PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
4
Pobierz:
Dodany: 2011-09-19
Artykuł: FreeMan09

Interesujący pomysł na rozgrywkę
Ciekawe i dosyć wymagając misje
Minimalistyczna oprawa graficzna może się nie wszystkim spodobać
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 669
Producent: Alex Vostrov
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Attack of the Paper Zombies

Attack of the Paper Zombies Attack of the Paper Zombies Attack of the Paper Zombies
OCEŃ

Temat zombie jest obecnie na tyle popularny, że próbuje się go wcisnąć do każdej gry. Dzisiejsza produkcja to o dziwo - strategia, która podejmuje temat nieumartych w dosyć oryginalny sposób, zarówno pod względem - graficznym, jak i gameplayowym. Cała gra opiera się na pomyśle, polegającym na likwidowaniu zombie, a następnie przejmowaniu obiektów z jakich wychodzą (ich jaskiń).

W grze oddano nam do dyspozycji - odział żołnierzy, których celem będzie infiltracja ogromnej ilości zombie. Jako, że jest to strategia czasu rzeczywistego, wszystkie czynności i komendy będziemy wydawali za pomocą myszki. Każdego z naszych podopiecznych możemy odpowiednio zmodyfikować, wykorzystując specjalne punkty. Zmiany opierają się przede wszystkim na broniach jakie trafią w ręce naszych marines. Ze zwykłego żołnierza możemy zrobić – snajpera, albo np. jednostkę miotającą ogniem. Pozwala to w pewien sposób prowadzić różnorodne taktyki, co jest niewątpliwie - plusem gry.

Podczas rozgrywki jesteśmy w stanie budować różnorodne obiekty - pomagające nam w walce z umarlakami. Możemy rozstawiać  specjalne działka, miny, czy strefy chemiczne – skutecznie eliminujące przeciwników z danego obszaru. Z bardziej futurystycznych budowli, możemy postawić na planszy teleport – przenoszący członków oddziału w określone przez nas miejsce.

 


Przed przystąpieniem do właściwej zabawy możemy skorzystać z samouczka, który w umiejętny sposób zaznajomi nas z podstawowymi zasadami gry. Samouczek został skonstruowany w postaci mini-misji, przez co nie jest nużący. We właściwej części gry, twórcy przygotowali dla nas 9 różnorodnych misji, w których sprawdzimy swoje umiejętności taktyczne w pojedynku z chordami zombie. Ogólnie poszczególne misje nie są proste i stanowią wyzwanie dla gracza.

Oprawa wizualna jak wskazuje sam tytuł, rozgrywa się na kartce papieru. Ogólnie grafika została zrealizowana w sposób minimalistyczny, ale ma niewątpliwie swój specyficzny klimat. Mechanika zabawy opiera się na wskazywaniu wszelakich czynności - oddziałowi, a także przy budowie za pomocą myszki, co jest bardzo wygodne.

Attack of the Paper Zombies to niekonwencjonalna, ale również bardzo ciekawa produkcja, dająca sporo satysfakcji. Pomimo prostej warstwy audiowizualnej, grało mi się naprawdę bardzo przyjemnie. Moim zdaniem tytuł zasługuje na 4/5.


Może Ci się spodobają

Cubex Deep Quest Shattered Galaxy
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 4):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2012-06-28 14:29:11
polecam
Gość
+0
2012-02-07 20:01:12
spoko gra polecam

1