PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2010-11-06
Artykuł: Eugen

INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: GNU/GPL
Data wydania: 2010
Pobrań: 342
Producent: Daniel Nelson
Wymagania sprzętowe:
Obsługa grafiki 3D
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: tetris, łącz3
INNE Z TEMATU

 

Crack Attack

Crack Attack Crack Attack Crack Attack
OCEŃ
FILM
Crack Attack to nieco ulepszona wersja tetrisa, czyli logicznej gry komputerowej stworzonej w 1984 roku przez rosyjskiego programistę, Aleksieja Pażytnowa. W Crack Attack nie mamy klocków złożonych z czterech kwadratów, ani owe klocki nie są ułożone w różne figury. Występują tu pojedyncze kwadraty o różnych kolorach, które musimy dopasowywać po minimum trzy takie same poziomo lub pionowo, zamieniając miejscami dwa z nich. Żeby było tudniej, spod spodu wyrastają kolejne rzędy, a z góry spadają ograniczniki.

Grafikę muszę pochwalić. Wszystko widzimy tak jakby, w 3D. Jak to zawsze bywa w tetrisach oprawa wizualna nigdy nie zwalała za specjalnie z nóg, ale w Crack Attack jest naprawdę bardzo dobra i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Rozdzielczość planszy jest troszkę mała, ale w sumie nie jest nam potrzebny duży obraz. Gorzej z muzyczką, ponieważ w grze wcale jej nie usłyszymy. Nie powiem, że widzę tu minus, bo wielu graczy preferujących tetrisy woli własną muzyczkę. Tworzy się wtedy własny klimat i lepiej się gra. Dla jednych jest, to plus dla innych minus.

Sterowanie jest wręcz intuicyjne, co jest normą w tego typu grach, ponieważ posługujemy się tylko strzałkami i spacją. Co więcej, w Crack Attack możemy grać sami oraz z innym graczem, czyli we dwójkę. Mamy także możliwość gry online z innymi. Wtedy oczywiście musimy się zalogować i podać adres serwera na którym chcemy grać.

Myślę, że każdego fana tetrisów i nie tylko zainteresuje Crack Attack. Gierka bardzo szybko się ściąga, a jeszcze szybciej instaluje. Tak więc zachęcam do ściągania i grania! Na pewno nie pożałujesz! Polecam.

Może Ci się spodobają

A Series of Unfortunate Events Cut the Rope (Windows 8) Gerbera Quarry
KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 0):

Regulamin
Gość: