PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
5
Pobierz:
Dodany: 2007-03-01
Artykuł: Kola256

trzy tryby zabawy
grywalność
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: shareware
Data wydania: 2006
Pobrań: 2724
Producent: Shape Games
Wymagania sprzętowe:
Procesor 700 MHz, pamięć 128 MB, karta graficzna 64 MB, DirectX 8.1
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Polska wersja językowa Polski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Mahjongg Artifacts

Mahjongg Artifacts Mahjongg Artifacts Mahjongg Artifacts
OCEŃ

W kapitalistycznym świecie panuje powszechne przekonanie, że towary pochodzenia chińskiego z zasady muszą być tandetne, niedopracowane i niskiej jakości. Na szczęście to tylko stereotyp, nie zawsze zgodny z rzeczywistością. Hitem eksportowym ?kraju cesarzy? jest, wywodząca się z kultury starożytnych Chin, planszowa gra mahjongg. Jej elektroniczna wersja, niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych, stale zjednuje sobie rzesze nowych fanów, stawiając mahjongg w czołówce komputerowych gier logicznych. Pragnę przedstawić Ci graczu klasyczny przykład dobrego, dopracowanego reprezentanta tego gatunku. Zapraszam do dalszej lektury.

 Jeśli nigdy nie miałeś styczności z tego typu grą, przedstawię Ci krótko zasady. Otóż zadanie gracza polega na łączeniu ze sobą takich samych klocków, co powoduje ich zniknięcie z planszy. Aby utrudnić nieco zadanie, możliwe jest wyłącznie dopasowywanie klocków znajdujących się ?po zewnętrznej?, posiadających przynajmniej dwa boki wolne, czyli nie połączone z inną tabliczką. Zadanie wydaje się proste, ale w praktyce trzeba dużo kombinować i być spostrzegawczym, aby odnaleźć wszystkie wolne klocki.

 Autorzy Mahjongg Artifacts przygotowali 3 tryby zabawy: Classic, Adventure i Endless. Pierwszy z nich, tradycyjny mahjongg, to aż 99 różnych układów klocków. W trybie ?Adventure? będziesz miał okazję wziąć udział w poszukiwaniach tajemniczych, zaginionych skarbów, na pięciu kontynentach. Minusem tej części zabawy jest niewątpliwie nudna fabuła, w której ograniczono się do przedstawienia w komiksowy sposób, kolejnych etapów podróży i skarbów, których w danej chwili poszukujemy. Ten tryb to 25 etapów, podzielonych na pięć głównych części. Każda z nich charakteryzuje się odmienną oprawą dźwiękową oraz innymi wzorami malowań tabliczek, zgodnie z krajem, który w danej chwili odwiedzamy. Pierwszy poziom to samouczek, służący oczywiście do zaznajomienia gracza z podstawowymi zasadami zabawy. Tryb ?Adventure? udało mi się ukończyć w zaledwie cztery godziny, ale może dlatego, że jestem już doświadczonym graczem w mahjongg. Standardowy użytkownik komputera powinien pokonać ten tryb w czasie dwa razy dłuższym. Z kolei tryb ?Endless? to niekończąca się gra w mahjongg, ograniczona wyłącznie ilością wolnego czasu oraz poziomem umiejętności.

 Oprawa audiowizualna, jak w każdej tego typu produkcji, stoi na wysokim poziomie. Muzyka jest przyjemna dla ucha, choć może wydawać się monotonna. Dobra oprawa graficzna widoczna jest szczególnie w trybie ?Adventure?, gdzie każdy z krajów zachowuje swój specyficzny klimat. Tapety dobrano bardzo dobrze; kojarzą się one z największymi zabytkami danego obszaru świata. Znajdziemy m.in. mur chiński, piramidy egipskie i meksykańskie, czy ateński Akropol.

 Podsumowując, gra Mahjongg Artifacts to kolejny, bardzo dobry przedstawiciel tego gatunku, o statusie shareware. Nie jest może pomysłowy czy porywający, ale jest dobry i gwarantuje dużą grywalność. Do tej pory spędziłem przy nim dwanaście godzin i nie mogę powiedzieć, że mi się znudził. Z pewnością dobrze oddaje klimat starożytnych kultur występujących w grze. Jeśli nigdy nie próbowałeś mahjongg, jest to dobry materiał na wypróbowanie tej gry logiczno- zręcznościowej. Nawet dla tej jednej godziny w wersji trial, warto zagrać. Polecam. Uwaga. Jest to wersja trial gry, pozwalająca na zabawę przez 60 minut. Po tym okresie należy zakupić pełną wersję u wydawcy, bądź odinstalować grę.

Uwaga, pełną wersję gry w cenie 19 PLN można kupić pod tym linkiem.


Może Ci się spodobają

Chocolate Castle Abstractica 3: World of Abstractica Franta Potrubář
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 0):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-01-25 14:05:47
naciśnij ' pobierz grę' z boki ekrany
Kinia25.09
+0
2010-01-25 11:43:57
jak pobrać tą gry ?. :(
Gość
+0
2009-12-08 18:38:45
fajna gra ale kródka ?
Gość
+0
2009-06-11 17:47:50
no właśnie
Gość
+0
2007-03-24 14:51:33
czemu tylko godzinkę :(

1