PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
1
Pobierz:
Dodany: 2005-02-07
Artykuł: Eugen

INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2004
Pobrań: 1192
Producent: OVERLANS Systems
Wymagania sprzętowe:
133 MHz, 32MB RAM
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN & Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: szachy
INNE Z TEMATU

 

Absolut Chess

Absolut Chess Absolut Chess Absolut Chess
OCEŃ
Jestem szachistą, nie zaprzeczę. Właśnie dlatego już po raz drugi, a pewnie i nie ostatni, testuję program szachowy. Tym razem Absolut Chess. Moją uwagę przykuła trójwymiarowość, jednak już na samym początku muszę stwierdzić, że jest ona wadą tego programu - kiedy ustawi się szachownicę w trzech wymiarach, nic na niej nie widać, bo figury zasłaniają się wzajemnie nie dając możliwości pełnego obrazu. Na szczęście można przełączyć widok na "płaski".

 O trudnych partiach nie ma co marzyć, chyba że samemu nie należy się do zaawansowanych graczy. Autor przygotował trzy poziomy trudności jednak nawet na najwyższym (nazwanym "average") komputer robi czasem beznadziejne ruchy. To co może uratować grę przed niską oceną, prócz ładnego wykonania wizualnego, jest możliwość gry w sieci, ale to raczej "mus" niż dodatek. Aż dziwne, że tak poważny serwis jak TuCows dał Absolut Chess pięć krówek, czyli maksymalną notę.

 Skoro gra jest tak słaba, dlaczego ją tu opisuję? Ano na pewno przypadnie do gustu początkującym szachistom, którzy nie zniechęcą się po kilku partiach. Niestety, aby uruchomić Absolut Chess więcej niż 10 razy trzeba zapłacić $7,5, a to może odstraszyć wielu graczy. Mimo wszystko spróbujcie.

Może Ci się spodobają

Iron Grip: Marauders Anomaly: Warzone Earth Styrateg
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 8):

Regulamin
Gość:
Hiro
+0
2009-03-22 14:08:40
Dosyć niezła gra, tylko szkoda że share.

1