PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Kola256
4
Pobierz:
Dodany: 2006-11-23
Artykuł: Kola256

2 różne tryby zabawy
ciekawy pomysł
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: shareware
Data wydania: 2006
Pobrań: 759
Producent: Menara Games
Dystrybutor: Menara Games
Wymagania sprzętowe:
Procesor 800 MHz, pamięć 128 MB, karta graficzna 32 MB.
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Balloon Express

Balloon Express Balloon Express Balloon Express
OCEŃ

Łączenie pracy z podróżowaniem to ostatnio modny na całym świecie sposób spędzania wakacji. Amelia, główna bohaterka gry, znalazła własny środek transportu (balon) i wyruszyła w podróż dookoła świata, równocześnie pracując jako doręczyciel przesyłek.

Balloon Express oferuje dwa różne tryby gry, które należy rozpatrywać oddzielnie. W pierwszym z nich (Story Mode) zadanie gracza polega na odbieraniu przesyłek z napotkanych na trasie przelotu domów i doręczaniu ich. Z pozoru łatwe zadanie, wymaga niezwykłej zręczności i spostrzegawczości. Nasz balon porusza się ze stałą prędkością, popychany siłą wiatru zawsze na północ. Sterowanie nim ogranicza się do skręcania na boki. W celu odbioru pakietu klikamy na znak zapytania umieszczony nad gospodarstwem. Po dokładnie trzech sekundach dowiadujemy się jaką przesyłkę mieszkańcy chcieliby abyśmy dostarczyli (może się zdarzyć że w ogóle takowej nie posiadają, co niewątpliwie ułatwia nam pracę). Mnogość typów przesyłek zwiększa się wraz z kolejnymi poziomami gry. Początkowo do odbierania na pokład naszej maszyny mamy wyłącznie listy i zwykłe paczki, owinięte szarym papierem. W kolejnych etapach do tego zestawu dochodzą m.in. pieniądze, przesyłki ekspresowe, a nawet prezenty świąteczne. Typ pakietu, który mamy odebrać, ma znaczenie. Przed odbiorem na pokład balonu musimy dostosować nasz środek transportu do odbieranego pakunku (w końcu nie możemy rzucić pieniędzy na ziemię, a paczki w kąt), następnie możemy spokojnie zrzucić linę i zabrać przesyłkę wraz z zapłatą. Cały proces zabiera oczywiście kolejną porcję cennego czasu, a przypominam że wszystkie czynności wykonujemy w trakcie lotu, gdyż nie ma możliwości zatrzymania naszego balonu. Nie możemy pozwolić sobie na pominięcie któregoś z gospodarstw, gdyż wiązałoby się to z karami finansowymi i punktowymi. Paczki zebrane na trasie zostawiamy w bazie, umieszczonej na końcu każdego z poziomów.

W tym trybie gry mamy aż 60 poziomów do pokonania, w sześciu różnych lokacjach, rozrzuconych po całym świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy poziom to ok. 4 minuty zabawy, łatwo policzyć że tryb oferuje 4 godziny czystej, różnorodnej rozgrywki. A to jeszcze nie koniec.

Przejdźmy teraz do Puzzle Mode, drugiego z trybów zabawy, oferowanych przez Balloon Express. Jak sama nazwa wskazuje, jest to typowo logiczny element gry. Nasze zadanie polega na odpowiednim wymienianiu przesyłek między poszczególnymi gospodarstwami w taki sposób, by w każdym z domów uzyskać komplet trzech takich samych przesyłek. Można przewozić jednocześnie tylko jeden pakiet w balonie, dlatego zabierając pakunek z budynku zmuszeni jesteśmy do pozostawienia w nim paczki, którą aktualnie przewozimy. Przejście na wyższy poziom gry następuje w momencie, gdy zdołamy dokonać dziesięciu udanych transakcji. Z kolei przejście kilkunastu takich poziomów pozwoli na odblokowanie kolejnej planszy w tym trybie. W sumie dostępnych jest 6 misji (po jednej na każdą lokację). Dla początkujących graczy dostępny jest samouczek który zapozna ?krok po kroku? z zasadami zabawy.

Jak to zwykle bywa z grami typu shareware, gra Balloon Express jest niezwykle dopracowana pod względem graficznym i dźwiękowym. Niektórym graczom kreskówkowa grafika może wydać się niewystarczająca, ale wszystkich pesymistów mogę zapewnić, że świetnie komponuje się z klimatem gry. Z kolei o muzyce i efektach dźwiękowych nie można powiedzieć nic więcej niż ?poprawne?. Są przyjemne, ale nie porywające. Jako całość (dwa tryby zabawy) gra prezentuje się niesłychanie dobrze. Mimo monotonni (te same cele w każdym z poziomów) potrafi wciągnąć. Nie jest to może ten typ gier przy których zarywa się noce, jednak z chęcią od czasu do czasu się do niej wraca. Jeśli lubisz podróżować, poznawać obyczaje innych krajów, a przy tym jesteś fanem gier skłaniających do myślenia i szybkiego podejmowania decyzji, z pewnością się nie zawiedziesz. Zagraj i dowiedz się dlaczego Amelia w ogóle wyruszyła w podróż i skąd wzięła balon.

Uwaga: Jest to wersja trial gry. Pozwala na zabawę przez 60 minut. Po tym okresie należy zakupić kod aktywacyjny lub odinstalować grę.


Może Ci się spodobają

Frostbite (2011) EA Hockey Super Mario Pac
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 4):

Regulamin
Gość:
ultraphaze
+0
2009-10-12 14:38:29
słaba ta gierka
Gość
+0
2006-11-26 09:25:51
Trzeba być optymistą :D Przy naszych dopingach zajdzie daleko XD
Gość
+0
2006-11-25 08:10:26
Wierzymy w Ciebie Kola, ponieważ myślimy, że będziesz dawała fajne [freeware] gry. Popieram wypowiedź Fajnego :D [No widzisz Kola, jeszcze w przedsionku stoisz, a już masz lepszą opinię od nas ;P ~Guardian
Gość
+0
2006-11-24 21:22:26
Moze byc fajne, ale nie ściągam (shareware na 1 H ;( )... Ale... Witaj Kola256!!! Mam nadzieje że dasz dużo dobrych gier! :D ! Jak nie to... :D:D:D (lepiej nie mówić XD) ...
Gość
+0
2006-11-24 18:06:12
Również wita ale jeszcze nie redaktor tylko kandydat. Gra dosyć ciekawa. Zapraszam do ściągania.
Gość
+0
2006-11-24 18:05:23
...Nowego Redaktora, oczywiście.
Gość
+0
2006-11-24 15:43:09
O, właśnie. Również witam...
Gość
+0
2006-11-24 13:59:21
Nowy redaktor? Witam :)
Gość
+0
2006-11-24 09:43:14
pierwsze patrze na licencję (myślę: no to już nie ściągne), później czytam recke (m: fajnie by się grało) i patrzę na skrena (m: kurka, Cannon Fodder jak malowany!)
Gość
+0
2006-11-23 18:19:47
Nikt oprócz mnie nie pobrał? Gra wygląda dosyć ciekawie, a w dodatku złoto redakcji + same plusy jeszcze bardziej zachęcają ;)

1