PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2012-08-18
Artykuł: Jan Giemza

retro rządzi
muzyka gra
dzieci się cieszą
sterowanie myszką nie jest najprzyjemniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek robiłem
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: komercyjna
Data wydania: 2010
Pobrań: 78
Producent: Aksys Games
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

BIT.TRIP BEAT

BIT.TRIP BEAT BIT.TRIP BEAT BIT.TRIP BEAT
OCEŃ

 

Seria BIT.TRIP liczy sobie już sześć tytułów. Żaden z nich nie jest szczególnie piękny ani wyjątkowo rozbudowany, ale każdy wciąga na długie godziny. Choć to niełatwa znajomość…
 
Podobnie jak CORE, VOID, RUNNER, FATE i FLUX, tak i BEAT miażdży żółtodziobów w kilka minut. Poziom trudności waha się gdzieś między "przecież tego się nie da przejść!" a "niech ja dorwę tych &^&$*@%# twórców!". Nawet na "easy" nie radziłbym stawać do walki bez przygotowania. (Dobrym ćwiczeniem będzie wizyta na strzelnicy i unikanie lecących w twoją stronę pocisków).
 
Rozgrywka to połączenie arkanoida z Guitar Hero. Innymi słowy: przy pomocy paletki musimy odbijać kwadraty (nuty?), a im lepiej nam idzie, tym bardziej gra muzyka. Jeśli pomylimy się kilka razy i nie uda się nam wykonać poprawnie sekwencji awaryjnej – game over. 
 
Oprawa graficzna, ponieważ składa się głównie ze świecących klocków, najlepiej sprawdza się na małym ekranie. Po odpaleniu gry na 27-calowym monitorze moje oczy krwawiły. To jedna z tych produkcji, które powinny mieć ostrzeżenie o epilepsji wybite wielkim fontem na pudełku, a najlepiej w ogóle zostać zakazane jako produkt o właściwościach halucynogennych… żartuję. Trochę.
 
Co by nie mówić, muszę przyznać twórcom, że naprawdę fajnie oddali klimat epoki piksela łupanego, zręcznie nawiązując do wielu kultowych produkcji (a jest i specjalny poziom poświęcony Portalowi 2!). Muzyka to oczywiście elektroniczne bity i być może nie wrzuciłbym ich na empetrójkę, ale do gry pasują jak ulał.
 
Grałem w BIT.TRIP BEAT na dwóch platformach. Na PC, bo tytuł w chwili pisania tej recenzji był dostępny za grosze w Humble Bundle, i na iPadzie. Muszę przyznać, że sterowanie palcem jest ciut wygodniejsze niż próba opanowania myszki, dlatego to właśnie wersję na tablety szczególnie polecam. A jeśli tak się składa, że lubisz gry muzyczne, klimat retro i spore wyzwania jednocześnie, tę produkcję zrobiono po prostu z myślą o tobie.

Może Ci się spodobają

Smiles: Fortune Hunters! Water Panic Hamsterball
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 3):

Regulamin
Gość: