PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Ramsik
4
Pobierz:
Dodany: 2009-06-30
Artykuł: Ramsik

Wysoka grywalność
Ciekawe rozwiązania
Do przejścia 210 poziomów
Fatalna oprawa graficzna
INFORMACJE
Gatunek: Arkanoid
Licencja: shareware
Data wydania: 2005
Pobrań: 1829
Producent: Rionix
Wymagania sprzętowe:
Procesor 600 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 16 MB
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Action Ball Deluxe

Action Ball Deluxe Action Ball Deluxe Action Ball Deluxe
OCEŃ
Wydawać by się mogło, że kolejne klony niesamowicie popularnego Arkanoida nie mogą zaoferować już nic, czego wcześniej byśmy nie widzieli. No bo w końcu czym można urozmaicić odbijanie piłeczki paletką w celu zniszczenia kolorowych bloczków? Okazuje się jednak, że kreatywność ludzka nie zna granic, o czym przekonała mnie recenzowana tutaj gierka o tytule Action Ball w wersji Deluxe.

 Zasady pozostały oczywiście niezmienione. Za pomocą myszy sterujemy więc paletką, a naszym zadaniem jest odbijanie piłeczki, bądź kilku piłeczek, jeśli zbierzemy odpowiedni bonus. Na planszy rozmieszczone są kolorowe bloczki, które musimy rozbić, aby ukończyć etap. Za niszczone elementy otrzymujemy oczywiście punkty, które przydają się do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w rankingu. Bloczki są różne - od zwykłych, które znikają po pierwszym kontakcie z piłeczką, poprzez bardziej wytrzymałe, wymagające kilku uderzeń, aż po migające. Te ostatnie trzeba trafić w odpowiedniej fazie, gdyż inaczej są niezniszczalne. Brzmi nudno? To dopiero początek.

 Urozmaicenie numer jeden to w Action Ball latające po planszy roboty, które nam przeszkadzają. Możemy je oczywiście zniszczyć, kierując w nie piłeczkę, czy rakiety (jeśli takowe uda nam się zdobyć). Dzięki temu na ekranie więcej się dzieje, musimy też być bardziej uważni i niejednokrotnie wykazywać się kocim refleksem. Co kilka etapów czeka nas też starcie z bossem, czyli większym robotem z większymi umiejętnościami.

 Brnąc dalej, mamy znane z innych gier tego typu bonusy, które "upuszczają" roboty czy bloczki. Jest ich całe zatrzęsienie, zarówno tych pomagających, jak i utrudniających rozgrywkę, dlatego też trzeba uważać, co się zbiera. Pozytywne bonusy to na przykład dodatkowe punkty, wyrzutnia rakiet, karabin maszynowy do paletki, większa paletka czy zmniejszenie szybkości poruszania się piłeczki. Z drugiej strony przypadkiem można też zebrać przyśpieszenie dla piłeczki, zmniejszenie paletki czy tak zwanego "szalonego nietoperza", który powoduje, że paletka zaczyna się trząść we wszystkie strony.

 Gra niewątpliwie wciąga. Ma proste zasady, więc od razu można wkroczyć do gry i się nią cieszyć bez cienia frustracji, że coś nam nie wychodzi. Action Ball Deluxe jest pełen ciekawych rozwiązań, jak wspomniane wyżej roboty, ciekawe bonusy czy stacia z bossami. Kolejne etapy są ciekawie zaprojektowane, w zasadzie rzadko powtarzają się jakieś schematy budowy poziomu, więc przechodząc kolejne poziomy nie popadamy w rutynę i znużenie.

 Graficznych purystów odstraszy za to wygląd gry. Poza przyjemnym dla oka menu cała reszta wygląda jak wersja pre-alpha wypocin jakiegoś początkującego grafika. A jeśli korzystasz na codzień z wysokich rozdzielczości, przygotuj się na totalną tragedię. Pikseloza, niskiej jakości tekstury, ogółem całość prezentuje się archaicznie. Jeśli o dźwięk chodzi, jest przyjemnie. W tle przygrywa relaksacyjna muzyczka, odgłosy towarzyszące rozbijaniu bloczków czy nisczeniu robotów również są niczego sobie.

 Podsumowująć, Action Ball Deluxe to bardzo dobra propozycja. Gra oferuje sporo zabawy, gdyż jest rozbudowana i na ukończenie czeka naprawdę wiele etapów. Wzbogacona o unikalne pomysły rozgrywka nie nudzi się zbyt szybko, więc 20 złotych wydane na tę produkcję to z pewnością dobra inwestycja.

Pełną wersję gry można kupić pod tym linkiem. Za grę można również zapłacić SMSem. Szczegoły po uruchomeiniu wersji testowej.

Może Ci się spodobają

Warkanoid 3: Story-book NeverNoid Ball Attack
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2009-07-20 11:01:08
Wciąga, i to jak, jeden z lepszych arkanoidów obok Jardinains 2! :)
Gość
+0
2009-07-03 13:15:56
Wciąga :)

1