PAMIĘTAJ MNIE:
1 / 2 lewo
FreeMan09
4
Pobierz:
Dodany: 2012-01-28
Artykuł: FreeMan09

Dynamika zabawy
Ciekawy pomysł na rozgrywkę
Grafika
Oprawa dźwiękowa
Tylko 4 krótkie poziomy
Drobne bugi
INFORMACJE
Gatunek: Zręcznościowe
Licencja: freeware
Data wydania: 2009
Pobrań: 205
Wymagania sprzętowe:
Windows XP/Vista/7, 2GB RAM
Dodatkowe opcje:
Rekordy online
Język: Angielska wersja językowa Angielski
TAGI
INNE Z TEMATU

 

Igneous

Igneous Igneous Igneous
OCEŃ

Igneous to bardzo nietypowa produkcja zręcznościowa, w której przyjdzie nam się wcielić w totem,  przyjmujący przy większych prędkościach kształt kuli. Tytuł charakteryzuje się ogromną dynamiką zabawy, która sprawia że podczas rozgrywki - trudno będzie o chwilę wytchnienia.

Plansze po jakich przyjdzie nam toczyć „bohatera” są odmienne, aczkolwiek bardzo klimatyczne. Głównym tematem produkcji jest ucieczka z rozpadającego się świata ogarniętego chaosem. Podczas podróży po poszczególnych fragmentach gry, mamy do czynienia ze spadającymi elementami podłoża, kruszącymi się ścianami, czy lawą - sprawiając, że nasz bohater cały czas jest w stanie zagrożenia.

Największe niebezpieczeństwo dla naszej kuli stanowić będzie lawa. Częste spotkanie z nią spowoduje konieczność rozpoczęcia danego poziomu od nowa. Aby uniknąć kontaktu ze śmiertelną cieczą - należy zręcznie przeskakiwać i omijać wszelakie przeszkody jakie staną nam na drodze (przede wszystkim dziury w podłożu) - co w wielu przypadkach wcale nie będzie takie proste.

 


 

Największym minusem produkcji jest - krótki czas niezbędny do jej ukończenia. Pokonanie wszystkich czterech poziomów, to dla użytkownika o przeciętnych umiejętnościach gameingowych - kwestia kilkunastu minut, a co za tym idzie sama żywotność tytułu jest dosyć krótka (w szczególności, że autorzy nie przewidzieli tu np. tabeli rekordów, punktów – co dodałoby niewątpliwie do zabawy pewnego aspektu rywalizacji).

Grafika jest całkiem dobra. Fajnie wygląda efekt częściowego rozmycia (pojawiający się przy większej prędkości), który naprawdę cieszy oczy. Dobrze prezentuje się rozpadający świat sprawiając wrażenie istnego armagedonu. Klimat produkcji jest dosyć nietypowy, przez co gra jeszcze bardziej wciąga w wir zabawy. Ogólnie trzeba przyznać, że oprawa graficzna wraz z dźwiękiem tworzy bardzo udaną jakość.

Igneous to ciekawy projekt, którego jednak największym minusem jest długość rozgrywki. Szkoda, że autorzy przygotowali tak mało poziomów, gdyż pod względem gameplayu produkcja może się naprawdę podobać. Jak na razie tytuł otrzymuje ode mnie ocenę 4/5. 


Może Ci się spodobają

Rumbeard the Pirat Shank Zak & Jack in Showdown at Monstertown
KOMENTARZE

Wynik działania (4 + 9):

Regulamin
Gość:
skorotrzeba..
+0
2013-05-22 16:17:14
koles przelazl z przeszkodami na 1 zyciu (na tubie jest filmik)no to macie chalenge i kolejny punkt do grywalnosci:)
Shaggy
+0
2012-01-31 22:29:12
Gra ciekawa, ale krótka. Do tego bardzo wymagająca i oskryptowana. Możemy wyprzedzić fale zniszczenia i turlamy się po całkiem dobrej dróżce bez dziur.

1