PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Jan Giemza
4
Pobierz:
Dodany: 2013-11-30
Artykuł: Jan Giemza

dużo cukierków
jeszcze więcej poziomów
całkiem fajne zadania
poziom trudności bywa wyśrubowany, by zmusić do mikropłatności
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2012
Pobrań: 342
Producent: King.com Ltd.
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga Candy Crush Saga Candy Crush Saga
OCEŃ

Chociaż staram się być na bieżąco ze wszystkimi hitami, są tytuły, które stają się popularne znienacka. Nie wiedzieć kiedy okazuje się, że grają w nie wszyscy twoi znajomi, a ty nie wiesz, o co chodzi.

 

Tak miałem w przypadku FarmVille i Cake Manii, a Candy Crush Saga dołącza do zaszczytnego grona produkcji, których targetem najwyraźniej nie jestem.

 

Na korzyść Candy Crush Sagi z pewnością przemawiają statystyki. Jedna z najpopularniejszych produkcji na Facebooku i App Store. 46 milionów graczy miesięcznie. Kilkadziesiąt milionów dolarów miesięcznego przychodu. Co jest takiego cudownego w kolejnym klonie Bejeweled, że zawładnął sercami i portfelami tłumów?

 

Po pierwsze – zadania. Niby nic wielkiego, ale nadają więcej sensu łączeniu cukierków.

 

Po drugie – różnorodność. Co i rusz natrafiamy na nieco inne projekty poziomów – jedne wymagają naprawdę dokładnego planowania, żeby zmieścić się w maksymalnej liczbie ruchów, inne pozwalają nieco zaszaleć.

 

Po trzecie – rozmach. À propos szaleństwa: jeśli chcesz ukończyć całą Sagę, musisz przygotować się na przeprawę przez ponad 500 poziomów. A to i tak nie koniec, bo kolejne dodawane są co kilka tygodni.

 

Po czwarte – klimat. Jaskrawe kolory i relaksująca muzyka sprawiają, że po długim dniu naprawdę fajnie spędzić kilka minut na zbieraniu cukierków.

 

Candy Crush Saga potrafi więc szybko i skutecznie uzależnić od siebie na długie godziny. Dlatego, gdy już utkniemy na którymś z trudniejszych poziomów, stosunkowo łatwo wydać kilka dolarów na power-upy. Można oczywiście cierpliwie zaczekać na regenerację żyć, ale nie od dziś wiadomo, że gracze są jak dzieci i chcą mieć wszystko od razu. Muszę jednak przyznać, że można bez większego bólu przejść całą grę, nie wydając na nią nawet złotówki.

 

Czy jednak warto? Na to pytanie każdy z was musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli lubisz produkcje casualowe, Candy Crush Saga jest wybitnym przedstawicielem tego rodzaju gier. Jeśli jednak na Angry Birds, CityVille czy Fruit Ninja reagowałeś zawsze wzruszeniem ramion, także tutaj nie znajdziesz rozrywki dla siebie.


Może Ci się spodobają

Mahjongg Artefakty 2 Tajemnicza Książka Kucharska MyMahj
KOMENTARZE

Wynik działania (6 + 3):

Regulamin
Gość: