PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Pawcio
5
Pobierz:
Dodany: 2009-08-17
Artykuł: Pawcio

Grywalność
Dwa tryby gry
Ciekawe połączenie kilku gatunków gier
Muzyka
Grafika i efekty specjalne
Szeroki wybór przemyslanego arsenału i żołnierzy
Denerwujące sterowanie
INFORMACJE
Gatunek: Strzelanki
Licencja: shareware
Data wydania: 2009
Pobrań: 2319
Producent: Data Realms
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Internet/LAN & Kilku graczy przy 1 komputerze, Rekordy online
Język:
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Cortex Command

Cortex Command Cortex Command Cortex Command
OCEŃ
Czasami zastanawiam się jak wybrać dobrą grę nie grając w nią. Oczywiście, tak się nie da, ale są pewne sposoby, które zwiastują, że dany tytuł będzie godzien prezentować Victory Games. Jednym z nich jest na przykład wróżka. Idziemy do niej a ona daje nam przykłady znakomitych produkcji. Inny i bardziej przyziemny sposób to przeglądanie stron internetowych o podobnej tematyce. Odwiedzając oficjalną witrynę Independent Game Festival natknąłem się na wiele świetnych tytułów. Mnie szczególnie zaintrygował Cortex Command. No bo jeśli otrzymał on nagrodę publiczności podczas tegorocznej edycji plebiscytu, może wypadałoby mu się przyjrzeć?

  Odległa przyszłość. Wielu ludzi, aby przedłużyć sobie życie i umożliwić eksplorację kosmosu rezygnuje ze swoich ciał. Zostawia im się jedynie mózg, aby móc kontrolować mieszkańców innych planet. Wcielamy się w jednego z takich „śmiałków” i zakładamy biznes zajmujący się wydobyciem złota w odległych galaktykach. Jednak po osiągnięciu celu podróży, okazuje się, że mieszkańcy są lekko mówiąc dość agresywni. Nie mając wyjścia zbieramy się za eksterminację wrogów i konkurencji. W tym celu składamy zamówienia zamówienia broni, żołnierzy, a także elementów naszej bazy. Gra to swoisty mix Soldat i Worms. Zręczność połączona z taktyką. Za zebrane złoto kupujemy naszych podwładnych, którymi możemy sterować. Co ciekawe, kiedy jakaś jednostka nie jest pod naszą kontrolą samodzielnie potrafi prowadzić ostrzał, czy też utrzymywać swoją strategiczną pozycję. Rodzajów uzbrojenia jest masa. Mamy tutaj realistyczne zabawki, takie jak AK 47, ale i futurystyczne miotacze plazmy, czy lasery. Do tego dochodzą bomby, tarcze czy nawet roboty! Dwa dostępne tryby gry oferują całkowicie odmienną rozgrywkę. W w kampanii będziemy wykonywali kolejne misje i zadania a w Skrimish Battle postaramy się pokonać wrogiego przywódcę. Ubolewam jedynie nad spartolonym sterowaniem. Nasi podwładni często nie chcą dobrze wykonywać poleceń. Najgorsze jest jednak przejęcie kontroli nad statkiem dostawczym. Kiedy to się stanie, przewraca się on, a potem eksploduje, co sprawia, że nasze posiłki dostajemy w postaci konffeti.

 Śliczna i szczegółowa grafika 2D nie bez kozery została doceniona na IGF. Wystarczy się jej przyjrzeć. Takiej szczegółowości już dawno nigdzie indziej nie widziałem. Znakomicie prezentują się efekty specjalne. Wystrzały i wybuchy aż zapierają dech w piersiach!
Jednak to, co w CM zwala z nóg to muzyka. Wspaniałe kawałki wpadają w uszy już od samego początku. Znakomite rockowe brzmienie oddaje charakter tej produkcji, a dźwięki takie jak wybuchy i strzały są dopełnieniem tej wspaniałej roboty. Jeśli chodzi o kolejnosć plusów, to muzyka ustępuje tylko grywalności. 

