PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Questor
3
Pobierz:
Dodany: 2006-09-22
Artykuł: Questor

INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: shareware
Data wydania: 2005
Pobrań: 1408
Producent: Divo Games
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Astro Avenger

Astro Avenger Astro Avenger Astro Avenger
OCEŃ
Tydzień temu recenzowałem dosyć dobrą kosmiczną strzelankę. Teraz przyszedł czas na kolejny tytuł z kategorii, czyli Astro Avenger. Opowiem krótko o jej fabule. Jest rok 2375, ludzie odkrywają inne galaktyki i z czasem postanawiają osiedlić się na nich. Były to wspaniałe lata, w których wzrósł handel międzygalaktyczny. Niestety, jak wiemy z historii, to, co ludzkie wcześniej czy później się rozpada. W tym przypadku powodem była plaga – piraci. Z małych jednostek stali się ogromną armią, mającą jeden zamiar – przejąć lub zniszczyć (raczej to drugie) wszystkie kolonie, a nam dano zaszczyt powstrzymania ich. Czy tylko ja słyszałem już gdzieś tą historię? Owszem, nie wymagam fabuły niczym z filmu 2001: Odyseja Kosmiczna, ale tą historyjkę mógłbym wymyślić w trzy, góra pięć minut. Wróćmy jednak to głównego wątku. Do dyspozycji oddano nam w statek i... setki wrogów do rozwalenia. Ci dzielą na niewinne meteoryty, małe działa okalające bazy i coraz większe latające myśliwce. Aby zmieść ich z galaktyki, twórcy gry udostępnili dwie metody eksterminacji – poprzez limitowane rakiety lub działa pokładowe, mające tendencję do przegrzewania się. Niszczenie oponentów daje nam bonusy, takie jak dodatkowe rakiety, naprawę czy pole ochraniające przed strzałami. Na dodatek, za każdy zniszczony wrogi pojazd dostaniemy pieniądze, które pod koniec poziomu możemy wydać na nowy rodzaj broni, dokupienie kolejnego działa, rakiety, lepszego silnika i pancerza, a każdy dział ma przynajmniej kilka modeli lub ulepszeń. Według mnie jest to bardzo dobry pomysł, bo kto lubi latać cały czas tym samym, rozpadającym się pojazdem ze słabą bronią? Chyba nikt. Jednak każda róża ma kolec, w tym przypadku są to mapy – wszystko zbudowane jest monotonnie, bez twórczego myślenia. Do grafiki nie można się zbytnio przyczepić – meteory i oddalona planeta wyglądają ładnie, choć nie ominięto pikseli na modelach pojazdów. Dźwięki prezentują się średnio, nie znajdziemy tutaj żadnych „kosmicznych” melodii, ale za to dźwięki wystrzału i wybuchów pasują idealnie do tego typu produkcji. Ogólnie mówiąc, Astro Avenger jest klasyczną strzelanką, gdzie liczą się tylko tysiące strzałów, eksplozje i... punkty, którymi możemy pochwalić się w gronie kolegów.

Może Ci się spodobają

eXtermination WarRock Kill Deal
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 5):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2010-07-29 23:14:50
miałem kiedyś do niej klucz
Gość
+0
2006-09-24 15:12:56
te dema to czasem tak człowieka dobiją, ani nawet nie ściągam - tylko se smaku narobie
Gość
+0
2006-09-23 17:58:41
Ale np. Soldat jest już shareware (imvho), bo jest pełna wersja, ale jeszcze pełniejsza wersja jest płatna. BTW. to nie jest masło maślane.
Gość
+0
2006-09-23 12:25:45
to zalezy wg. gustu, rodzaju, dla mnie z freeware podobaja sie: Street Bike Fury,Mario Forever, BEU a z Shareware: Lemonade Tycoon..... wiec nie mozna powiedziec jakie sa najlepsze, lecz zawsze przewzac bede freeware bo sa pelne i za darmo :)
Gość
+0
2006-09-23 09:33:52
Moge się mylić! Wszystkie fajne minigry są shareware!
Gość
+0
2006-09-23 08:56:47
Wszystkie fajne minigry to freeware :]
Gość
+0
2006-09-22 22:57:03
Nawet fajna gra, szkoda że tylko demo :(.

1