PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Nemrod47
4
Pobierz:
Dodany: 2009-06-11
Artykuł: Nemrod47

Oprawa audiowizualna
Zagadki
Elementy zręcznościowe
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2008
Pobrań: 1251
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
INNE Z TEMATU

 

FIG

FIG FIG FIG
OCEŃ
Wydaje mi się, że gry logiczne mają zdecydowanie mniej fanów, niż np. strzelanki, czy zręcznościówki. Bywają monotonne, nudne, dlatego wielu graczy omija je z daleka. Floating Islands Game jest grą, która dzięki kilku oryginalnym rozwiązaniom być może przekona Was do tego gatunku.

 W FIG przyjdzie nam zwiedzić 2 światy, które dzielą się na 3 planety, po 5 wysp każda. Wszystkie wyspy są dostępne od początku (nie licząć sekretnego świata) i jeśli będziemy mieć problem z jedną z nich, nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować przejść inną, a do tej trudniejszej wrócić później.

 Zasady gry są bardzo proste. Na każdym levelu-wyspie musimy tak poprowadzić naszą postać, by dotarła w całości do mety, zbierając po drodze wszystkie rozrzucone gwiazdki. Ludzikiem nie kierujemy bezpośrednio - manipulujemy tylko obiektami na planszy. Całe sterowanie odbywa się za pomocą myszy. Nasz bohater rozpoczyna marsz gdy tylko zabłyśnie na sygnalizatorze zielone światło. Przed tym mamy chwilę na przygotowanie się.  Podczas rozgrywki musimy wykazać się nie tylko myśleniem, ale i dużą zręcznością. Często mamy tylko ułamki sekund na wykonanie jakiejś czynności, bardzo ważna jest podzielność uwagi. Przyznam, że miałem ochotę pogryźć klawiaturę, gdy po raz dwudziesty nie zdążyłem w porę przesunąć platformy w odpowiednie miejsce i musiałem powtarzać poziom od początku. Ludzik w zielonej koszuli idzie bezmyślnie przed siebie, jeśli na jego drodze znajduje się jakaś pułapka nie ominie jej samodzielnie, nie zawróci też przed przepaścią. Z niektórymi wyspami nie ma żadnych problemów, szybko można połapać się o co chodzi. Inne znów sprawią, że przez długi czas będziemy głowić się w jaki sposób poprowadzić bohatera do celu. Zagadki są bardzo ciekawe, ich rozwiązywanie daje dużo satysfakcji. Oprócz zwykłych, żółtych gwiazdek, których zebranie jest konieczne do ukończenia poziomu, są też gwiazdki niebieskie. Każda z nich jest dobrze ukryta i czasem naprawdę trzeba się pomęczyć by je odnaleźć. Tylko zdobycie ich wszystkich zapewni nam stuprocentowy wynik.

 FIG na tle innych produkcji wyróżnia grafika. Barwne, rysowane poziomy naprawdę cieszą oko, a każdy z nich jest wyjątkowy, obiekty i tła nie powtarzają się. Wyspy żyją, widzimy latające ptaki i poruszane przez wiatr liście. W tle przygrywa nam kilka niezwykle relaksujących utworów, a całość tworzy spokojny, pogodny klimat.

 Właściwie jedynym poważnym minusem jest zawyżony poziom trudności elementów zręcznościowych. Poza tym Floating Islands Game to sam miód i z czystym sercem mogę ją polecić nawet osobom, które nie lubią gier logicznych.

 PS FIG domyślnie otwiera się w oknie, ale wystarczy wcisnąć Alt + Enter i możemy grać na pełnym ekranie. Twórcy udostępnili ścieżkę dźwiękową, którą można pobrać tu.

Może Ci się spodobają

Stopple Bridging the gap Abstractica2
KOMENTARZE

Wynik działania (3 + 8):

Regulamin
Gość:
nazgut
+0
2011-02-15 15:16:24
wciągająca
Musashi
+1
2009-06-13 22:41:29
Ciekawa gra. Polecam
ultraphaze
+1
2009-06-11 19:01:03
polecam zagrać nareszcie na v.g. po długiej przerwie pojawiła sie gra warta zainteresowania :]
Deidara1995
+1
2009-06-11 18:34:32
Uwielbiam gry logiczne i zręcznościowe platformówki, szybko ostatnio jedziecie z tymi gierami 5/5
Xenomorph
+1
2009-06-11 15:55:56
Ciekawa gierka, warto zagrać... Moim zdaniem elementy zręcznościowe w grach to plus ;]
Tropik
+1
2009-06-11 14:13:15
Bardzo przyjemna gierka. Potrafi wciągnąć! :D Tak jak pisze recenzent:
""gry logiczne mają zdecydowanie mniej fanów, niż np. strzelanki, czy zręcznościówki. Bywają monotonne, nudne,""
no to mamy tutaj przykład wyjątku...

1