PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Snake
3
Pobierz:
Dodany: 2007-05-27
Artykuł: Snake

INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2007
Pobrań: 1103
Producent: Big Fish Games
Wymagania sprzętowe:
Procesor 600MHz, 128MB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Abra Academy

Abra Academy Abra Academy Abra Academy
OCEŃ
Podobno są ludzie, którzy nigdy się nie śmieją dwa razy z tego samego. Ja zaś z pewnością nigdy dwa razy tego samego (dosłownie!) nie zachwalam. Opisywana dziś Abra Academy jest bliźniaczo podobna do gier z serii Mystery Case Files (nie ma nic wspólnego z CSI ;)).

 Wanda zawsze chciała studiować magię w najlepszej uczelni. Kiedy wreszcie jej się to udaje to właśnie gracz będzie musiał pomóc jej zdać na kolejne lata nauki. Całość, odnoszę wrażenie, jest inspirowana nieco przygodami Harry’ego Pottera, ale w sumie nic w tym dziwnego, gdyż w związku z nadchodzącą ekranizacją Zakonu Feniksa dla dystrybutorów może to być świetny moment. Wszyscy miłościwie nas czytający z pewnością już wiedzą, że gra przetestuje naszą spostrzegawczość (coś a la znana seria „Gdzie Jest Wally”). Aby pomóc Wandzie uzyskać zaliczenia, na każdej z 24 przygotowanych przez twórców plansz musimy odnaleźć i wrzucić do kociołka różne przedmioty (drewniana szczotka, serce, nietoperz, magiczny zwój itd.). Podobnie jak w MCF, tak i tutaj musimy uważać na upływający czas, a dokładniej gasnące palenisko pod kotłem. Gra jest dość trudna i wymaga maksymalnego skupienia, bo podpowiedzi mamy tu jak na lekarstwo, a klikanie po ekranie na oślep z pewnością zainteresuje złośliwego gargulca, który ugasi nieco nasz zapał. Przyznam szczerze, że momentami byłem naprawdę zdenerwowany, gdyż dałbym sobie rękę uciąć (i teraz bym wyglądał co najmniej niesymetrycznie…), że niektórych z wymaganych przedmiotów po prostu na planszy NIE MA. Oprawa dźwiękowa jest mniej więcej na poziomie potterowskim (kto grał w gry, ten wie), a więc pasuje jak ulał do tego typu produkcji. Każdy kto chociaż widział dowolną część Mystery Case wie także, jak wygląda Abra Academy – ręcznie rysowane tła, czasem sztucznie rozmieszczone przedmioty.

 Abra Kadabra, eee, znaczy Abra Academy, nie jest w żadnym wypadku grą złą. Niestety jej główną wadą jest to, że nie wnosi do gatunku nic od siebie. Wszyscy, którzy są już znudzeni „klikaniem-po-ekranie-na-oślep” mogą sobie z czystym sumieniem tę produkcję odpuścić.

Może Ci się spodobają

World of Goo Atoll Gekko Mahjongg: Weihnachts Edition
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-09-27 11:58:41
macie tu super gierki logiczne . uwielbiam takie gry i super że was znalazłem ,godne polecenia
Gość
+0
2009-08-20 08:42:08
lubie w tego typu gry a ta klimatem widze przypomina mysta 4
Gość
+0
2007-06-14 21:36:11
A poza tym zainstalowało się, ale nie wiem gdzie. I nie zainstalowała się gra, tylko ściągaczka, i nie mam jej jak wywalić.
Gość
+0
2007-06-14 21:34:49
Kurdę... Instalacja jest do dupy. Nie podałem im mojego adresu e-mail i nie zagram w to już.
Gość
+0
2007-05-31 09:03:50
Ta gra jest nawet niezła...

1