PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Eugen
3
Pobierz:
Dodany: 2007-07-18
Artykuł: Eugen

wymyślne zagadki...
mnóstwo plansz
rozbudowany podręcznik
...czasami aż za wymyślne
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: GNU/GPL
Data wydania: 2007
Pobrań: 1073
Producent: The Enigma Team
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
, Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

Enigma

Enigma Enigma Enigma
OCEŃ
Połączenie gier logicznych ze zręcznościowymi nie objawia się tylko w tzw. casualach (np. Zuma, Bejeweled). Jakiś czas temu trafiłem na produkt Maurycego Zarzyckiego - Kulkis 2, w którym przed wymienionymi cechami należałoby być wyposażonym w wytrwałość. Recenzowana dziś Enigma jest do niego bardzo podobna, ale prócz wytrwałości, wymagająca doskonałej pamięci.  Głównym celem jest odkrycie wszystkich kwadratów, posiadających kolory. Na wzór typowej gry pamięciowej, należy odszukać pary o tych samej barwie. Sterowanie odbywa się przy pomocy myszki, a zamiast kursora jest czarna kulka. Nierzadko przyjdzie nam przemierzyć istny tor przeszkód, by odkryć drugiego klocka tego samego koloru. Co gorsza, w trakcie myślenia jak przejść dalszą część planszy, w innej partii mózgu należy pamiętać odkryte do tej pory kolory.  Różnorodność pól i elementów spotkanych na wszystkich etapach faktycznie może przywoływać na myśl jedną z najbardziej znanych maszyn szyfrujących - Enigmę. Tak jak z nią, tak i przygotowane wyzwania dla ręki i głowy można pokonać, ale większość z nich tylko z ogromnym samozaparciem i olbrzymią wytrwałością. Nawet nie zliczyłem ile wyzwań stoi przed graczem, bo mnogość przygotowanych zestawów jest porażająca (ponoć ponad 10br00). Część jest prosta, część wymyślna, a część z ciekawą fabułą (zbierając rozrzucone kartki można ją przeczytać).  Dopełnieniem intelektualnej i zręcznościowej rozrywki są dźwięki i grafika. Oba elementy może i nie porażające, ale wykonane starannie, pozwalające skupić się na grze. Enigmę polecam szczególnie osobom lubiących rywalizację i niezrażającym się drobnymi, średnimi i wielkimi niepowodzeniami. Dla innych może się okazać zbyt stresująca.

Może Ci się spodobają

B-Clopd 3D Dodge That Anvil! Focus
KOMENTARZE

Wynik działania (0 + 10):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2008-04-30 15:27:22
No super jest grałem gdy zobaczyłem ją (chyba) w CDA Bardzo mi sie spodobała dużo poziomów etc. polecam fanom gatunku "Kieruj Kuleczką ^^"(wg. mnie najlepszy jest poziom gdy 2 kulki prowadzą cie do przepasci)
Gość
+0
2007-07-18 13:58:27
Grałem w tą grę już jakieś 3-4 lata temu. Gra jest wyfajnista w kosmos mnóstwo zagadek itp., można przy niej głowić godzinami, dniami, a nawet tygodniami. Posiada ona bardzo dużo poziomów co bez wątpienia jest wielkim plusem dla tej produkcji zespołu The Enigma Team. Grę tą polecam wszystkim fanom wirtualnych zagadek logicznych. Nie będą się też przy niej nudzić gracze lubiący szybką rozgrywkę bo gra ta posiada także elementy gier zręcznościowych. W tej grze nie wystarczy myśleć w niej trzeba przewidywać i planować. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika gier logicznych.

1