PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
5
Pobierz:
Dodany: 2010-11-11
Artykuł: Redakcja

dźwięk w przestrzeni kosmicznej?
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 406
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Babylon V: I've Found Her

Babylon V: I've Found Her Babylon V: I've Found Her Babylon V: I've Found Her
OCEŃ
FILM
Wspaniała gra, przynajmniej jak na rozrywkę freeware. Niby darmowa kosmiczna strzelanka, a nawiązuje do najlepszych komercyjnych tytułów tego typu. Świat i fabuła gry wzorowane są na serialu telewizyjnym „Babylon 5” oraz telewizyjnych filmach pełnometrażowych zrobionych na jego podstawie.

Rzecz dzieje się w dalekiej przyszłości (XXIII wiek), w alternatywnym wszechświecie pełnym przyjaznych dla życia planet. W tej alternatywnej przestrzeni kosmicznej istnieją trzy inteligentne cywilizacje – Sojusz Ziemski, Federacja Minbari i Republika Centauri. Tytułowa stacja kosmiczna Babylon 5 jest miejscem, w którym mieszkańcy trzech cywilizacji mogą przebywać i rozwiązywać spory. Niestety, pokój między nimi nie może trwać wiecznie. Co jakiś czas w tym alternatywnym wszechświecie przyszłości wybuchają konflikty między cywilizacjami, a także wewnątrz nich.

W grze mamy do wyboru kilka misji, w tym misje treningowe. Panel sterowania wymaga dość dużej wprawy – tym bardziej, że symulator odtwarza prawdziwe warunki fizyczne panujące w przestrzeni kosmicznej. Polega to przede wszystkim na tym, że statek porusza się ruchem jednostajnym dopóki włączenie silników nie spowoduje zmiany kierunku ruchu. Trzeba o tym pamiętać, jeżeli przyzwyczailiśmy się do „ziemskich” warunków latania.

Jeżeli chodzi o jakość gry – jest ona pod każdym względem profesjonalna. Wspaniała grafika 3D (jedyna jej wada to duże wymagania sprzętowe), świetna muzyka, ciekawe kampanie – wszystkich tych elementów nie powstydziłby się komercyjny symulator, nawet wysokopłatny. Świat przypominający trochę Odległą Galaktykę z Gwiezdnych Wojen potrafi naprawdę zafascynować.

Wszystkim, którzy grają po raz pierwszy radzę przejście kampanii treningowej i uważne wysłuchanie instruktora. Skomplikowany panel sterowania można opanować, a jeżeli się go już zna, sama gra daje na prawdę dużo satysfakcji i może stanowić wspaniałą rozrywkę przez długie godziny.

Grę polecam przede wszystkim fanom symulatorów lotu, kosmicznych wojen. Na pewno jest ona przeznaczona dla starszych graczy, którzy są w stanie opanować skomplikowane zasady sterowania statkiem i zrozumieć zawiłe relacje między wrogami i sojusznikami. Pod tym względem Babylon V: I've Found Her zalicza się nie tylko do kosmicznych strzelanek, ale częściowo także do gier strategicznych.

Zanim zainstalujesz grę, sprawdź czy twój komputer spełnia wymagania techniczne określone w załączonym pliku tekstowym.

Może Ci się spodobają

Star Wars Codename: Silver TAGAP 2
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 7):

Regulamin
Gość:
Anox
+0
2010-11-12 11:46:06
Osobiście powiem że albo jestem ślepy albo nie widze wymagań ^^.
Co do warunków latania.
Zamiast rozbudowanego opisu ja bym polecał coś prostszego bo ja musiałem 3 razy czytać aby zrozumieć xDDDD
"Ziemskie latanie"? Znaczy się brak oporu powietrza (tak! takie coś istnieje xD) czy grawitacji to nie "ziemskie latanie" tylko Arcadowe xD
Gość
+0
2010-11-12 08:13:22
szczerze mówiąc to strasznie kiepska recenzja, nic się z niej praktycznie nie dowiedziałem...

p.s.
duże wymagania sprzętowe to nie jest wada gry tylko maszynki do gier uzytkownika ;)

1