Cortex Command jest grą znakomitą. Ciekawe połączenie kilku gatunków wraz ze specyfiką i innowacyjnością dały piorunującą mieszankę. Wprawdzie początkowo trudno przywyknąć do specyfiki tegoż tytułu, lecz kiedy to się uda, czeka nas zabawa na długie godziny. 

 

Może Ci się spodobają

Invalid Tangram Star Wars Arcadrome
KOMENTARZE

Wynik działania (5 + 2):

Regulamin
Gość:
Thor
+0
2012-10-27 10:04:37
a może wiesz z kąd można pobrać 1.0 ? pełną wersje lub demo :P
Gość
+0
2012-10-22 12:30:13
Nie mam tej gry, ale z tego co tutaj przeczytałem ( blog twórców http://devlog.datarealms.com/cortex-command/cortex-command-1-0-is-out/ ) to chyba każdy kto kupił Cortex Command przed premierą, może otrzymać Steam kod z wersją 1.0. Polecam też poszukać info na oficjalnym forum gry.
Thor
+0
2012-10-22 10:59:46
Witam koledzy Mam pełną wersje cortex command i mam wielki problem ponieważ jest już wersja 1.0 najnowsza a ja mam naj starsza i niewiem jak ją
ZUPDEJTOWAĆ jak by ktos wiedział to niech napisze na prywatny albo tutaj w linku z grą :)
Za pomoc bardzo dziękuje i daje Like
Sorry ale zapomnialem sie zalogować :(
Gość
+0
2012-10-22 10:58:50
Witam koledzy Mam pełną wersje cortex command i mam wielki problem ponieważ jest już wersja 1.0 najnowsza a ja mam naj starsza i niewiem jak ją
ZUPDEJTOWAĆ jak by ktos wiedział to niech napisze na prywatny albo tutaj w linku z grą :)
Za pomoc bardzo dziękuje i daje Like
Gość
+0
2012-07-19 11:01:24
zaje gra
Gość
+0
2010-12-11 20:13:33
Dla mnie gra ma tylko jeden minus-bardzo krótka kampania.A szkoda. :)
Anox
+0
2010-11-05 16:29:47
Więc sprzedają niedokończoną grę?
To przecież strzelanie sobie w stopę xDDD

Co do silnika to niech go lepiej trochę uproszczą lub zoptymalizują bo to że jest zaawansowany to nie jest żadne wytłumaczenie.

Skrypt aby postać która ma wydobywać złoto powinien być prosty chyba nie? Niech po prostu "idzie" za złotem i po problemie xD

"Strażnicy" też mają jakieś pokopane AI. Sam potrafię załatwić 5 na raz z jakiegoś pistoletu bez żadnej szkody a ciężko opancerzony wojak z karabinem, granatnikiem lub (nie daj boże) rakietnicą albo ginie od pistoletu lub też wysadza się w powietrze -.-".

Mało ludzi, silnik czy niepełna wersja po prostu nie tłumaczą braków w AI i optymalizacji w grze za która trzeba zapłacić...
Gość
+0
2010-08-08 01:42:31
Ups zapomniałem dodac ,że ja mam kompa z ,że tak powiem z demobilu a jednak dobrze się bawie a co dopiero jak walne w kolege atomówką! Ach te 1 frames per hour:P.
Gość
+0
2010-08-08 01:40:57
DO wszystkich i ANOX'a ta gra nie została UKOŃCZONA do końca jeszcze z pewnością kilka lat więc cierpliwości zostało jeszcze parenaście Buildów do wypuszczenia to małe studio gdyby mieli takie fundusze jak duże studia to by szybciej ją skończyli. A co do cięcia sie gry chodzi o to ,że ma dość zaawansowany silnik fizyczny:) to własnie rdzeń tej gry. A i najlepiej grac na rozdzielczosci 800-600 i 1024-768.
A jeśli o płacenie chodzi to jak gra wyjdzie ci co teraz zapłacili będą musieli tylko troche dopłacić ale i tak o kilka złotych mniej.
polo334
+0
2010-07-31 16:22:50
tak to jes demo jest 1 misja a za reszte zaplacic musisz gra jest super w demo nie ma niestety wszystkich jednostek allllee alee jest turioal w kturym robisz tak serio co tylko chcesz

1 2 3 4 Następna