PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
4
Pobierz:
Dodany: 2012-12-30
Artykuł: FreeMan09

Ciekawy pomysł na rozgrywkę
Losowo generowane lochy
System walki
Średnia oprawa audiowizualna
INFORMACJE
Gatunek: Strategiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2012
Pobrań: 179
Wymagania sprzętowe:
brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
Autora: sportowe, turowe
INNE Z TEMATU

 

Footbrawl Quest

Footbrawl Quest Footbrawl Quest Footbrawl Quest
OCEŃ

Dzisiejsza propozycja to dosyć nietypowe połączenie realiów świata fantasy, z luźnymi regułami brutalnej gry sportowej jaką jest rugby. Przejmując dowództwo nad drużyną wyżej wymienionej dyscypliny, musimy odnaleźć w odmętach lochów pole przeciwnika, a następnie zdobyć tzw. przyłożenie. Zadanie to wydaje się dosyć proste, jednak wcale takie nie jest.  Na przeszkodzie stanie  demoniczny zespół (złożony ze sporej ilości  zombiaków i kościotrupów), który będzie się starał umiejętnie  pokrzyżować nasze plany i  tym samym wygrać ten niecodzienny mecz.

 

Sama rozgrywka odbywa się w systemie turowym. Każdego z zawodników charakteryzuje odpowiednia karta statystyk - określającą jego umiejętności, od których zależy m.in. siła ataku, czy obszar poruszania się po mapie w danej turze. Dodatkowo przemierzając lochy, mamy możliwość otwierania specjalnych kufrów, zawierających  bonusowe przedmioty (np. buty zwiększające pole poruszania), lub inne losowe zdarzenia (np. dodatkowy zawodnik). Jest to ciekawy aspekt gry, potrafiący przynieść zarówno korzyści, jak i  straty  – co niewątpliwie dodaje zabawie pewnego urozmaicenia.

 

Ważnym elementem rozgrywki jest także sama walka. W zależności od umiejętności naszego bohatera, każdorazowo po ataku możemy: wyeliminować danego przeciwnika, powalić go (tym samym wykluczając z zabawy na jedną turę), lub w najgorszym przypadku - nie spowodować większych obrażeń. Pomocne w walce, mogą okazać się także czary, oraz przedmioty znajdowane w kufrach, które zwiększają moc naszego ataku. Sama walka została ciekawie rozwiązana i stanowi ważny fundament rozgrywki.

 

Myślę, że Footbrawl Quest to udany tytuł, będący interesującą pozycją dla miłośników prostych gier turowych. Losowo generowane lochy, prosty (aczkolwiek ciekawy) system walki, czy sposób przyznawania bonusowych przedmiotów -  to niewątpliwe zalety tej produkcji. Jak dla mnie tytuł zasługuje na  ocenę 4/5.  

 

PS Aby pobrać grę (na przekserowanej stronie) należy nacisnąć przycisk "Download" znajdujący się w pierwszym poście.


Może Ci się spodobają

Battles of Norghan I of the Enemy Ril'Cerat Netstorm: Islands at War
KOMENTARZE

Wynik działania (1 + 6):

Regulamin
Gość: