PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
Dodany: 2012-01-17
Artykuł: Jan Giemza

TAGI
Autora: sopa, pipa
INNE Z TEMATU

 

Stwórz grę przeciw SOPA

 

 

Jutro będzie głośno o SOPA i PIPA – dwóch antypirackich ustawach forsowanych w USA, które w praktyce ograniczają wolność słowa i mogą zagrozić istnieniu Sieci w takiej formie, jaką mamy obecnie.

 

Dlaczego akurat jutro? Ponieważ cała anglojęzyczna Wikipedia zostanie w ramach protestu wyłączona na 24 godziny. Planowane są również pomniejsze, nie tak spektakularne, ale również ciekawe akcje. Jedną z nich jest STOP SOPA GAME JAM, zorganizowana przez polskiego developera Mikołaja "Sosa" Kamińskiego.

 

Celem SSGJ jest stworzenie w ciągu doby niewielkiej gry o tematyce anty-SOPA. Swój udział potwierdził już Markus "Notch" Persson, ale do akcji może dołączyć oczywiście każdy chętny. Wystarczy wrzucić swoją grę na dowolny portal i umieścić na Twitterze link oznaczony #SOPAjam.

 

Popieramy. A wy?


Informacje dodatkowe:


KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 9):

Regulamin
Gość:
Ice4sugar
+0
2012-01-18 21:19:49
Ciekawe jest to, że ta ustawa WCALE nie pomoże w walce z piractwem. Oni będą bezkarnie zmieniać strony, kiedy niewinne firmy będą miały kłopoty.

@Gość (13:06) - 1. To nie od koncertów zależy czy to przejdzie(Dobra, nie aż tak). 2. Duża ilość koncertów już są przeciwko temu.
@Nazgut tak, Biały Dom to powiedział, ALE SOPA i PIPA nadal starają się. I widać, że dość skutecznie, skoro Wikipedia zamknęła się!
Gość
+0
2012-01-18 15:33:41
no i teraz rozumiem i jednak to był skrót myślowy:P tak trzeba było od początku wyjaśnić i nie zaprzeczam-> taki moze być fakt;)ale czy stwierdzenie ze to skrot myslowy oznacza ze nie pokrywa sie z faktem? n...ie skrot myslowy oznacza ze ktos wywnioskował coś w swojej przewaznie inteligentnej głowce i zeby inni go zrozumieli powinien to wyjasnic dokładniej w koncu mózg to narząd na tyle skomplikowany w ktorym powstają tysiące mysli i analiz ze nie kazdy skojarzy to w taki sposob jak autor lub tez kazdy użytkownik;)
ps. moze psychologiem zostane xDDD
Gość
+0
2012-01-18 13:06:46
może zamiast robić gry na protest to lepiej zacząć nie kupować muzyki , filmów i gier przez net w ramach protestu jak wielkie koncerny poczują że konsumecji nie chcą zmian to same zaczną na ciskać na władze do przywrócenia wolność :) to taka prosta rada
po za tym to właśnie filmy które tworzą gry naciskały aby zaoczyć prawo :) (walka z piratwem )
Jan Giemza
+0
2012-01-18 12:16:29
W ostatnim zdaniu powinny być myślniki zamiast znaków zapytania. :)
Jan Giemza
+0
2012-01-18 12:15:54
@Gość: napisałem wyraźnie, że choć ustawa jest z nazwy antypiracka, to *w praktyce* ogranicza wolność słowa. To niestety fakt, a nie skrót myślowy. Przykład: jeśli na twojej stronie ktoś zamieści link do pirackiej treści, tym sam bierzesz za to odpowiedzialność. Mogłoby to zmusić twórców stron albo do wyłączenia komentarzy, albo wręcz zaprzestania działalności. Efekt? Cenzura lub ? jeszcze gorzej ? autocenzura.
nazgut
+0
2012-01-18 09:31:23
Biały dom już zapowiedział że nie poprze tej ustawy.
Gość
+0
2012-01-18 08:20:52
sądze ze protest (a szczegolnie jeden dzien wikipedii mniej)nic nie pomoże ci politycy nie mają żadnego interesu zeby takiego prawa nie wnieść takie są brutalne suche fakty ze dostali łapówe od firm i wiadomo jak to sie skonczy, muszą nakarmić potentatów i duże korporacje bo to sie panstwu bardziej oplaca niż inwestycja w obywatela, male firmy, czy gry niezelezne na przyklad:P a nie rozumiem jednej tylko rzeczy co ma antypiractwo do wolności słowa chyba autor tego artykułu (Jan Giemza) użył zbyt daleko idącego skrótu myslowego :PP

1