PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
4
Pobierz:
Dodany: 2007-07-26
Artykuł: Medard

Dobra oprawa wizualna
Świetnie zbudowane miasta/autostrady itd.
Zróżnicowanie mijanych samochodów
Us
Brak muzyki
INFORMACJE
Gatunek: Symulatory
Licencja: shareware
Data wydania: 2005
Pobrań: 24927
Producent: SCS Software
Wymagania sprzętowe:
Pentium III 800MHz, 256MB RAM, 32MB VRAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
INNE Z TEMATU

 

18 Wheels of Steel - Convoy

18 Wheels of Steel - Convoy 18 Wheels of Steel - Convoy 18 Wheels of Steel - Convoy
OCEŃ

Cześć, jestem Bob. Jakiś czas temu założyłem firmę transportową, zajmującą się przewozem wszelkich dostępnych na rynku towarów. Nie mam problemu ze zleceniami, często się coś znajdzie i choć technika idzie do przodu, zawsze potrzeba nas ? kierowców ciężarówek. Wszystko szło dobrze, przyjąłem kilkanaście zleceń, interes zaczął się rozkręcać, więc zatrudniłem pracownika i jakoś razem ciągniemy to, co stworzyłem. Zysk może nie jest ogromny, ale na podstawowe potrzeby życiowe wystarcza, tym bardziej, że nie są one zbyt wymagające, bo ciągle jestem w trasie. Ale brakuje ludzi, brakuje konkurencji, dlatego kieruję do Ciebie tę właśnie wiadomość z zapytaniem, czy może nie otworzyłbyś swojej firmy? Ktoś jeszcze na rynku by się przydał, zleceń sporo, kasa jest - więc?

 18 Wheels of Steel - Convoy to symulator jazdy samochodem ciężarowym po szosach, autostradach, ulicach wielkich miast itd., a całość usytuowana jest w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczynamy od ?krótkiego? szkolenia, w którym zostaje wytłumaczone, co i jak, aby pierwsze kroki w założeniu firmy transportowej, nie zraziły nikogo do gry. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiadającego nam towaru, pod względem wartości, odległości jaką musimy przejechać, by go dostarczyć do celu oraz jego rodzaju, bo ma on duże znaczenie. Kiedy uporamy się z zaczepieniem przyczepy, wyruszamy w długą drogę. W czasie podróży, mamy dostęp do mapki (GPS?), która pokazuje nam, w którym miejscu się aktualnie znajdujemy, w którą stronę się kierujemy i gdzie jest nasz odbiorca towaru.

 W czasie jazdy samochodem, trzeba pamiętać o przepisach drogowych, bo ich nagminne łamanie (jazda pod prąd, przekroczenie szybkości, stłuczka itd.) powodują wzrost wskaźnika zainteresowania nami policji, co skończyć się może nawet mandatem. Kolejna sprawa to paliwo. Wóz nie jedzie na oparach wody, dlatego też koniecznym jest od czasu do czasu odwiedzanie stacji benzynowej, by uzupełnić bak, umożliwiając w ten sposób kontynuowanie zlecenia. Oczywiście kierowanie taką maszyną wcale łatwe nie jest, tym samym uniknięcie jakichś uderzeń/stłuczek graniczy z cudem, ale od czego są mechanicy samochodowi? Raz, dwa za niewielką opłatą naprawią co trzeba. Gorzej sprawa wygląda z samą przyczepą, której uszkodzenie nie jest możliwe do usunięcia, tym samym im jest ono większe, tym dostaniemy za zlecenie odpowiednio mniejszą kasę.

