PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
Redakcja
4
Pobierz:
Dodany: 2010-09-20
Artykuł: Redakcja

Dla fanów lemingów
Wyzwanie
Oprawa dźwiękowa
INFORMACJE
Gatunek: Logiczne
Licencja: freeware
Data wydania: 2004
Pobrań: 453
Producent: Mikko Mononen
Wymagania sprzętowe:
Brak danych
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Gerbera Quarry

Gerbera Quarry Gerbera Quarry Gerbera Quarry
OCEŃ
Jeśli ktoś spędził długie godziny na graniu w lemingi, to ta gra jest idealną alternatywą. Różnica polega na tym, że zamiast lemingów mamy robociki, a zamiast 2D mam tutaj pełne 3D. Na samym początku miałem pewne problemy z odczytaniem intencji twórców, o co tak naprawdę chodzi w tej grze. Jednak po kilku minutach udało mi się ukończyć pierwszy etap i rozszyfrować zasady.

 Tak jak wcześniej wspomniałem grę można śmiało porównać do lemingów. Dlaczego? Otóż nasze robociki mają za zadanie dotrzeć do drzwi drzewa położonego wyżej od miejsca w którym aktualnie się znajdują. Aby tego dokonać, będzie im potrzebna pomoc gracza, który będzie do tego celu klocków. Mamy do dyspozycji trzy czynności, dwie związane z podnoszeniem, oraz układanie. Niestety tak łatwo być nie może. Problemem są spadające klocki, które niszczą robociki i utrudniają nam życie z układaniem schodków do domku. Na szczęście robocików jest dużo, przez co nie ma większych problemów z ukończeniem misji i można zlecić kilka operacji na raz. Co ważne, dla każdego rodzaju robocików mamy osobne wejście, przez co musimy układać klocki do każdego z nich. Gdy jeden z robocików dostanie się do drzwi, te podnoszą się o poziom wyżej i musimy dostawiać kolejne klocki aż do zakończenia etapu. Gra może na początku wydawać się schematyczna i dosyć prosta, lecz szybko zmienicie zdanie na wyższych poziomach.

 Strona graficzna prezentuje się jak na 3D dosyć miernie, ale jak na gierkę freeware bardzo dobrze. Mamy tutaj rzut na okrąg, w którego ośrodku znajduje się drzewo, zewnętrzną część pokrywają klocki, na których poruszają się różno kolorowe robociki. Całość okrywa błękitne niebo. Oprawa dźwiękowa jest na dobrym poziomie; lekka muzyczka, która nie przeszkadza, dzięki czemu możemy skupić się na samej grze. Czasami mogą przeszkadzać dosyć głośne dźwięki spadających klocków, czy też wykonywanych czynności przez robociki.

 Podsumowując, jest to gra skierowana przede wszystkim do fanów lemingów, ale nowi gracze także powinni w niej znaleźć chwile odprężenia i relaksu. Polecam.

Może Ci się spodobają

Mahjongg Artifacts Świstakowy Kłopot Ice Puzzle Deluxe
KOMENTARZE

Wynik działania (7 + 7):

Regulamin
Gość: