PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
3
Pobierz:
Dodany: 2011-09-09
Artykuł: FreeMan09

Oprawa audio
Nietypowy klimat
Oprawa graficzna może nie wszystkim się spodobać
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2011
Pobrań: 338
Producent: Andrew Shouldice
Wymagania sprzętowe:
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Hide

Hide Hide Hide
OCEŃ

Hide to nietypowa produkcja typu survival horror, której akcja rozgrywa się w mrocznym lesie. Aby podbudować klimat, autor dodał do tego wszystkiego zimową scenerię, co w pewien sposób tworzy charakterystyczną atmosferę.

W grze wcielimy się w postać, która sprawia wrażenie osoby ściganej. Naszym głównym zadaniem będzie szukanie charakterystycznych tabliczek – porozrzucanych w przeróżnych częściach lasu. Zadanie wydaje się dosyć łatwe, lecz szczerze mówiąc do najprostszych nie należy. Nie dość, że kierowana przez nas osoba porusza się dosyć wolno, to tabliczki poukrywane są w rozmaitych miejscach planszy, co wcale nie ułatwia sprawy odnośnie ich odnalezienia.

Wraz z postępem w zabawie pojawi się coraz więcej niebezpieczeństw czyhających na naszego bohatera. Podczas rozgrywki musimy zręcznie omijać promienie światła – bijące od osób szukających kierowaną przez nas postać. Kiedy zostaniemy zauważeni, musimy jak najszybciej uciekać, inaczej będziemy zmuszeni zaczynać przygodę od początku.

 


 

Produkcja obdarzona została trójwymiarową, aczkolwiek bardzo prostą grafiką, mogącą w pierwszym momencie nawet zniechęcić do rozgrywki. Osoby ceniące sobie w grach przede wszystkim oprawę wizualną powinny sobie ten tytuł niewątpliwie odpuścić. Jeżeli chodzi o ogólnie pojęte audio, to trzyma ono odpowiedni poziom. Świetnie budują klimat wszelakie odgłosy wydawane przez bohatera, czy wszędobylskie syreny alarmowe.

W grze mamy do czynienia z dosyć standardowym sterowaniem. Poruszamy się zarówno za pomocą myszki jak i klawiatury. Jak wspomniałem wcześniej nasza postać chodzi dosyć wolno, co zapewne miało podbudować nieco klimat (wiecie coś nas goni, a my poruszamy się powoli). Jesteśmy w stanie biec, gdy naciskamy odpowiednio szybko - strzałkę do góry.

Hide to raczej nic szczególnego - co przykułoby moją uwagę na dłuższy czas. Jest to dosyć prosta (pod względem mechaniki zabawy) gra niezależna, wyróżniająca się nietypowym stylem graficznym, który nie wszystkim musi się spodobać. Jak dla mnie 3/5.


Może Ci się spodobają

Pacman Worlds 2 Water Panic GIRP
KOMENTARZE

Wynik działania (2 + 9):

Regulamin
Gość:
Gość
+0
2013-05-15 03:34:56
@FreeMan09 FYI, Hide było INSPIRCJĄ dla Slendera. Shouldice wydał swoją grę w lipcu 2011, Slender natomiast ujrzał światło dzienne w czerwcu 2012.
JakubKaminski
+0
2012-12-09 13:18:10
Fajna.Strasznie wciąga
FreeMan09
+0
2012-10-11 14:27:24
@Gość Ja uważam, że ta gierka jest dosyć średniawa. Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest poziom Slendera.
Gość
+0
2012-10-11 13:48:40
Gierka bardzo fajna; fakt - krótka, ale umie trzymać w napięciu. Naprawdę polecam wszystkim, którzy prócz rozgrywki cenią sobie klimat samej gry.
Natomiast artykuł to kompletna porażka: nie dość, że napisany na marnym poziomie to po przeczytaniu aż odechciewa się nawet próbować, co jest krzywdzące bo Hide naprawdę godne jest uwagi!
Gość
+0
2011-10-06 16:08:51
Arcydzieło
Matan
+0
2011-09-09 20:52:16
wkręca się nocami, aż się przypominają wakacje kiedy byłem młody i piękny, od kumpla się wracało przez las po graniu na c64 :P księżyc w pełni za latarkę i wyobraźnia która wszędzie widziała coś strasznego ;)

1