 Od strony technicznej, opisywana gra prezentuje się naprawdę dobrze. Pojazdy wykonane są perfekcyjnie. Mijane samochody nie nużą wzroku, jest ich naprawdę sporo, co bardzo cieszy. Dodatkowo, mamy dostęp do kilku rodzajów ciężarówek, tylko szkoda, że nie można podglądnąć ich parametrów, przez co często wpada się z deszczu pod rynnę. Coś takiego jak zmienne pory dnia, nie są tu obce, a sama jazda w nocy, przy włączonych światłach to istna rozkosz dla oczu. Oczywiście dostępne są po drodze wspomniane wcześniej stacje benzynowe, mechanik, motele?jednakże tego ostatniego za bardzo nie rozumiem. Czy kierowca śpi, czy też jedzie non stop kilka dni pod rząd, nie sprawia, że ma to wpływ na rozgrywkę, cóż, może to zabieg czysto kosmetyczny. Kwestia muzyki także troszkę mnie zadziwia. Po włączeniu gry, w menu słychać całkiem przyjemny utworek, ale w samej jeździe, nic takiego nie ma(?!). Dziwne to, tym bardziej, że często jedzie się godzinami (dosłownie) i jakieś radio by się przydało, w celu uprzyjemnienia zabawy. Możliwe, że jest dostarczana płyta audio, ale to tylko przy zakupie gry. Reszta dźwięków to głównie odgłosy ciężarówki(całkiem realistyczne). Zapomniano o tym, że podczas mijania także występują jakieś odgłosy, że inne pojazdy to nie UFO i też mają silnik, niestety, tu posiadamy go tylko my. Ostatnią dość ciekawą opcją jest możliwość ustawień kamery. Standardowo jest ich około 5, ale do tego wchodzą manewry myszy, czyli każdy znajdzie taki kąt, jaki mu odpowiada.

 18 Wheels of Steel - Convoy to bardzo sympatyczna produkcja, rozbudowana pod względem autostrad, miast, świateł ? generalnie całość wygląda niesamowicie realistycznie. Sama zabawa na początku cieszy, później nieco zaczyna się nudzić, brakuje czegoś, co urozmaiciło by czas jazdy (muzyka!!!). Ale jakby nie patrzeć, jest to gra warta choćby zagrania tej jednej godziny, jaka przysługuje nam w wersji trial i tym samym bardzo zachęcam do ściągania.

UWAGA!

Spolszczenie do gry można ściągnąć stąd >Tu klikać<, i zainstalować w katalogu z grą.

UWAGA 2!

Podczas naciśnięcia na download, zacznie się ściągać plik, który jest czymś w rodzaju programu do ściągnięcia prawidłowej gry. Niestety, część antywirusów rozpoznaje to jako spyware, dlatego też na krótką chwilkę proszę zamknąć antywira.


Może Ci się spodobają

Uplink Plane Arcade Malayalam - Island of Mysteries
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 8):

Regulamin
Gość:
Kakapl
+0
2010-11-09 11:10:29
szkoda ze nie polska wersja :(
Gość
+0
2010-10-06 13:34:57
strona jest ekstra !!!!!!!!!!!!!!
Gość
+0
2010-10-01 15:54:42
super giera niektore dostawy troche za dlugie ale da sie przezyc, mometami także nudzi, ale mozna w nia spokojnie grać dlugimi miesiacami :]

10/10 dla mnie

Kakapl

gra jest w pelni darmowa.
Gość
+0
2010-07-14 10:37:50
ta strona jest zarąbista xd:}
Kakapl
+0
2010-06-05 12:28:07
Gra z grafiki, autostrad i sama w sobie jest fajna xd ale czy jest płatna? czekam na jaknajszybszą odpowiedź.
Drwal13PL
+0
2010-05-28 20:59:05
Nieda się grać przez neta.
Gość
+0
2010-05-01 13:16:51
Można tu grac przez Neta?? Prosze o odpowiedz
Gość
+0
2010-04-12 19:38:12
jak tu sie pobiera?
oktixd
+0
2010-02-20 19:01:42
jak tu się pobiera?
Gość
+0
2010-02-15 10:23:22
fajowa gierka dobre misje po prostu gra stworzona dla młodych trakeruw

(1) Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna