PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Medard
4
Pobierz:
Dodany: 2007-06-09
Artykuł: Medard

Edytor
Rozbudowa gry
Ładne menu główne
Ciekawe plansze+efekty klimatyczne
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2007
Pobrań: 1771
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Edytor poziomów, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Blocks 5

Blocks 5 Blocks 5 Blocks 5
OCEŃ
Gier logicznych na licencji freeware jest naprawdę sporo, ale większość z nich to proste programy, które wystarczają na zaledwie godzinę zabawy. Oczywiście ta sytuacja fanów tego typu rozrywki nie cieszy, ale nie wszystko stracone. David Scherfgen to niemiecki programista, który wydał na światło dzienne swoje dzieło o nazwie Blocks 5, dzieło, będące czymś w rodzaju światełka w tunelu dla tego gatunku i tym samym nadzieją na bardziej rozbudowane produkcje. Ale od początku...

 Zasady są dziecinne proste i nikt z nimi nie powinien mieć problemów. Kierujemy zazwyczaj żółtą kuleczką, która napotykając na swojej drodze przeszkody, musi dostać się do wyjścia z zebranymi po drodze kryształkami, pełniącymi funkcję klucza. Program podzielony jest na plansze, a na każdej następnej trzeba rozwiązać nowe problemy, zagadki itd., czyli brak tu powtarzania schematu i ograniczania się do nędznych kilku dodatków, utrudniających w ten sposób pozytywny finisz. A jakie to autor przygotował utrudnienia? Często spotkamy sytuację, że aby dostać się w jedno miejsce, trzeba nacisnąć przełącznik w innym, jednakże w celu dostania się tam, należy zablokować lasery, natomiast, by to uczynić...itd. Wszystko jest od siebie zależne i najważniejszą rolę pełni tu odpowiednia kolejność naszych ruchów, bez której można zapomnieć o zakończeniu danego poziomu.

 Blocks 5 zawiera w sobie aż 42 (!) poziomy, a każdy jest inny od poprzedniego. I tak przyjdzie nam rozwiązywać zagadki w czasie burzy, w zupełnej ciemności, zimy, w ogrodzie, pod powierzchnią ziemi - uff, jest tego trochę. A jakby tego było mało, to tylko powłoka. Esencja całej zabawy zawarta jest w elementach utrudniających ją, których naprawdę trudno zliczyć. Możliwość wyboru na wstępie rozdzielczości grafiki bardzo cieszy, dzięki czemu gra zyskuje dodatkowych kilka plusów. Sam engine wygląda bardzo dobrze, cieszy oczy i tylko zachęca do grania. W tle przygrywa świetnie dopasowana muzyka, spokojne klimaty, które nie rozpraszają, a tylko pozwalają na większe skupienie na problematyce gry.

 Byłem bardzo mile zaskoczony, kiedy pierwszy raz uruchomiłem Blocks 5. Przywitało mnie uporządkowane i oryginalne menu główne. Dodatkowo po przejściu poziomów, można do nich wracać. Niepotrzebna opcja zapisu stanu gry, z racji jej automatyzacji, czyli, tak jak skończyliśmy, tak od danej planszy możemy później kontynuować. Dodatkowo dzieło scherfgen-software posiada edytor plansz, czyli niekończącą się zabawę. Oby więcej takich produkcji. Polecam!


Może Ci się spodobają

Prisms of Light 2 MahJongg Solitaire 3D Fairies
KOMENTARZE

Wynik działania (10 + 2):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2008-02-19 17:31:36
Przeszliscie 7 9 15 planze?? 7 wogole nie moge rozkukac
Gość
+0
2007-06-11 23:35:48
Na stronce gry jest mirror linka. Idzie bardzo szybko i bez błędów.

[No zobacz, wcześniej jego nie było:) Czyżby autor tłumaczył sobie komentarze?:P Dzięki! - dop. Robcioo]

Gość
+0
2007-06-10 12:09:13
W razie problemów ze ściąganiem proponuję FlashGeta lub coś podobnego, firefox faktycznie często się krztusi tym linkiem, ie pewno jeszcze częściej. A w poprzednim komentarzu napisałem, że gra jest piękna, bo ma efekty specjalne typowe dla 3d, a mimo to pozostaje grą 2d. Co więcej, ma klimat, co w produkcjach 2d jest rzeczą rzadko spotykaną. Minusem jest brak możliwości cofnięcia złego ruchu, jak to w większości gier tego typu bywa. Robcioo dopisał się do mojego komentarza, ale nie odpowiedział, czy efekty klimatyczne w tej grze mają coś wspólnego z globalnym efektem cieplarnianym :D
Gość
+0
2007-06-10 00:12:45
Trzy razy próbowałem ściągnąć. Trzy razy mniej więcej w połowie wyskakiwał błąd. To przykre, naprawdę przykre.

1