, że stworzenie żeńskiego modelu to masa pracy. To prawda: trzeba byłoby przemodelować cały świat gry (NPC inaczej reagowaliby na kobietę-asasyna niż na mężczyznę, to pewne), przygotować setki animacji, nagrać nowe dialogi i zadbać o to, by przy tłumaczeniu nie pojawiły się zgrzyty. Wszystko to w ciągu czterech miesięcy, które pozostały do premiery. Nierealne.

 

Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie: czy wolisz dostać grę, w której wybierasz płeć bohatera, czy grę, która oferuje np. o 5 godzin więcej rozgrywki? Dla mnie wybór jest oczywisty.

 

I na koniec jeszcze jedno: zarzucanie Ubisoftowi dyskryminacji rasowej jest po prostu fałszywe. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (!) na PC pojawił się Assassin’s Creed IV: Freedom Cry, w którym sterowaliśmy czarnoskórym Adewale oraz Assassin’s Creed Liberation HD, którego główną bohaterką jest kobieta. Ktoś może powiedzieć, że to tylko spin-offy głównej serii, ale wydaje mi się, że w życiu jest sporo ważniejszych problemów.


Informacje dodatkowe:

KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 0):

Regulamin
Gość:
nazgut
+0
2014-06-12 15:31:20
Dokładniej 3,427 idiotów

1